twój problem: zapadnięte policzki

Wolumetria, czyli modelowanie owalu twarzy

wolumetria twarzy warszawa

Z biegiem czasu dochodzi do utraty owalu twarzy, zauważalnej najczęściej po 40 roku życia. Rysy twarzy zmieniają się przede wszystkim na skutek:

 • utraty elastyczności skóry i spadku syntezy włókien kolagenowych,
 • zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej oraz
 • utraty sprężystości włókien mięśniowych

Stopniowo górnej części twarzy trafi objętość, a dolna jednocześnie ulega poszerzaniu. Niebagatelne znaczenie ma również przebudowa kości twarzoczaszki postępująca wraz z wiekiem.

Efekt? Zapadnięte policzki, zatarcie linii żuchwy i powstanie tzw. „chomików”. Utrata objętości policzków sprzyja powstaniu doliny łez, bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek. W zależności od przyczyny nasi specjaliści zadbają o Twoją skórę i dobiorą odpowiednie metody z szeregu różnorodnych zabiegów.  

Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!

Projekt Skóra tworzy miejsce, gdzie skóra jest w samym centrum zainteresowania.

Tutaj wszystko, co robimy i rozwijamy, powstaje z myślą o niej.

Naszym nadrzędnym celem jest:

 • prewencja,
 • regeneracja
 • powstrzymanie niszczących procesów, jakim poddawana jest codziennie skóra.

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

klinika projekt skóra warszawa
korekta opadających policzków warszawa

Korekcja opadających policzków

W przypadku opadających policzków najlepsze efekty przynosi terapia łączona. W trakcie konsultacji dermatologicznej nasz specjalista przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby jak najpełniej przywrócić Twojej skórze młody wygląd i zaproponuje połączenieróżnych technik zabiegowych.

Zabiegi takie jak:radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia igłowa czy te z użyciem  kwasu hialuronowego, to sprawdzone metody, które skutecznie pomogą w zmianie proporcji twarzy.

proponowane metody leczenia, badania, konsultacje:

zabieg z kwasem hialuronowym warszawa

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

mezoterapia

Mezoterapia igłowa

modelka z tlem

nucleofill

profhilo WARSZAWA

Profhilo

toksyna botulinowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

rewitalizacja skóry warszawa

Rewitalizacja skóry

Skinbooster

Skinbooster i hydrobalans

projekt skóra laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

osocze warszawa

zabiegi na bazie preparatu regeneracyjnego

Cena wolumetrii twarzy w Warszawie

Cena wolumetrii twarzy w Warszawie waha się pomiędzy 1000 a 3000 złotych. Z kolei zabieg na usta, czy policzki będzie odpowiednio tańszy. Jednakże, dokładną cenę podaje zawsze lekarz po ocenie stanu skóry pacjenta i obszaru, który będzie trzeba poddać zabiegowi.

Zapadnięte policzki to nie tylko problem osób starszych. Skłonności do ich powstawania mają również młodzi, którzy szybko stracili na wadze. Przyczyny zapadniętych policzków, to utrata naturalnej podściółki tłuszczowej występującej pod skórą, a także osłabienie mięśni twarzy, w wyniku których twarz wygląda na poważną i zmęczoną.

Głównym problemem związanym ze starzeniem się skóry staje się w pewnym wieku zmiana rysów twarzy a dokładniej – utrata jej owalu. To właśnie jego zanikanie postarza najbardziej. Stopniowe wiotczenie skóry w okolicach brody, szyi i policzków powoduje utratę młodzieńczych rysów. Pojawia się wówczas rozmyta linia żuchwy, podwójny podbródek i wisząca skóra na szyi które mogą optycznie postarzać nawet o 10 lat. 

zapadnięte policzki warszawa

Dlaczego zmienia się owal twarzy?

U wielu kobiet zmiany w zakresie owalu twarzy szczególnie mocno uwidaczniają się w trakcie menopauzy, ze względu na spadek produkcji estrogenu, który odpowiada między innymi za stymulację produkcji kolagenu i spadek wytwarzania białka. W ciągu pięciu pierwszych lat klimakterium, ilość włókien kolagenowych może się obniżyć nawet o 30-35 proc. Ponadto, po 40 roku życia, przebudowie ulegają wszystkie struktury, zaczynając od kości twarzoczaszki, które stają się coraz bardziej płaskie i nie stanowią już takiej podpory dla innych tkanek. Zanika też tkanka tłuszczowa, co powoduje, że skóra i mięśnie twarzy robią się mniej sprężyste, przesuwają się w dół a górna część twarzy staje się coraz bardziej płaska, natomiast jej podstawa – coraz szersza.

 Ostatecznie, na twarzy zauważalne są zapadnięte policzki, a także powstanie tzw. „chomików”, czyli torebek tłuszczowych zlokalizowanych w ich dolnych partiach Ponadto,opadające tkanki miękkie sprzyjają powstaniu doliny łez, bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek. 

zabieg modelowania twarzy

Czym jest zabieg wolumetrii twarzy?

Słowo wolumetria odnosi się do zmiany rysów twarzy i tak naprawdę oznacza raczej potrzebę przeprowadzenia zabiegu, niż jego nazwę, jednakże, w potocznym rozumieniu słowo to przywykło się tak używać i traktować równoznacznie z modelowaniem twarzy bez użycia skalpela. 

Właściwa nazwa zabiegu, to miękki lifting i najczęściej przeprowadzany jest on przy zastosowaniu kwasu hialuronowego, który znany jest ze swoich właściwości utrzymywania młodego wyglądu i właściwego nawilżenia skóry. W jego efekcie, można przywrócić właściwy owal twarzy, uwydatnić kości policzkowe, wyrównać kontur, wymodelować skronie, policzki, brodę oraz żuchwę. Znajduje on także zastosowanie do likwidacji tzw. chomików, czyli opadających policzków. 

Przebieg zabiegu modelowania twarzy

Przed zabiegiem, przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy. Następnie, za pomocą kaniuli – miękkiej i tępo zakończonej igły, w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu można nadać tkankom miękkim właściwą objętość. W niektórych okolicach, na przykład żuchwy lub podbródka robi się głębokie iniekcje, nawet sięgające kości twarzoczaszki. Po wykonaniu zastrzyku konieczne jest dokładne rozprowadzenie preparatu pod skórą za pomocą delikatnego masażu. 

przebieg zabiegu modelowania twarzy
efekty wolumetria twarzy

Kiedy widoczne są efekty?

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal od razu. Pełne rezultaty pojawiają się jednak ok. miesiąc później. Preparaty stosowane do wolumetrii twarzy są bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym. Działają one jak implant wypełniający i dają długo utrzymujące się efekty – nawet do 18 miesięcy. 

Sam zabieg nie jest bolesny, choć podczas niego może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania. Wolumetria nie jest zabiegiem inwazyjnym, więc od razu po nim można wrócić do normalnego funkcjonowania. Z ubocznych efektów wolumetrii można doświadczyć jedynie miejscowych obrzęków lub zaczerwienień, które powinny ustąpić w ciągu maksymalnie 4 dni. 

Dla kogo zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetrię twarzy stosuje się w następujących przypadkach:

 • przy zapadniętych kościach policzkowych,
 • w przypadku opadających policzków,
 • do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami,
 • w przypadku zwiotczenia skóry twarzy,
 • w celu poprawienia rysów twarzy,
 • do redukcji zmarszczek i bruzd,
 • w przypadku zbyt szczupłej twarzy,
 • przy lipoatrofii jarzmowej,
 • w przypadku ubytków objętości twarzy.
dla kogo modelowanie twarzy
przeciwwskazania do wolumetrii twarzy

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wolumetrii twarzy można wymienić:

 • cukrzycę,
 • aktywne infekcje skórne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ogólny spadek odporności,
 • nowotwory,
 • ciążę i karmienie.

Inne sposoby na wolumetrię

Kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją stosowaną w wolumetrii twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolagenu, na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia, które pobudzają organizm do produkcji własnego kolagenu. 

Innym rodzajem zabiegu jest wykonanie wolumetrii twarzy z użyciem własnej tkanki tłuszczowej czyli lipotransfer. Zabieg ten polega na pobraniu tłuszczu np. z uda, i po odpowiednim przygotowaniu preparatu uzupełnia się nim ubytki w obrębie policzków. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany do przeszczepienia, np. poprzez odwirowanie. Czas trwania zabiegu to zwykle około 90 minut, a rekonwalescencji ok. 7 – 14 dni. Metodę tę stosuje się u osób, u których nie może zostać przeprowadzony zabieg kwasem hialuronowym. 

Efekt lipotransferu utrzymuje się kilka lat, jednakże są one subtelne, i wyraźniejsze zmiany można uzyskać przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to zabieg zdecydowanie bardziej inwazyjny oraz znacznie droższy.

inne zabiegi na modelowanie twarzy

Prewencyjne metody zapobiegające zapadaniu się policzków

Aby opóźnić proces starzenia się skóry, możemy wykorzystać również naturalne metody takie jak chociażby ćwiczenia twarzy na zapadłe policzki. Owal twarzy będzie z pewnością wyraźniejszy dzięki ćwiczeniom takim, jak:

 • wydymanie policzków
 • przepychanie powietrza z jednego policzka do drugiego;
 • nadmuchiwanie baloników;
 • wysuwanie szczęki do przodu;
 • odchylanie głowy do tyłu i unoszenie żuchwy do góry tak, by dolna warga znalazła się nad górną.

Korzystne jest również podawanie kolagenu w ampułkach profilaktycznie, już w od 25. roku życia, gdy naturalna synteza dopiero zaczyna się obniżać. Skutecznie spowalnia to procesy wiotczenia skóry i objawy jej starzenia.

Dobry wpływ na zachowanie sprężystości skóry policzków może mieć również stosowanie naturalnych maseczek na twarz. Mogą być one zrobione z awokado i miodu albo jogurtu i aloesu. Awokado posiada silne właściwości nawilżające i ujędrniające I powoduje ono odpowiedni poziom nawilżenia i sprężystość oraz odżywienia skóry. Miąższ z połówki awokado należy wymieszać z dwiema łyżkami miodu i położyć na policzki na około 15 minut. Podobne działanie ma połączenie jogurtu naturalnego z aloesem.

W zatrzymaniu młodzieńczego owalu twarzy pomoże także dieta bogata w witaminy A, E i C . Na zdrowy wygląd skóry, mają również dobry wpływ biotyna oraz cynk i miedź. Skuteczne bywa także stosowanie diety oczyszczającej na bazie naturalnych soków z grejpfruta pomarańczy czy truskawek oraz spożywanie dużo sałatek, produktów bogatych w błonnik, białka roślinnego, bakalii – które wpływają na sprężystość mięśni. 

Starzeniu się skóry zapobiega też stosowanie kremów zawierających substancje aktywne, które pomogą zredukować niedoskonałości, takie jak wczesne zmarszczki i bruzdy, oraz ochrona skóry przed słońcem.