Usuwanie przebarwień - przywróć naturalny koloryt skóry

Czym są przebarwienia

Przebarwienie to inaczej zaburzenie barwnikowe skóry takie jak ostuda (inaczej zwana melasmą), piegi, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne (np. powstałe po zmianach trądzikowych).

Istotą problemu jest nagromadzenie barwnika (melaniny) w skórze w wyniku jego nadmiernej produkcji, zaburzonego rozkładu, bądź zwiększonej liczby komórek odpowiedzialnych za jego syntezę (melanocytów).

Ostuda (chloasma, melasma, maska ciążowa) jest jednym z częstszych powodów konsultacji w naszej Klinice w związku z przebarwieniami skóry.

Problem dotyczy głównie kobiet i właśnie płeć ma tu znaczenie.

Dlaczego powstają?

Uważa się, że to kombinacja hormonów żeńskich w powiązaniu z działaniem promieni słonecznych stymuluje produkcję melaniny i zgromadzenie nadmiernych ilości w naskórku, a czasem i w skórze właściwej. Dlatego też zmiany powstają między innymi w trakcie ciąży, menopauzy, podczas stosowania doustnej formy antykoncepcji. Rolę odgrywa także predyspozycja genetyczna.

Ostuda objawia się przede wszystkim w obrębie skroni, czoła, policzków i wargi górnej.

kontrola znamion skórnych
Usuwanie przebarwien

Metody redukcji przebarwień

Niwelowanie przebarwień jest procesem złożonym w związku z ich charakterem oraz lokalizacją barwnika w różnych warstwach skóry. Mając to na uwadze, stosujemy terapie łączone, które, z uwagi na czas potrzebny skórze do regeneracji, są rozłożone w czasie.Sposoby na przebarwienia skóry powinny być planowane etapowo, dzięki czemu zabezpieczymy się w różnych aspektach dotyczących procesu starzenia skóry i powstawania nowych przebarwień. Warto pamiętać, że to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia – eksponowanie ciała, w tym przebarwień na szkodliwy wpływ promieniowania UV stwarza ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Dlatego oprócz korzystania z kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, warto zastosować zabieg mający na celu pozbycie się już istniejących przebarwień.

O zapobieganiu i usuwaniu przebarwień myślimy kompleksowo – dlatego walka z przebarwieniami, w tym z ostudą, nie kończy się w naszej Klinice. Kładziemy duży nacisk na profilaktykę, bez której przebarwienia niechybnie powrócą.

 

Do metod, które polecamy należą:

 • Laseroterapia, inaczej mówiąc laserowy resurfacing
 • Peelingi medyczne
 • Cosmelan
 • Dermamelan
 • IPL
 • Mezoterapia.
Przeciwwskazania do zabiegu

W zależności od zabiegu, istnieją różne przeciwwskazania do jego wykonania.

 • ciąża oraz okres laktacji,
 • aktywna postać opryszczki,
 • alergia na substancje zawarte w preparatach,
 • aktywna infekcja skórna w miejscu zabiegu,
 • stany zapalne.
Przygotowanie do zabiegu

Zanim ustalimy najkorzystniejszy plan działania by przywrócić w największym możliwym stopniu naturalny koloryt Twojej skóry zaproponujemy konsultację medyczną. Jest to istotne z uwagi na ustalenie potencjalnych przyczyn Twoich przebarwień oraz włączenie odpowiedniego leczenia przygotowującego skórę do wspomnianych zabiegów.

Tylko terapia skojarzona bazująca na doborze odpowiednich kosmetyków, pielęgnacji domowej oraz serii zabiegów może przynieść oczekiwaną poprawę. Pamiętaj także, żeby przynajmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem odstawić antybiotyki. Skóra zaś nie powinna być opalona.

Zalecenia po zabiegu

W zależności od dobranej metody, przekażemy Ci szczegółowe informacje jak dbać o skórę. Niezależnie od rodzaju terapii, po zabiegu nie należy eksponować miejsc objętych leczeniem na promieniowanie słoneczne oraz stosować odpowiednią fotoprotekcję.

CENA ZABIEGU

Laserowe usuwanie przebarwień / melasmy:

Pojedyncza zmiana barwnikowa do 1 cm2

Zmiana o powierzchni do 16 cm2

Zmiana o powierzchni do 32 cm2

400 zł

890 zł

         1390 zł

 

Sprawdź w naszym cenniku ceny innych metod usuwania przebarwień