fbpx

Na jakie efekty można liczyć przy laserowym usuwaniu rozstępów?

laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy to wrzecionowate pasma, powstające na skórze w wyniku nadmiernego rozciągania lub pod wpływem czynników hormonalnych. Jedną z metod pozwalającą na zmniejszenie ich widoczności, a nawet całkowite usunięcie, jest laseroterapia. Na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się spodziewać? Sprawdź!

Laserowe usuwanie rozstępów – na czym polega?

Laserowe usuwanie rozstępów charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z tymi wrzecionowatymi pasmami przypominającymi blizny. W naszej klinice korzystamy z nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2 Fraxis odznaczonego Amerykańskim certyfikatem FDA, który stanowi pewną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Jego mechanizm działania polega na stymulacji fibroblastów (komórek tkanki łącznej, budujących skórę właściwą) do syntezy kolagenu i elastyny. To właśnie ich ścieńczenie oraz rozciągnięcie doprowadza do utraty elastyczności i napięcia skóry, a w konsekwencji do powstania rozstępów.

Kto może skorzystać z laserowego usuwania rozstępów?

Przed zabiegiem laserowego usuwania rozstępów niezbędna jest konsultacja z jednym z naszych Specjalistów. Jej celem jest wykluczenie obecności przeciwwskazań do zabiegu oraz uzyskanie zaleceń dotyczących właściwego przygotowania się do niego. Przy pomocy lasera możliwe jest usunięcie:

  • rozstępów na piersiach,
  • rozstępów na udach,
  • rozstępów na plecach,
  • rozstępów na brzuchu,
  • rozstępów na ramionach.

W zależności od stopnia zaawansowania rozstępów, nasz Specjalista dobierze indywidualny harmonogram zabiegów. Doskonałe efekty laserowego usuwania rozstępów są widoczne już po 4 do 6 zabiegach.

W jakich sytuacjach laserowe usuwanie rozstępów jest przeciwwskazane?

Niektóre stany oraz choroby mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonania laserowego usuwania rozstępów. Nie będziesz mogła skorzystać z niego, jeśli aktualnie jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Choroby skóry, takie jak bielactwo lub łuszczyca, a także tendencja do tworzenia się bliznowca (przerostu tkanki łącznej w miejscach zranień) są przeciwwskazaniami do zabiegu. Laser nie może być stosowany u osób z niewyrównanymi chorobami przewlekłymi oraz aktywnym procesem nowotworowym. Niezadowalające efekty u osób z V i VI fototypem skóry oraz na opalonej skórze, sprawiają, że w takich przypadkach preferowane są inne zabiegi na rozstępy. Osoby będące w trakcie terapii doustną izotretinoiną mogą wykonać laseroterapię po zakończeniu leczenia.

Laser na rozstępy – efekty

Prawidłowa kwalifikacja pacjentów oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń przed- oraz pozabiegowych, powoduje, że laserowe usuwanie rozstępów daje świetne efekty. Jeśli chcesz osiągnąć optymalne wyniki, na kilka tygodni przed zrezygnuj z wizyt w solarium lub opalaniu się na słońcu. Pamiętaj o poinformowaniu lekarza kwalifikującego do zabiegu o stosowanych na co dzień substancjach fotouczulających np.retinoidach. Po laseroterapii unikaj ekspozycji na słońce, stosuj kremy z ochroną przeciwsłoneczną SPF 50 oraz dermokosmetyki łagodzące skórę.

Działanie lasera frakcyjnego polega na wyraźnym wygładzeniu i redukcji widoczności rozstępów. W przypadku świeżych zmian możliwe może być ich całkowite usunięcie. Głębokich i utrwalonych rozstępów nie da się zazwyczaj całkowicie zniwelować. Laser frakcyjny pozwala na ich spłycenie i zmniejszenie widoczności. Pozytywne efekty zabiegu usuwania rozstępów nasilają się wraz z upływem czasu. W celu utrzymania optymalnych wyników nasz Specjalista może zalecić powtórzenie laseroterapii po upływie kilku miesięcy.

Jeśli prowadzisz nierówną walkę z rozstępami, nie zwlekaj i już dzisiaj zgłoś się do naszej Klinki Projekt Skóra. Wcześnie rozpoczęte laserowe usuwanie rozstępów daje dużo lepsze efekty niż w przypadku zmian bardziej zaawansowanych.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk