Bez cieni Ci do twarzy

Czym są cienie pod oczami

Cienie, sińce czy worki pod oczami to znajome słowa? Problem jest jednak złożony. Istnieje wiele powodów, które warunkują powstawanie zasinień i obrzęków pod oczami: czynniki genetyczne, zmęczenie, przepracowanie, różnego typu schorzenia, jak anemia, cukrzyca, zaburzenia endokrynne, alergie, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, ekspozycja na promieniowanie słoneczne i inne. Czynniki te wpływają na aktywność fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i regenerację i odbudowę skóry.

Zasinienie pod oczami może wynikać także z procesu starzenia się skóry (dochodzi m.in. do osłabienia i spowolnienia funkcji fibroblastów) – skóra z wiekiem staje się coraz cieńsza, w związku z tym wszelkie żyłki i naczynka, odpowiadające za barwę cieni, są bardziej widoczne.

Likwidacja cieni pod oczami to skomplikowany proces. Zabiegi prowadzące do poprawy kondycji skóry wokół oczu mogą spowolnić procesy utraty elastyczności i zaniku tkanki podskórnej w tym miejscu. W efekcie możliwe jest wyraźne zredukowanie cieni i worków pod oczami oraz odmłodzenie spojrzenia.


Przeciwwskazania do zabiegów:

 • ciąża / okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • czynne choroby nowotworowe,
 • infekcje skórne w miejscu przeprowadzania zabiegu,
 • infekcje wirusowe/grzybicze lub bakteryjne,
 • choroby autoimmunizacyjne,
 • przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych.

Metody leczenia cieni pod oczami

 • Aminokwasowa terapia zastępcza – Jalupro,
 • Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego,
 • Mezoterapia,
 • Zabiegi na bazie preparatów regeneracyjnych.

Jalupro – aminokwasowa terapia zastępcza

Jalupro to opatentowana formuła włoskiej marki zawierająca aktywny kompleks aminokwasów: (glicyna, L-prolina, L-lizyna i L-leucyna) w połączeniu z silnie nawilżającym kwasem hialuronowym. Aminokwasy mają za zadanie odżywić fibroblasty i pobudzić je do regeneracji dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, gęsta i napięta, a zmarszczki i fałdy stają się mniej widoczne.

Preparat podajemy bardzo cienką igłą. Skórę przed zabiegiem dla Twojego komfortu znieczulimy kremem znieczulającym (pamiętaj by zgłosić się na zabieg 30 minut przed wyznaczoną godziną w celu nałożenia znieczulenia). Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen, masaż i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Po zabiegu może wystąpić delikatne obrzęk utrzymujący się do kilku godzin, czy drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Schemat zabiegów

 • seria 4 zabiegów co 10 dni
 • zabieg przypominający po 6 miesiącach

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Iniekcje kwasu hialuronowego pozwalają na długotrwałą korekcję cieni i dołów w okolicach oczu. Terapia polega na wstrzyknięciu wypełniacza w okolicę podoczodołową – tzw. dolinę łez.

Kwas hialuronowy podajemy cienką igłą lub za pomocą elastycznej kaniuli. Następnie preparat równomiernie rozprowadzamy wykonując specjalistyczny masaż wokół oczu.

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Warto wiedzieć – mogą wystąpić drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Efekty

 • poprawa wyglądu skóry,
 • napięcie i uelastycznienie skóry,
 • produkcja nowego kolagenu,
 • likwidacja zmarszczek

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z bardziej rozpoznawalnych zabiegów stosowanych przez dermatologów. Pozwala na regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry, zwłaszcza skóry w okolicy oczu. Metoda polega na podaniu śródskórnie niewielkich ilości substancji odpowiednio dobranych do potrzeb Twojej skóry, których celem jest poprawa kondycji skóry w leczonym obszarze.

Skórę przed zabiegiem dla Twojego komfortu znieczulimy kremem znieczulającym (pamiętaj by zgłosić się na zabieg 30 minut przed wyznaczoną godziną w celu nałożenia znieczulenia). Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Z uwagi na wkłucia, basen, masaż i intensywny wysiłek w tym dniu nie są wskazane. Po zabiegu może wystąpić delikatne obrzęk i zaczerwienienie utrzymujące się do kilku godzin, czy drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Schemat zabiegów

 • Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni.

 

Preparaty regeneracyjne

Zabieg z zastosowaniem preparatu regeneracyjnego to najbardziej naturalny zabieg z zakresu dermatologii estetycznej. Polega na przygotowaniu preparatu z własnej krwi pacjenta.

W celu przygotowania preparatu pobieramy niewielką ilość krwi do specjalnych próbówek. Krew następnie poddajemy odwirowaniu w specjalnej wirówce. W trakcie tego procesu płytki zostają skoncentrowane w jednej z warstw preparatu.

Tak przygotowany produkt metodą mezoterapii podajemy w skórę by pobudzić jej naturalne mechanizmy regeneracyjne. Schemat zabiegów

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni. Warto wiedzieć

pamiętaj o codziennej pielęgnacji tej szczególnie delikatnej i wrażliwej na kosmetyki okolicy twarzy – chętnie doradzimy