fbpx

Plastyka powiek efekty – zdjęcia przed i po

Zabiegi estetyczne koncentrujące się na okolicach oczu cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów klinik specjalizujących się w medycynie estetycznej. Procedury pozwalają zwykle na odświeżenie spojrzenia i wygładzenie skóry, a tym samym przyczyniają się nie tylko do poprawy wyglądu w okolicach oczu, ale znacząco poprawiają wygląd całej twarzy. Ciężkie powieki, czy worki pod oczami zawsze postarzają i nadają twarzy smutnego, zmęczonego wyglądu, dlatego coraz więcej osób ceniących młody i świeży wygląd decyduje się na plastykę powiek. Poznaj efekty, jakie można uzyskać dzięki plastyce powiek górnych i/lub dolnych.

Plastyka powiek – co to jest?

Plastyka powiek, znana również jako blefaroplastyka, to procedura chirurgiczna polegająca na usunięciu nadmiaru skóry, części mięśnia okrężnego oka oraz ewentualnych przepuklin tłuszczowych (nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy oka – worki pod oczami). Zabieg może być przeprowadzony zarówno na powiekach górnych (plastyka powiek górnych), jak i dolnych (plastyka powiek dolnych), bądź na obu jednocześnie. Dzięki plastyce powiek górnych i dolnych możliwe jest przywrócenie estetycznego wyglądu powiek, oraz odmłodzenie okolicy oczu poprzez wygładzenie zmarszczek i zniwelowanie worków i cieni pod oczami. W niektórych przypadkach zabieg wykonywany jest ze względu na wskazania medyczne, ponieważ opadająca powieka może zawężać pole widzenia pacjenta.

Blefaroplastykę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (czasami w znieczuleniu ogólnym), a czas trwania procedury zależy od wymaganych działań i zwykle waha się od 1 do 2 godzin.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc

Kto może skorzystać z zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych?

Plastyka powiek górnych i dolnych to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej oferowany przez niektóre kliniki specjalizujące się przede wszystkim w medycynie estetycznej. Korekta powiek jest odpowiednia dla pacjentów poszukujących efektywnego rozwiązania estetycznych i funkcjonalnych problemów związanych z nadmiarem skóry w okolicy oczu (powiek dolnych i górnych).

Z zabiegu mogą skorzystać osoby:

  • zmagające się z problemem „ciężkich powiek” i „zmęczonym” wyglądem oczu- korekta powiek górnych pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i „otwarcie” oka,
  • poszukujące sposobów na długotrwałe odmłodzenie okolic oczu – zabieg umożliwia redukcję widocznych oznak starzenia,
  • z nadmiarem skóry na powiekach ograniczającym pole widzenia – usunięcie skóry pozwala na poprawę widzenia,
  • ze zmarszczkami wokół oczu – zabieg napięcie i wygładzenie skóry skóry,
  • z workami pod oczamiw trakcie zabiegu plastyki powiek dolnych można usunąć nie tylko nadmiar skóry, ale również przepukliny tłuszczowe.

Jak wyglądają oczy po plastyce powiek?

Bezpośrednio po plastyce powiek górnych i/lub dolnych oczy są zwykle mocno obrzęknięte i zaczerwienione, a w kolejnych dniach często widoczne są również zasinienia. Zabieg plastyki powiek górnych wiąże się również z wykonaniem nacięcia na zewnętrznej części powieki, dlatego przez kilka dni widoczne są również szwy. Nacięcie skóry wykonywane jest jednak w naturalnej linii fałdu powieki, dlatego po wygojeniu blizna jest praktycznie niewidoczna. W przypadku zabiegu plastyki powiek dolnych, cięcie wykonywane jest tuż poniżej linii rzęs, lub od strony spojówkowej, dlatego po wygojeniu ślady są całkowicie niewidoczne.

Efekty plastyki powiek

Efekty plastyki powiek są długotrwałe i oferują pacjentom znaczną poprawę w zakresie estetyki i funkcjonalności. Po okresie rekonwalescencji uzyskuje się wyraźne odświeżenie i odmłodzenie wyglądu oczu i całej twarzy.

Plastyka powiek pozwala:

  • usunąć nadmiar skóry,
  • skorygować asymetrię powiek,
  • usunąć przepukliny tłuszczowe i zmniejszyć worki pod oczami,
  • wygładzić skórę wokół oczu,
  • poszerzyć pole widzenia u pacjentów z opadającą powieką wpływającą na widoczność.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Zabieg plastyki powiek w Warszawie

Plastyka powiek górnych i/lub dolnych to stosunkowo często wykonywana procedura z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii. Nadmiar skóry na powiekach to nie tylko defekt kosmetyczny, ale często również przyczyną ograniczonego pola widzenia. Jedną z placówek medycznych oferujących zabieg korekcji powiek jest klinika Projekt Skóra w Warszawie. Nasz zespół składający się ze specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i dermatologii zapewnia indywidualne podejście do każdego pacjenta, dokładnie analizując jego oczekiwania i potrzeby. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować zabiegi idealnie dopasowane do wymagań nawet najbardziej wymagających pacjentów, gwarantując trwałe i naturalnie wyglądające efekty oraz komfort i bezpieczeństwo.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowej korekcji powiek.

Jak długo utrzymuje się efekt po plastyce powiek?

Efekt po plastyce powiek może utrzymywać się przez wiele lat, zazwyczaj ok. 5-10 lub dłużej, w zależności od wieku pacjenta, stanu skóry, zakresu wykonanej procedury oraz stosowanej pielęgnacji.

Czy warto robić korektę powiek?

Plastykę powiek górnych lub dolnych przeprowadza się ze względów estetycznych lub medycznych, dlatego decyzja o przeprowadzeniu zabiegu związana jest z konkretnymi potrzebami i oczekiwaniami pacjenta i zawsze powinna być skonsultowana ze specjalistą. Zabieg może znacząco poprawić wygląd i samopoczucie pacjenta, eliminując nadmiar skóry, worki pod oczami lub poszerzając pole widzenia.

Czy plastyka powiek odmładza?

Plastyka powiek górnych może wpłynąć na wyraźne odmłodzenie i odświeżenie wyglądu. Usunięcie zwiotczałej skóry i przepuklin tłuszczowych oraz wygładzenie skóry sprawia, że oczy wydają się większe, bardziej otwarte i młodsze, co wpływa na całościowy wygląd twarzy i wrażenie jej odmłodzenia.

Jak długo goi się korekta powiek?

Proces gojenia po korekcie powiek trwa zazwyczaj około 2 tygodni, choć pełna redukcja obrzęków i regeneracji może wymagać nawet kilku miesięcy. Ważne jest, aby w tym czasie postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, co może wpłynąć na całkowity czas gojenia.

Jak wyglądają oczy po operacji powiek?

Bezpośrednio po operacji oczy zwykle są obrzęknięte i zaczerwienione, mogą również pojawić się zasinienia. Wszystkie objawy ustępują stopniowo, odsłaniając efekt końcowy, czyli wyraźnie zarysowane kontury oczu, "otwarcie oka", zredukowane przepukliny tłuszczowe i wygłądzenie skóry w okolicy oczu.

Czego nie wolno po plastyce powiek?

Po plastyce powiek należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przede wszystkim minimalizować ryzyko infekcji i zanieczyszczenia ran poprzez unikanie pływania, wizyt w saunie, nakładania makijażu oraz używania soczewek kontaktowych. Należy również chronić okolicę oczu przed promieniowaniem UV, dlatego konieczne jest używanie okularów przeciwsłonecznych.

Czy plastyka powiek boli?

Korektę powiek górnych lub dolnych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (rzadziej ogólnym), dlatego w trakcie przeprowadzania procedury pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się dyskomfort, który można niwelować za pomocą ogólnodostępnych leków przeciwbólowych.

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk