fbpx

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej – nie tylko poprawa jędrności skóry! Na co jeszcze może pomóc?

radiofrekwencja mikroigłowa, rf mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa jest innowacyjnym zabiegiem, triumfującym w dermatologii estetycznej. Zawdzięcza to małej inwazyjności oraz doskonałym efektom liftingująco-ujędrniającym skórę. Zabieg jest stosowany nie tylko w celach przeciwstarzeniowych. To świetny sposób na zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów oraz cellulitu, a także na poprawę kolorytu skóry. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tej nowoczesnej metodzie, koniecznie czytaj dalej! 

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to jest i jak działa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch zabiegów – mezoterapii mikroigłowej oraz radiofrekwencji (RF). Polega na nakłuciu skóry bardzo cienkimi igłami o grubości od 0,5 do 3,5 mm oraz emisji fali radiowej nagrzewających tkankę wokół nich. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia naturalnego procesu regeneracji i stymulacji tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Radiofrekwencja mikroigłowa oddziałuje zarówno na naskórek, jak i głębsze warstwy skóry właściwej. Efekty zabiegu są długotrwałe.

Dla kogo dedykowany jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma wiele zastosowań. W szczególności dedykowany jest osobom, które pragną uzyskać efekt odmłodzenia poprzez poprawę napięcia i elastyczności skóry. Zabieg ujednolica koloryt, wygładza fakturę skóry i zmniejsza widoczność porów. Użyty na okolicę ud, poprawia ich jędrność i niweluje cellulit. Kolejnym zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej jest zmniejszenie widoczności zanikowych blizn potrądzikowych i urazowych oraz rozstępów, a także leczenie nadpotliwości. Zabieg można stosować przez cały rok.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej – blizny

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej cechuje się doskonałą skutecznością w redukcji widoczności blizn. Może być stosowany na okolicę twarzy oraz na pozostałe fragmenty ciała. Jest w szczególności zalecany osobom zmagającym się z problemem blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz powypadkowych. Dzięki stymulacji odbudowy włókien kolagenowych zostają one wyraźnie spłycone oraz wygładzone. Efekt jest widoczny już po kilku zabiegach.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej – rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma powstające na skórze w wyniku jej nadmiernego rozciągnięcia. Ich rozwojowi sprzyja ciąża, sterydoterapia oraz szybkie przybranie na wadze, a w przypadku osób młodych – skok wzrostowy w okresie dojrzewania. Radiofrekwencja mikroigłowa daje doskonałe efekty w redukcji ich widoczności, dzięki stymulacji produkcji włókien kolagenowych. Liczba potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie w zależności od nasilenia zmian.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej – cellulit

Mezoterapia mikroigłowa to metoda stosowana od dawna u pacjentów walczących z cellulitem. Jej połączenie z radiofrekwencją sprawia, że pożądany efekt może zostać osiągnięty dużo szybciej. Cellulit, potocznie nazywany skórką pomarańczową, to zniekształcona tkanka tłuszczowa. Nieestetyczne zmiany powstają w wyniku jej nadmiernego ucisku na tkankę łączną. Stymulacja odbudowy włókien kolagenowych sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny. 

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Przed przystąpieniem do procedury fragment Twojej skóry poddany zabiegowi zostanie posmarowany specjalnym kremem znieczulającym. W naszej klinice korzystamy z nowoczesnego urządzenia Secret RF® 2.0, które zostało odznaczone certyfikatem CE i FDA, co potwierdza jego skuteczność i bezpieczeństwo. Sprzęt jest wyposażony w delikatny system wprowadzania igieł Smooth Needling™. Dlatego też skutki pozabiegowe w postaci obrzęku oraz rumienia utrzymują się niezwykle krótko i ustępują po upływie kilkunastu minut. Cały zabieg, w zależności od wielkości fragmentu skóry, trwa od 20 do 40 minut. Pozytywne efekty radiofrekwencji mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Po wykonaniu całej procedury otrzymasz szczegółowe wytyczne dotyczące dalszego postępowania.        

W Klinice Projekt Skóra korzystamy z najnowszych technologii. Jeśli chcesz poprawić kondycję swojej skóry lub zniwelować widoczność blizn i rozstępów, nie zwlekaj, już teraz zgłoś się na konsultacje do jednego z naszych Specjalistów.  

3.2/5 - (392)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk