fbpx

Zabiegi na dłonie zimą

Zabiegi na dłonie

Czego pragną nasze dłonie zimą? Przede wszystkim ukojenia i dogłębnego nawilżenia. Narażona na czynniki zewnętrzne – takie, jak wiatr, wilgoć, mroźne powietrze i niskie temperatury, skóra dłoni nie ma szans się sama obronić. Okolica ta jest o tyle specyficzna, że nie nawilża się sama. Skóra naszego ciała ma mnóstwo gruczołów łojowych, które na skutek hormonów czy pobudzenia mechanicznego pełnią funkcję auto-regulacji poziomu jej nawilżenia. Jednak są miejsca, którym brak gruczołów łojowych i są m.in. podeszwy stóp i wewnętrzna część dłoni. 

Poznaj zabiegi na dłonie

Na szczęście w tym trudnym okresie na ratunek przychodzą nam zabiegi, które podtrzymane odpowiednią pielęgnacją domową przynoszą fantastyczne efekty! Poznaj nasze ulubione zabiegi rewitalizujące skórę dłoni. 

1. Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa dłoni to zabieg, który większość pacjentów określa jako bezbolesny, gdyż wykonywany jest za pomocą kaniuli. Jedno nakłucie igłą pozwala na wprowadzenie kaniuli i rozprowadzenie preparatu po całej powierzchni grzbietu dłoni. Procedura może być wykonywana za pomocą preparatów stricte nawilżających lub tych z dodatkiem substancji aktywnych, które nie tylko rozjaśniają, ale również silnie zagęszczają skórę w tej okolicy. Zabieg zazwyczaj powtarza się ok. 3 razy w serii co 3-4 tygodnie. W efekcie uzyskujemy napiętą, gładszą i wyraźnie młodszą skórę dłoni. 

2. Laseroterapia 

Zabiegi laserowe nie tylko wyrównają zmarszczki, ale przede wszystkim pozbędziemy się dzięki nim przebarwień, o które na dłoniach nietrudno. Problem, z którym często zgłaszają się pacjenci to również pojawiające się z wiekiem tzw. “plamy starcze” czy inaczej plamy wątrobowe. Idealnym rozwiązaniem w zakresie usuwania przebarwień na dłoniach jest laser tulowy, przy którym to efekt widać już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów w odstępie miesięcznym. Na efekt trzeba chwilkę poczekać, bowiem przebarwienia zaczynają znikać ok. trzeciego tygodnia po zabiegu, natomiast zdecydowanie jest tego wart. Zabiegi laserowe warto łączyć z mezoterapią igłową, gdyż nawodniona tkanka zdecydowanie lepiej reaguje na wiązkę podawanej energii oraz przyspiesza regenerację po zabiegu. 

3. Mezoterapia mikroigłowa 

Mikronakłucia świetnie działają na wierzchnie warstwy skóry, wyrównując jej strukturę i przebudowując ją przez pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra staje się bardziej napięta, odżywiona. Z chęcią skorzystają z niej osoby, które w życiu codziennym narażone są na mikro-urazy okolicy dłoni, te które pracują w rękawiczkach czy często myją i dezynfekują je, ze względu na wykonywany zawód. Terapia zazwyczaj zakłada 3-4 zabiegów w serii, które warto połączyć z peelingami chemicznymi, np. zmodyfikowanym kwasem TCA. 

4. Peelingi chemiczne

O peelingach chemicznych więcej tutaj: https://projektskora.pl/blog/top-5-zabiegow-na-okres-jesienno-zimowy/ , a dzisiaj pod lupę weźmiemy głownie wspomniany wcześniej zmodyfikowany kwas trójchlorooctowy. Jego zadaniem jest głównie napiąć skórę i ją rozjaśnić, dając efekt odmładzający. Kwas TCA obarczony jest często dość intensywnym złuszczaniem, co nie występuje w wersji zmodyfikowanej. Dzięki temu otrzymujemy wszystkie korzyści z zabiegu, bez okresu rekonwalescencji. Peelingi chemiczne polecane są jako przygotowanie do bardziej inwazyjnych zabiegów, by zwiększyć wchłanialność substancji aktywnych lub uzupełniając zabieg wykonywany śródskórnie. W kontekście częstotliwości zabiegów mamy dowolność- w przypadku walki z konkretnym problemem skórnym zaleca się 6-8 zabiegów nawet co 2 tygodnie, jednak jeśli chcemy skórę odświeżyć, rozświetlić, warto wykonać min. 3 zabiegi.

5. Termolifting 

Zabieg wykorzystujący podczerwień jest nam świetnie znany pod kątem działania liftingującego skórę. Jak działa na dłonie? Przede wszystkim zagęszcza skórę, wzmacniając ją. Skóra dłoni jest zazwyczaj cienka, czasem wręcz prześwitująca. Łącząc termolifting z infuzją tlenową oraz mezoterapią igłową, możemy uzyskać efekt zdrowej, promiennej i odmłodzonej skóry, która będzie bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Zabieg powtarzamy ok 4 razy co 3 tygodnie, nie wymaga on okresu rekonwalescencji, zatem możemy go wykonać nawet w przerwie lunchowej 😉 

6. Peeling wodny 

Stosowany raczej jako przygotowanie do pozostałych zabiegów, sam w sobie również daje świetne efekty. Pozbywając się martwych komórek naskórka w delikatny, ale jednak zdecydowany sposób, pozostawia skórę rozświetloną i dotlenioną, pozostawiając ją gotową do kolejnych procedur. Pacjent podczas zabiegu odczuwa zimno oraz podaż substancji aktywnych zawartych w wybranej przez specjalistę ampułce. Po water peelingu można wykonać rozgrzewający masaż dłoni, które nie tylko je zrelaksuje, ale również pobudzi krążenie do lepszej pracy, przez efekt ciepło-zimno. 

Dłonie to pod kątem zabiegowym, część ciała, którą często pomijamy, a to one w dużej mierze zdradzają nasz wiek. Zadbane dłonie to duży plus do pewności siebie, ale też zwiększony komfort w codziennym funkcjonowaniu. Zadbaj o swoje dłonie razem z nami i umów się na konsultację z naszym kosmetologiem, który razem z lekarzem medycyny estetycznej przygotuje dla Ciebie spersonalizowany plan działania. Pozwól nam o siebie zadbać i poczuj się pewnie w swojej skórze.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk