fbpx

Cienie, sińce, worki pod oczami. Dlaczego powstają i jak można się ich pozbyć?

oko

Która kobieta nie zna tego problemu? Nieestetyczne cienie lub worki pod oczami pojawiają się nie tylko po nieprzespanej nocy. Mogą być rezultatem przemęczenia, ale również niewłaściwej diety lub choroby, np. anemii lub cukrzycy. Z wiekiem skóra pod oczami traci elastyczność i staje się coraz ciensza, w związku z czym zwiększa się widoczność żyłek i naczynek i problem narasta.

Zmęczone oczy nie muszą być Twoją niechlubną wizytówką! W tym artykule podpowiadamy, jak można poprawić kondycję skóry wokół oczu i tym samym zredukować cienie, sińce i worki pod oczami.

Czynniki wpływające na kondycję skóry wokół oczu

Na naszej skórze wyraźnie odbija się tryb życia, jaki prowadzimy każdego dnia. Szczególnie niekorzystne dla skóry są: niedostateczna ilość snu, nieozdrowa dieta oraz korzystanie z używek. Skóra wokół oczu jest ciensza i bardziej wrażliwa od skóry w innych patriach twarzy, w związku z czym to właśnie w tym miejscu najszybciej widoczne są wszelkie zmiany. Na jej kondycję ma wpływ również wiele innych czynników. Oto najważniejsze z nich:

 • alkohol, papierosy, kawa i inne używki
 • zbyt mała ilość snu
 • nadmiar stresu
 • przemęczenie
 • nadmierna ekspozycja na słońce
 • choroby tarczycy, zaburzenia krążenia, cukrzyca, anemia, alergia, astma
 • naturalne procesy starzenia się skóry.

Likwidacja cieni, sinców i worków pod oczami

Trudno nie zgodzić się z faktem, że cienie pod oczami dodają lat i nadają twarzy zmęczony, niezdrowy wygląd. Ten problem nie musi Ciebie dotyczyć! Wystarczy że odpowiednio zabrasz o swoją skórę, aby skutecznie zredukować znienawidzone cienie pod oczami. Drogę do poprawy kondycji skóry warto rozpocząć od zmiany stylu życia, w tym przede wszystkim unikaniu używek i stresu oraz dbaniu o odpowiednią ilość snu. W walce z problematycznymi sińcami pomoc niesie również medycyna estetyczna, która proponuje różne metody mające na celu poprawę kondycji skóry wokół oczu. Poniżej przedstawiamy skutecznie zabiegi, jakie oferuje nasza klinika:

 • Aminokwasowa terapia zastępcza Jalupro. Aktywny kompleks aminokwasów w połączeniu z kwasem hialuronowym poprawa elastyczność oraz napięcie skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek.
 • Mezoterapia igłowa. Efektywnie nawilża, odżywia i regeneruje skórę wokół oczu.
 • Zabiegi z kwasem hialuronowym. Poprawiają elastyczność skóry i przynoszą długotrwały efekt nawilżenia, a dodatkowo skutecznie wygładzają zmarszczki wokół oczu.
 • Zabiegi z zastosowaniem preparatów regeneracyjnych, Mają na celu pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych poprzez wprowadzenie w skórę preparatu na bazie własnej krwi pacjenta.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk