Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę

Zima to dla naszej skóry szczególnie trudny okres. Mroźny wiatr oraz niskie temperatury wpływają niekorzystnie na jej kondycję i często prowadzą do uszkodzenia delikatnego płaszcza hydro-lipidowego, który stanowi zewnętrzną warstwę ochronną naskórka. W rezultacie skóra jest wysuszona, szorstka i bardziej skłonna do zmarszczek. Wczesna wiosna to najlepszy czas na zabiegi regenerujące i rewitalizujące, które błyskawicznie przywrócą skórze świetną kondycję i przygotują ją do nadchodzącego sezonu letniego. Sprawdźmy zatem, jakie są najlepsze propozycje wiosennych zabiegów.

  • Odświeżona skóra wiosną

Pierwszym etapem pielęgnacji, którym powinniśmy się zainteresować jeszcze wczesną wiosną, jest intensywne złuszczanie skóry w celu pozbycia się zrogowaciałych i uszkodzonych warstw naskórka. W tym celu warto wykonać peeling laserowy lub chemiczny, który wykorzystuje substancje chemiczne o różnej sile działania. Po takim zabiegu skóra jest odświeżona i pobudzona do odnowy. Co uzyskasz? Twoja skóra stanie się bardziej napięta, wygładzona i przygotowana do kolejnych wiosennych zabiegów.

  • Mezoterapia igłowa, czyli intensywna rewitalizacja skóry

Wśród najpopularniejszych wiosennych zabiegów obowiązkowo należy wymienić mezoterapię igłową. Zabieg ten polega na wykonywaniu na skórze mikronakłuć i podawanie specjalnych preparatów zawierających cenne dla skóry składniki odżywcze, takie jak kwas hialuronowy oraz aminokwasy potrzebne do budowy nowego kolagenu. Mezoterapia igłowa jest cenionym zabiegiem ze względu na niską inwazyjność oraz efektywność w walce ze zmarszczkami i zwiotczałą skórą. Poleca się ją w celu zwalczania skutków działania niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak smog, dym papierosów, promieniowanie słoneczne.

  • Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to jedna z najpowszechniej stosowanych substancji w dermatologii estetycznej. Składnik ten polecany jest do pielęgnacji skóry w każdym wieku, bo każda skóra wymaga odpowiedniego nawodnienia i wzmocnienia, zwłaszcza po zimie. Jego wyróżniającą cechą jest wyjątkowa zdolność do wiązania wody, czego efektem jest skuteczne nawilżanie skóry. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, jednakże z wiekiem jego ilość stopniowo maleje, czego efektem jest sucha i skłonna do zmarszczek skóra. Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego pozwalają przywrócić skórze jej naturalny blask, jędrność i elastyczność, a także pozwalają opóźnić procesy starzenia.

  • Zadbaj o swoją skórę wiosną!

Silne zabiegi złuszczające i regenerujące skórę potrafią przynieść znakomite efekty, jednakże bardzo ważne jest, abyście wykonywali je w odpowiednim czasie. Najlepszą porą na to jest wczesna wiosna, kiedy promieniowanie słonecznie nie jest jeszcze zbyt intensywne. W naszej Klinice pomożemy Ci dobrać zabiegi odpowiednie dla potrzeb Twojej skóry. Nasz wykwalifikowany zespół to specjaliści z zakresu profilaktyki przeciwstarzeniowej. Skontaktuj się z nami i zadbaj o swoją skórę, korzystając z dobrodziejstw współczesnej dermatologii estetycznej!