fbpx

Modelowanie pośladków — działanie, przeciwwskazania, zabieg

Modelowanie pośladków

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o własny wygląd często podyktowana jest zmieniającymi się kanonami piękna, modelowanie pośladków staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem. W gabinetach medycyny estetycznej, specjaliści oferują innowacyjne metody kształtowania i ujędrniania tej części ciała, spełniając oczekiwania klientów pragnących osiągnąć idealne proporcje sylwetki wedle indywidualnych preferencji. Jakie zabiegi modelowania kształtu pośladków są dostępne w ramach nowoczesnego podejścia do poprawy swojego wyglądu?

Modelowanie pośladków — czym jest?

Modelowanie pośladków to procedura medycyny estetycznej, której celem jest dostosowanie kształtu, objętości oraz ujędrnienia tej części ciała. Współcześnie coraz więcej osób zwraca uwagę na proporcje swojej sylwetki, a pośladki mogą być źródłem kompleksów. Zabiegi modelowania pośladków oferowane w gabinetach medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie zamierzonych efektów poprzez zastosowanie innowacyjnych, nieinwazyjnych metod. Nierzadko stanowią one bezpieczną alternatywę dla zabiegów, jakie oferuje chirurgia plastyczna.

Modelowanie pośladków — jakie zabiegi można wykonywać?

Pożądane rezultaty zabiegów modelowania pośladków są zawsze indywidualne i zależą od potrzeb oraz oczekiwań pacjentki. Do ich najczęściej wskazywanych efektów zaliczyć można:

 • poprawę kształtu i objętości pośladków 

Zabiegi modelowania pośladków często obejmują zastosowanie wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, w celu nadania pośladkom pożądanych kształtów i objętości. Ten nieinwazyjny sposób pozwala między innymi na powiększenie pośladków, 

 • ujędrnianie skóry

Niektóre zabiegi modelowania pośladków skupiają się na poprawie elastyczności skóry wokół tej części ciała. Ingerencja estetyczna ma na celu zminimalizowanie efektu utraty jędrności pośladków bądź redukcję cellulitu, co przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu,

 • redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej 

Zabiegi modelowania pośladków mogą być wykorzystywane do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej wokół pośladków. To podejście nie tylko modeluje ich kształt, ale także wspomaga zmniejszenie objętości, co przyczynia się do uzyskania efektu wyszczuplenia sylwetki,

 • poprawę ogólnej estetyki sylwetki

Cel modelowania pośladków często wpisuje się w szerszy zakres poprawy ogólnej estetyki sylwetki pacjenta. Proporcjonalne i jędrne pośladki mogą wpływać na postrzeganie harmonii całego ciała. Jest to istotne dla wielu osób dbających o swój wygląd.

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, pełniąc rolę kluczowego składnika skóry, stawów i płynu maziowego. Jego struktura chemiczna składa się z powtarzających się jednostek disacharydowych, dzięki czemu zabieg z kwasem hialuronowym wpływa na wiązanie wody i zapewnia skórze elastyczności1.

Kwas hialuronowy działa jak wypełniacz, niwelując drobne nierówności i nadając gładkość powierzchni skóry. Ponadto, poprzez stymulację produkcji kolagenu, substancja ta wpływa na poprawę jędrności skóry.

Zabieg modelowania pośladków kwasem hialuronowym jest szybki. Lekarz medycyny estetycznej precyzyjnie wstrzykuje substancję w odpowiednie obszary pośladka, dostosowując ilość kwasu hialuronowego do indywidualnych możliwości i oczekiwanych rezultatów. Efekty zabiegu utrzymują się do 18 miesięcy. Wiele zależy jednak od ilości użytego preparatu, indywidualnej reakcji organizmu oraz zabiegów pielęgnacyjnych, jakie po zabiegu realizuje pacjent.

Wymodelowanie pośladków kwasem hialuronowym jest małoinwazyjne, ale dla komfortu pacjenta podczas zabiegu może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Dodatkową zaletą jest to, że nie wiąże się z nim długotrwała rekonwalescencja, a efekty są widoczne niemal natychmiast po zabiegu.

