twój problem - wyciek z cewki moczowej

Skuteczne leczenie problemu z cewką moczową i zapaleniem pęcherza

wyciek z cewki moczowej warszawa

Niekontrolowany wyciek z cewki moczowej?

Zaobserwowałeś u siebie wyciek wydzieliny z cewki moczowej? Niepokoi Cię obecność płynu niewiadomego pochodzenia sączącego się w Twoich okolicach intymnych? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Konsultacja z naszymi specjalistami pomoże Ci pozbyć się tego problemu. 

zarezerwuj wizytę!

Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!

Projekt Skóra to wyjątkowe miejsce, w którym Twoje zdrowie jest najważniejsze. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i rozwiążemy wszystkie problemy z układem moczowym, z jakimi się zmagasz, przeprowadzając profesjonalną terapię. Dowiedz się, co może być powodem wycieku z cewki moczowej i jak można temu zaradzić.

Oferujemy skuteczne leczenie zmian zapalnych objawiających się wyciekiem z cewki moczowej. Wylecz uciążliwe dolegliwości dzięki naszym wenerologom Znajdziesz nas w samym centrum Warszawy. Skontaktuj się z naszym specjalistą.

klinika projekt skóra warszawa
czym jest wyciek z cewki moczowej

Czym jest wyciek z cewki moczowej?

Wydzielina z cewki moczowej to każdy płyn wydalany z cewki z wyjątkiem moczu lub nasienia i świadczy ona najczęściej o zapaleniu cewki moczowej. Może rozprzestrzeniać się w kierunku pęcherza moczowego, a u mężczyzn jąder lub stercza. 

proponowane metody leczenia, badania, konsultacje:

konsultacja wenerologiczna zmiana na prąciu

konsultacja wenerologiczna

Cena leczenia wycieku z cewki moczowej i zapalenia pęcherza w Warszawie

Cena leczenie zależna jest od jego rodzaju, ilości niezbędnych konsultacji lekarskich, badań i zastosowanych preparatów.

Jak wygląda cewka moczowa? 

Cewka moczowa jest końcowym odcinkiem układu moczowego. Głównym jej zadaniem jest wyprowadzenie moczu poza organizm. Cewka moczowa u kobiet znacznie różni się od cewki u mężczyzn. Cewka moczowa damska jest trzykrotnie dłuższa. Jej wylot jest odrębnym otworem, zlokalizowanym obok ujścia pochwy w obrębie jej przedsionka. Cewka moczowa męska znajduje ujście na szczycie penisa i tą samą drogą na zewnątrz wydobywa się nasienie.

cewka moczowa warszawa

Czym jest zapalenie cewki moczowej?

Wyciek z cewki moczowej w większości przypadków świadczy o zapaleniu cewki moczowej. Choroba ta należy do chorób wenerycznych, czyli do zakażenia nią w większości przypadków dochodzi w drodze kontaktu seksualnego

Zapalenie cewki moczowej, to stan zapalny błony śluzowej cewki moczowej wywołany zakażeniem różnymi drobnoustrojami. Najczęstszą przyczyną pojawienia się nieprawidłowej wydzieliny są zakażenia rzeżączkowe lub chlamydiowe. Czasami zakażenie wywołuje rzęsistek pochwowy lub mykoplazma.

Pojawienie się wydzieliny z cewki moczowej zawsze jest wskazaniem do wizyty lekarskiej i przeprowadzenia badania. Warto wiedzieć, że zapalenie cewki moczowej występuje też dość często u dzieci. W przypadku mężczyzn należy zwrócić także uwagę na krew cieknąca z penisa podczas oddawania moczu, najczęściej oznacza ona również infekcję bakteryjną.

Rodzaje zapalenia cewki moczowej

Rodzaje zapalenia cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej dzielimy na:

 • Postać rzeżączkową,
 • Postać nierzeżączkową. 

Rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej charakteryzuje się:

 • częstym oddawaniem moczu,
 • pieczeniem oraz bólem podczas wydalania moczu,
 • ropnym wyciekiem z cewki moczowej a niekiedy nawet niewielkim wyciekiem krwi z cewki moczowej,
 • pieczeniem w obrębie ujścia cewki moczowej oraz jej zaczerwienieniem.

U mężczyzn objawy te są znacznie bardziej nasilone niż u kobiet.

Zapalenie nierzeżączkowe spotykane jest o wiele częściej od zapalenia rzeżączkowego. Najczęstszą jego przyczyną są infekcje bakteriami atypowymi. Również czynniki grzybicze oraz szerzenie się stanu zapalnego z nerek, gruczołu krokowego i pęcherza moczowego zwiększają ryzyko występowania nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej.

Czynniki predysponujące do częstszego występowania nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, to:

 • cukrzyca,
 • wydłużenie napletka,
 • obecność stulejki,
 • spodziectwo,
 • osłabiona odporność,
 • zwężenie cewki moczowej.

Nieinfekcyjne przyczyny wycieku z cewki moczowej

Inną nieinfekcyjną przyczyną nieswoistego zapalenia cewki moczowej i związanego z tym wycieku jest mechaniczne podrażnienie cewki moczowej, do którego może dojść np. w trakcie stosunku płciowego, cewnikowania, uderzenia w narządy moczowo-płciowe, a także podrażnienie chemiczne na skutek kontaktu ze środkami chemicznymi, np. środkami plemnikobójczymi.

Nieinfekcyjne przyczyny wycieku z cewki moczowej
zapalenie pęcherza warszawa

Wydzieliny w moczu a zapalenie pęcherza

Ropomocz i krwiomocz są również objawami zapalenia pęcherza moczowego. Zapalenie pęcherza jest to stan zapalny wywołany przez bakterie i drobnoustroje. Do jego pojawienia się przeważnie dochodzi przez cewkę moczową. Osoby cierpiące na to schorzenie mają wzmożoną potrzebę oddawania moczu, spowodowaną ciągłym przyjmowaniem płynów. Ponadto przy tym schorzeniu występują objawy takie jak:

 • ból i pieczenie podczas oddawania moczu,
 • uciążliwe, bolesne parcie na mocz,
 • ból w podbrzuszu – okolicy nadłonowej,
 • bolesność przy badaniu palpacyjnym okolicy nadłonowej,
 • wzrost temperatury ciała.

Zapalenie pęcherza moczowego to choroba która występuje również u dzieci.

Metody leczenia zapalenia cewki moczowej i zapalenia pęcherza oraz grożące powikłania

W przypadku zapalenia cewki moczowej, leczenie polega na stosowaniu leków przeciwdrobnoustrojowych, głównie antybiotyków. Leczenie trzeba przeprowadzić do końca, a po jego zakończeniu ponownie wykonać badanie kontrolne, aby upewnić się, że kuracja była skuteczna. Natomiast chory pęcherz można leczyć zarówno domowymi sposobami, jak i za pomocą antybiotyków czy sulfonamidów o szerokim zakresie działania.

Powikłania zapalenia cewki moczowej nie są zbyt częste. U mężczyzn czasami może dojść do zapalenia najądrza czy jądra. Rzadkim, ale realnym zagrożeniem po zapaleniu cewki moczowej sprowokowanym chlamydiami jest reaktywne zapalenie stawów, nazywane też zespołem Reitera. Z kolei w przypadku zapalenia pęcherza moczowego brak leczenia może doprowadzić do schorzenia przewlekłego i poważnych powikłań, nawet do zapalenia nerek. 

Metody leczenia zapalenia cewki moczowej i zapalenia pęcherza

Jakie choroby przenoszone drogą płciową mogą wywołać wyciek z cewki moczowej?

Rzeżączka należy do jednych z najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą płciową. Charakterystycznymi jej objawami są: ropny wyciek z cewki moczowej, ból przy oddawaniu moczu oraz upławy u kobiet. Nieleczona prowadzić może do przykrych i niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Rzęsistkowica wywoływana jest przez pierwotniaka – rzęsistka pochwowego – dlatego występuje przede wszystkim u kobiet. Zdarza się jednak, że rzęsistkowica pojawia się również u mężczyzn. 

Chlamydioza to również  jedna z najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą płciową. Wywołuje ją bakteria Chlamydia trachomatis. Chlamydiozą zarazić się można głównie przez kontakty płciowe. Zdarza się też, że do zakażenia dochodzi przez brak odpowiedniej higieny.

Ureaplasma to bakteria przenoszona drogą płciową. Odpowiada za wywoływanie infekcji narządów płciowych i moczowych. Do zarażenia dochodzi przez stosunek płciowy odbyty bez zabezpieczenia z zarażoną osobą. Bakterie te są często odpowiedzialnie za nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej. Znacznie rzadziej do zakażenia dochodzi poprzez używanie tych samych ręczników lub innych przedmiotów codziennego użytku. 

Mycoplasma hominis to również rodzaj bakterii przenoszonych drogą płciową. Zakażenia bakteriami z rodzaju Mycoplasma bardzo często nie dają początkowo żadnych objawów, co utrudnia postawienie prawidłowej diagnozy. 

Bakteryjne zakażenie pochwy, inaczej zwane niespecyficznym zapaleniem pochwy bądź bakteryjną waginozą, to jedno z najczęściej występujących zakażeń pochwy. Na tę chorobę w szczególności podatne są młode, aktywne seksualnie kobiety do 30 roku życia. Szacuje się, że rocznie na bakteryjne zapalenie pochwy choruje więcej kobiet niż na grzybicę czy rzęsistkowicę. 

Zakażenie Streptococcus agalactiae – obecność tego paciorkowca stwierdza się u 10-30 proc. zdrowych kobiet. U części z nich bakteria wywołuje stan zapalny dróg moczowych bądź narządów miednicy mniejszej. Kobiety będące w ciąży należą do grupy osób szczególnie obciążonych ryzykiem zakażenia. 

Drożdżycę, inaczej zwana kandydozą, wywołują grzyby z rodzaju Candida. Choroba zajmuje błony śluzowe narządów płciowych oraz jamę ustną. 

Opryszczka to choroba wywoływana przez wirus HSV. Może on powodować opryszczkę wargową, opryszczkę narządów płciowych, a nawet opryszczkowe zapalenie mózgu. Wirusem zarażamy się poprzez kontakt z zarażoną osobą. Czynnikiem ryzyka może być również kontakt z przedmiotami używanymi przez zarażoną osobę.