Cienie pod oczami

Cienie pod oczami metody

Bez cieni Ci do twarzy – czym są cienie pod oczami?

Cienie, sińce czy worki pod oczami to znajome słowa? Problem jest jednak złożony. Istnieje wiele powodów, które warunkują powstawanie zasinień i obrzęków pod oczami: czynniki genetyczne, zmęczenie, przepracowanie, różnego typu schorzenia, jak anemia, cukrzyca, zaburzenia endokrynne, alergie, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, ekspozycja na promieniowanie słoneczne i inne. Czynniki te wpływają na aktywność fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i regenerację i odbudowę skóry.

Zasinienie pod oczami może wynikać także z procesu starzenia się skóry (dochodzi m.in. do osłabienia i spowolnienia funkcji fibroblastów) – skóra z wiekiem staje się coraz cieńsza, w związku z tym wszelkie żyłki i naczynka, odpowiadające za barwę cieni, są bardziej widoczne.

Przeciwwskazania do zabiegów
 • ciąża / okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • czynne choroby nowotworowe,
 • infekcje skórne w miejscu przeprowadzania zabiegu,
 • infekcje wirusowe/grzybicze lub bakteryjne,
 • choroby autoimmunizacyjne,
 • przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych.

Specjalistyczne usuwanie cieni pod oczami

Zasiniona lub obrzęknięta skóra pod oczami sprawia, że cała twarz wygląda na bardziej zmęczoną i zdecydowanie starszą. Czasami jest to problem wynikający po prostu z braku wystarczającej ilości snu. Wówczas wystarczy nadrobić zaległości w śnie, aby zmiany stały się mniej widoczne lub całkowicie zniknęły. Niestety, w wielu przypadkach problem ten jest dużo bardziej złożony. Jeśli za pojawiające się worki i sińce pod oczami odpowiada przewlekłe zmęczenie, niewłaściwa dieta lub rozmaite schorzenia, likwidacja tych zmian może stanowić zdecydowanie trudniejsze i bardziej skomplikowane wyzwanie. Sprawdzoną metodą jest indywidualne dobrana terapia, przeprowadzona w specjalistycznej klinice!


Klinika Projekt Skóra oferuje zabiegi na worki pod oczami, których celem jest poprawa elastyczności oraz kolorytu skóry. Rezultatem jest wyraźnie młodsze i bardziej wyraziste spojrzenie. W swojej ofercie proponujemy aż 4 metody leczenia cieni pod oczami, różniące się charakterystyką oraz zakresem działania.

Metody leczenia cieni pod oczami

Likwidacja cieni pod oczami to skomplikowany proces. Zabiegi prowadzące do poprawy kondycji skóry wokół oczu mogą spowolnić procesy utraty elastyczności i zaniku tkanki podskórnej w tym miejscu. W efekcie możliwe jest wyraźne zredukowanie cieni i worków pod oczami oraz odmłodzenie spojrzenia.

Przebieg zabiegu

Preparat podajemy bardzo cienką igłą. Skórę przed zabiegiem dla Twojego komfortu znieczulimy kremem znieczulającym (pamiętaj by zgłosić się na zabieg 30 minut przed wyznaczoną godziną w celu nałożenia znieczulenia).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen, masaż i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Po zabiegu może wystąpić delikatne obrzęk utrzymujący się do kilku godzin, czy drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Schemat zabiegów
 • seria 4 zabiegów co 10 dni
 • zabieg przypominający po 6 miesiącach
cienie1
Cienie pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Iniekcje kwasu hialuronowego pozwalają na długotrwałą korekcję cieni i dołów w okolicach oczu. Terapia polega na wstrzyknięciu wypełniacza w okolicę podoczodołową – tzw. dolinę łez.

Przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy podajemy cienką igłą lub za pomocą elastycznej kaniuli. Następnie preparat równomiernie rozprowadzamy wykonując specjalistyczny masaż wokół oczu.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Warto wiedzieć – mogą wystąpić drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Efekty
 • poprawa wyglądu skóry,
 • napięcie i uelastycznienie skóry,
 • produkcja nowego kolagenu,
 • likwidacja zmarszczek

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z bardziej rozpoznawalnych zabiegów stosowanych przez dermatologów. Pozwala na regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry, zwłaszcza skóry w okolicy oczu. Metoda polega na podaniu śródskórnie niewielkich ilości substancji odpowiednio dobranych do potrzeb Twojej skóry, których celem jest poprawa kondycji skóry w leczonym obszarze.

Przygotowanie do zabiegu

Skórę przed zabiegiem dla Twojego komfortu znieczulimy kremem znieczulającym (pamiętaj by zgłosić się na zabieg 30 minut przed wyznaczoną godziną w celu nałożenia znieczulenia).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen, masaż i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Po zabiegu może wystąpić delikatne obrzęk i zaczerwienienie utrzymujące się do kilku godzin, czy drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Schemat zabiegów

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Preparaty regeneracyjne

Zabieg z zastosowaniem preparatu regeneracyjnego to najbardziej naturalny zabieg z zakresu dermatologii estetycznej. Polega na przygotowaniu preparatu z własnej krwi pacjenta.

Tak przygotowany produkt metodą mezoterapii podajemy w skórę by pobudzić jej naturalne mechanizmy regeneracyjne.

Schemat zabiegów

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni.

Warto wiedzieć

Pamiętaj o codziennej pielęgnacji tej szczególnie delikatnej i wrażliwej na kosmetyki okolicy twarzy – chętnie doradzimy.

Zabiegi na cienie pod oczami, które skutecznie odmładzają spojrzenie

Zaletą naszych zabiegów na cienie pod oczami jest mała inwazyjność – tę cechę docenią zwłaszcza nasi zapracowani Klienci, którzy nie mogą tracić czasu na długotrwałą rekonwalescencję. Po wykonanym zabiegu, można od razu wrócić do codziennych obowiązków, pamiętając tylko o tym, aby unikać intensywnego wysiłku, basenu czy masażu. Zabiegi na cienie pod oczami nie wywołują też żadnych uciążliwych skutków ubocznych. Może pojawić się jedynie obrzęk lub niewielkie siniaki, który znikają już po paru godzinach.

W naszej klinice możesz samodzielnie wybrać optymalną metodę likwidacji cieni i worków pod oczami, bądź skorzystać z pomocy naszych specjalistów z dziedziny dermatologii oraz profilaktyki anti-aging. Zapewniamy kompleksową opiekę oraz indywidualne podejście do każdego z naszych pacjentów. Odwiedź klinikę Projekt Skóra i pozwól nam zadbać o Twój maksymalny komfort oraz zadowolenie z rezultatów zabiegu! 

CENA ZABIEGU OKOLICY OKA

Jalupro (1 zabieg)

Jalupro (pakiet 4 zabiegów co 2 tygodnie)

Mezoterapia

Zabieg biostymulujący /fibryna

        700 zł

               2800 zł 2600 zł

od 350 zł

700 zł