Lipoliza laserowa — zabieg modelowania pośladków redukujący tkankę tłuszczową

Lipoliza laserowa, to nieinwazyjna procedura medycyny estetycznej, która wykorzystuje światło laserowe o niskiej częstotliwości2. Dzięki iniekcji komórka tłuszczowa adipocyt zostaje rozbijana na drobne cząsteczki, a następnie tkanka jest wydalana z organizmu. 

W przypadku zastosowania lipolizy laserowej w obszarze ciała, jakim jest pośladek, efektem zabiegu jest przede wszystkim ujędrnienie skóry oraz wyszczuplenie.

Fala akustyczna Storz — jędrna skóra na pośladkach

Zabieg falą akustyczną to innowacyjna technologia, dzięki której możliwa jest skuteczna terapia falą uderzeniową. W kontekście modelowania pośladków może być stosowana w celu poprawy elastyczności skóry, redukcji cellulitu oraz kształtowania i ujędrniania tej części ciała.

Rezultaty terapii falą uderzeniową mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz odmiennej reakcji organizmu na ten rodzaj zabiegu. Efekty widoczne są zazwyczaj stopniowo i wymagają serii sesji.

Drenaż limfatyczny — masaż, który modeluje pośladki

Drenaż limfatyczny to technika masażu, która może być stosowana w różnych obszarach ciała, w tym na pośladkach. Metoda ta ma na celu stymulowanie układu limfatycznego, który odpowiada za usuwanie nadmiaru płynów limfatycznych, toksyn oraz innych zbędnych substancji z organizmu3. Drenaż nie wpływa na krew, ale na naczynie chłonne, które zostaje pobudzone do recyrkulacji.

W zakresie modelowania pośladków zabiegi tego rodzaju mogą być wykorzystywane w celu ujędrnienia skóry oraz poprawy jej elastyczności. 

Kto może poddać się zabiegowi modelowania pośladków?

Zabieg modelowania pośladków w klinice medycyny estetycznej jest dedykowany osobom, które pragną poprawić proporcje i kształt tej części ciała, dostosowując je do swoich estetycznych oczekiwań. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zauważają utratę objętości lub jędrności skóry w wyniku procesów naturalnego starzenia się organizmu, utraty wagi czy innych czynników wpływających na sylwetkę. Zabiegi modelowania pośladków są również przeznaczone dla osób, które pragną subtelnych poprawek bez konieczności poddawania się bardziej inwazyjnym procedurom chirurgicznym, takim jak np. wszczepienie implantów.

Modelowanie pośladków u osób dorosłych

Zabiegi modelowania pośladków kwasem hialuronowym, powiększanie pośladków, albo poprawa ich elastyczności mają na celu korzystne zmiany estetyczne, a nie lecznicze. Osoby dorosłe decydują się na ich realizację:

 • dla poprawy wyglądu sylwetki,
 • w celu korekty niekorzystnych zmian, które nastąpiły na obszarze tej części ciała, związanych z naturalnym procesem starzenia się organizmu,
 • z powodu dążenia do własnych kanonów piękna,
 • dla lepszego samopoczucia i samoakceptacji.

Modelowanie pośladków u seniorów

Skóra wraz z wiekiem traci swoją elastyczność, staje się wiotka, a krągłe pośladki bardzo często pozostają już tylko wspomnieniem. Seniorzy, którzy decydują się na bezpieczne zabiegi modelowania pośladków w gabinetach medycyny estetycznej, wskazują na szereg zalet takich procedur,  między innymi:

 • wymodelowanie pośladków kwasem hialuronowym, czy poprzez realizację serii zabiegów z zakresu lipolizy laserowej, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji,
 • modelowanie pośladków i poprawa ich kształtu wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań, w tym powstawania blizn przerostowych,
 • efekty powiększania pośladków lub poprawy ich elastyczności są widoczne prawie natychmiast,
 • zabiegi modelujące pośladki można wykonywać w znieczuleniu miejscowym.

Wskazania do zabiegu modelowania pośladków

Pacjenci z różnych powodów decydują się na zabieg modelowania pośladków kwasem hialuronowym lub przy wykorzystaniu innych, nieinwazyjnych metod z zakresu medycyny estetycznej. Do najczęstszych wskazań ich realizacji zalicza się:

 • utratę objętości pośladków,
 • niedoskonałości kształtu pośladków, w tym asymetria, 
 • utratę jędrności pośladków,
 • chęć zmiany wielkości pośladków, na przykład poprzez ich powiększenie, 
 • alternatywę dla inwazyjnych procedur, jak liposukcja czy wszczepianie implantów.

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek procedury modelowania pośladków, zaleca się skonsultowanie z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. Lekarz po dokładnej analizie indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego stanu zdrowia będzie mógł zaproponować najlepsze rozwiązanie, a zabieg będzie bezpieczny i skuteczny.

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania pośladków

Chociaż zabiegi modelowania pośladków uznawane są za małoinwazyjne i bezpieczne, u niektórych pacjentów występują przeciwwskazania do ich realizacji. To między innymi:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, który ma zostać użyty w trakcie zabiegu,
 • infekcje skórne w obszarze zabiegowym,
 • infekcje ogólne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Zabiegi modelowania pośladków w Warszawie

Zabiegi modelowania pośladków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Zgodnie z obowiązującym kanonem piękna, atrakcyjne są przede wszystkim krągłe kształty pośladków. W dzisiejszych czasach każdy może cieszyć się idealną sylwetką i proporcjami wedle własnych preferencji, wystarczy wybrać najlepszą metodę z zakresu medycyny estetycznej.

W naszej klinice Projekt Skóra w Warszawie pacjenci mogą skorzystać z kwalifikacji doświadczonych specjalistów. Zindywidualizowane podejście oraz różnorodność renomowanych zabiegów, które zdobyły wielkie uznanie, pozwalają osiągnąć pożądany zadowalający efekt poprawy wyglądu sylwetki.

Wkrótce w naszej ofercie pojawi się również zabieg modelowania pośladków!

FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi, dotyczące zabiegów modelowania pośladków.

Ile kosztuje modelowanie pośladków?

Cena zabiegu modelowania pośladków jest zależna od rodzaju zastosowanej metody. Zabieg Storz Medical w klinice Projekt Skóra, którego efektem jest ujędrnienie skóry pośladków, kosztuje 350 złotych.

Na czym polega modelowanie pośladków?

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym polega na ujędrnieniu skóry oraz poprawie kształtu tej części ciała, na przykład poprzez powiększenie. Możliwe są też inne metody modelowania pośladków, m.in. drenaż limfatyczny, czy fala akustyczna

Ile kosztuje lifting pośladków?

Cena zabiegu, jakim jest lifting pośladków, zależy od metody realizacji modelowania tej części ciała. Poprawa elastyczności skóry i jej ujędrnienie możliwe jest poprzez serię zabiegów falą akustyczną. W Projekt Skóra jeden zabieg kosztuje 350 złotych.

Jakie zabiegi na modelowanie pośladków?

Najpopularniejsze zabiegi modelowania pośladków, które wiążą się z niewielkim ryzykiem powikłań (np. blizna) oraz nie wymagają długiej rekonwalescencji to modelowanie pośladków kwasem hialuronowym, lipoliza laserowa, fala akustyczna, oraz drenaż limfatyczny.

Jak zmienić kształt pośladków?

Kształt pośladków można zmienić w sposób nieinwazyjny, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Do wykonania zabiegu powiększania pośladków najczęściej stosuje się wypełniacze, takie jak usieciowany kwas hialuronowy.

Źródła:

 1. Siwik E., Rola kwasu hialuronowego w utrzymaniu homeostazy układu mięśniowo-szkieletowego, 2010
 2. Avci P.,  Nyame T.T., Gupta G.K., Sadasivam M., Laser applications for adipose tissue: history and review, 2013
 3. Vodder E, Vodder M., Manual Lymph Drainage: A Practical Guide, 2005
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk