fbpx

Domowy peeling kawowy

kawa

W ostatnim czasie popularnością cieszą się domowe kuracje. Uwielbiamy testować nowości, śledzić top-trendy, chętnie też wracamy do starych sprawdzonych metod. Specjalnie dla Was sprawdziłyśmy znany od dawna peeling kawowy.

Domowe peelingi od lat uchodzą za hit domowego SPA. Łatwość ich wykonania i widoczne korzyści powodują, że każda kobieta chętnie po nie sięga.

Japonki od wieków wykorzystują ryż do zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, poprzez użycie jego zmielonych ziarenek. Korzystają z niego przy produkcji pudrów myjących i maseczek rozjaśniających, co pomaga im uzyskać świeżą, promienną cerę bez niedoskonałości i przebarwień.

Do najczęściej zalecanych peelingów domowych DIY należą: peeling kokosowy, cukrowy, czy kawowy. Własnoręczni przygotowany peeling ma za zadanie doprowadzić do mechanicznego złuszczenia martwego naskóreka.

piling

Kofeina,

jako dobrze znany składnik w kosmetyce, z powodu swoich właściwości antycellulitowych, ujędrniających, a także przeciwzapalnych, świetnie sprawdzi się przy pielęgnacji cery trądzikowej, a także poprawiając mikrokrążenie, zredukuje oznaki zmęczenia i nada skórze zdrowy koloryt. Zarówno kofeinę, jak i miód uznaje się za antyoksydanty – zatem peeling świetnie sprawdzi się u osób żyjących w szybkim tempie, zestresowanych. 

Poniżej znajdziecie przepis na domowy peeling kawowy z serii DIY, który dla Was przygotowałyśmy. Jego sprawdzona formuła pozwoli Wam utrzymać wygładzoną oraz jędrną skórę oraz usunie martwy naskórek.

agata

 

Przygotuj:

2 łyżki fusów z zaparzonej kawy

1 łyżkę olejku do twarzy, np. kokosowy, lniany, arganowy

pół łyżki naturalnego miodu

Wymieszaj uzyskując gęstą papkę, nałóż na twarz, szyję i dekolt i delikatnie masuj przez 1-2 minuty.

Tuż po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona. Agata zachwala świeżość jaką uzyskała tuż po zabiegu i ocenia własnoręcznie przygotowaną miksturę na 5 plusów. 

Pamiętaj!

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, skłonna do podrażnień, czy rumienia, ten peeling może nie być dla Ciebie wskazany. Podobnie, jeśli masz świeże zmiany zapalne na twarzy (krosty, guzki zapalne), tego typu działanie może nasilić Twój problem. W peelingu znajdą się bowiem granulki, które mogą mieć ostre krawędzie i uszkodzą podatną skórę.

 

Tekst przygotowała Agata Zielińska, a opracowała dr Marcinkiewicz

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk