fbpx

Kto może skorzystać z powiększania ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie wąskich i małych ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wstrzyknięcie preparatu do czerwieni wargowej pozwala na uzyskanie pełniejszych, wydatniejszych ust, poprawę ich konturu oraz odpowiednie nawilżenie, zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta. Efekty bezpiecznego modelowania ust przez specjalistę dermatologii estetycznej są widoczne niemal natychmiastowo.

Kwas hialuronowy do ust – skuteczny i bezpieczny sposób na ich powiększenie

Kwas hialuronowy jest to naturalnie występujący w ludzkim organizmie związek chemiczny z grupy glikozaminoglikanów. Znajduje się on przede wszystkim w skórze, której nadaje elastyczność i sprężystość. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, przez co skóra staje się bardziej wiotka

Upływ czasu widoczny jest między innymi na ustach, które tracą swoją objętość, jędrność i kolor. Częstym problemem jest również opadanie kącików ust i występowanie w ich okolicy zmarszczek. Sposobem na poprawę estetyki (kształtu, kolorytu i nawilżenia) ust jest bezpieczny zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym polega na podaniu (poprzez wstrzyknięcie) w okolicę czerwieni wargowej odpowiedniej dawki preparatu. Zabieg wykonywany jest przez specjalistę dermatologii estetycznej po wcześniejszej konsultacji odnośnie oczekiwanych rezultatów modelowania. Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala nadać im pożądaną objętość, kształt i kolor, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami Pacjenta.

Dla kogo powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Modelowanie czerwieni wargowej jest w pełni bezpiecznym i komfortowym zabiegiem skierowanym do wszystkich osób, które nie są zadowolone z obecnego kształtu, struktury lub kolorytu swoich ust. Powiększanie małych, wąskich ust zalecane jest w przypadku niewielkiej objętości, jak i znacznej asymetrii warg. Kwas hialuronowy znakomicie sprawdza się również zawsze wtedy, gdy usta nie są wystarczająco nawilżone, czego skutkiem jest ich pękanie i niejednolity kontur

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – efekty zabiegu

Naturalne powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala na:

 • optyczne powiększenie ust,
 • korektę kształtu ust,
 • poprawę kolorytu czerwieni wargowej,
 • wyrównanie asymetrii ust,
 • nawilżenie i ujędrnienie ust,
 • usunięcie opadających kącików,
 • zniwelowanie zmarszczek w obszarze ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, choć pozwala na poprawę estetyki ust, nie jest zabiegiem dostępnym dla każdego. Zabiegu modelowania ust tym sposobem nie wykonuje się u osób:

 • w ciąży i karmiących piersią,
 • z alergią na kwas hialuronowy,
 • mających problemy skórne – trądzik i opryszczkę,
 • ze skłonnością do tworzenia się blizn przerostowych,
 • z cukrzycą typu 1 i 2,
 • z nadciśnieniem tętniczym,
 • z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi,
 • z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • z aktywną chorobą nowotworową.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Wykonanie nakłuć czerwieni wargowej poprzedza podanie przez lekarza znieczulenia stomatologicznego, które skutecznie niweluje nieprzyjemne odczucia. Sam zabieg, przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę lekarza medycyny estetycznej przy użyciu certyfikowanego i atestowanego kwasu hialuronowego, nie jest dla Pacjenta bolesny.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się ich zaczerwienienie lub delikatna opuchlizna. Powikłania w postaci siniaków i obrzęków po powiększaniu ust kwasem hialuronowym są jednak całkowicie naturalną reakcją organizmu na sposób wprowadzenia preparatu. Same dolegliwości mijają po około 2-3 dniach od wykonania zabiegu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zalecenia po zabiegu

Warto wiedzieć, czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do ust. Zgodnie z zaleceniami, przez ok. 7 dni od zabiegu nie należy korzystać z sauny, łaźni parowej, solarium, kriokomory oraz basenu (miejsc z wahaniami temperatury). W okresie gojenia ust powiększonych kwasem hialuronowym wskazane jest również unikanie intensywnego wysiłku fizycznego. Oprócz tego nie wolno dotykać, uciskać i masować miejsc poddanych iniekcji.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – ile utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju użytego preparatu oraz indywidualnie dla każdego Pacjenta (wiek, ogólny stan zdrowia, kondycja skóry i styl życia). Po tym czasie preparat wprowadzony do ust jest naturalnie metabolizowany przez organizm. Aby przedłużyć efekty zabiegu należy go ponowić.

Naturalne powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile kosztuje?

W Projekt Skóra oferujemy profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Realizujemy terapie skojarzone, kompleksowo dbając o piękno Pacjentów. Jedną z naszych specjalizacji jest powiększanie ust kwasem hialuronowym, wykonywane przez dermatologa estetycznego w pełnym komforcie Pacjenta. Cena zabiegu zależy od ilości podanego preparatu – 1 ml kwasu hialuronowego to koszt 1300 zł wraz ze znieczuleniem stomatologicznym.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk