Usuwanie przebarwień - przywróć naturalny koloryt skóry

leczenie-przebarwien

Czym są przebarwienia

Przebarwienie to inaczej zaburzenie barwnikowe skóry takie jak ostuda (inaczej zwana melasmą), piegi, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne (np. powstałe po zmianach trądzikowych).

Istotą problemu jest nagromadzenie barwnika (melaniny) w skórze w wyniku jego nadmiernej produkcji, zaburzonego rozkładu, bądź zwiększonej liczby komórek odpowiedzialnych za jego syntezę (melanocytów).

Ostuda (chloasma, melasma, maska ciążowa) jak i przebarwienia po trądziku to dwa z najczęstszych powodów konsultacji w naszej Klinice w związku z przebarwieniami skóry.

melasma – Dlaczego powstaje zwłaszcza u kobiet?

Uważa się, że to kombinacja hormonów żeńskich w powiązaniu z działaniem promieni słonecznych stymuluje produkcję melaniny i zgromadzenie nadmiernych ilości w naskórku, a czasem i w skórze właściwej. Dlatego też zmiany powstają między innymi w trakcie ciąży, menopauzy, podczas stosowania doustnej formy antykoncepcji. Rolę odgrywa także predyspozycja genetyczna.

Ostuda objawia się przede wszystkim w obrębie skroni, czoła, policzków i wargi górnej.

Usuwanie przebarwien
TERAPIE ŁĄCZONE

Niwelowanie przebarwień jest procesem złożonym w związku z ich charakterem oraz lokalizacją barwnika w różnych warstwach skóry. Mając to na uwadze, stosujemy terapie łączone, które, z uwagi na czas potrzebny skórze do regeneracji, są rozłożone w czasie.

Sposoby na przebarwienia skóry powinny być planowane etapowo, dzięki czemu zabezpieczymy skórę w różnych aspektach dotyczących procesów starzenia i powstawania nowych przebarwień.

Warto pamiętać, że to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia – eksponowanie ciała, w tym przebarwień na szkodliwy wpływ promieniowania UV stwarza ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Dlatego oprócz korzystania z kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, warto zastosować zabieg mający na celu pozbycie się już istniejących przebarwień.

 • Przebarwienia na twarzy, szyi, dekolcie
 • Przebarwienia na grzbiecie rąk
 • Melasma
 • Przebarwienia pozapalne i potrądzikowe 

O zapobieganiu i usuwaniu przebarwień myślimy kompleksowo – dlatego walka z przebarwieniami, w tym z ostudą, nie kończy się w naszej Klinice. Kładziemy duży nacisk na profilaktykę, bez której przebarwienia niechybnie powrócą.

Pierwszy krok: konsultacja

By przywrócić w największym możliwym stopniu naturalny koloryt Twojej skóry nasi Eksperci stworzą całościowy plan leczenia podczas konsultacji. Jest to istotne z uwagi na ustalenie potencjalnych przyczyn przebarwień oraz konieczność włączenia odpowiedniego leczenia przygotowującego skórę do wspomnianych zabiegów.


drugi krok: pielęgnacja domowa


Tylko terapia skojarzona bazująca na doborze odpowiednich kosmetyków, pielęgnacji domowej oraz serii zabiegów może przynieść oczekiwaną poprawę. Pamiętaj także, żeby przynajmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem odstawić antybiotyki. Skóra zaś nie powinna być opalona.

W zależności od dobranej metody, nasi Pacjenci uzyskują szczegółowe informacje jak dbać o skórę. Niezależnie od rodzaju terapii, po zabiegu nie należy eksponować miejsc objętych leczeniem na promieniowanie słoneczne oraz konieczne jest stosowanie odpowiedniej fotoprotekcji.

W zależności od zabiegu, istnieją różne przeciwwskazania do jego wykonania.

 • ciąża oraz okres laktacji,
 • aktywna postać opryszczki,
 • alergia na substancje zawarte w preparatach,
 • aktywna infekcja skórna w miejscu zabiegu,
 • stany zapalne.

 

Do metod, które polecamy należą:

 • Laseroterapia, czyli laserowy resurfacing
 • Peelingi medyczne
 • Cosmelan
 • Dermamelan
 • Mikronakłuwanie z TCA
 • Mezoterapia

CENA ZABIEGU

Laserowe usuwanie przebarwień

 

Pojedyncza zmiana barwnikowa do 1 cm2

400 zł

Zmiana o powierzchni do 16 cm2

900 zł

Zmiana o powierzchni do 32 cm2

1 300 zł

Sprawdź w naszym cenniku ceny innych metod usuwania przebarwień