fbpx

Lifting szyi — działanie, przeciwwskazania, zabieg

Lifting szyi

Szyja jest obszarem, który podlega procesom starzenia równie intensywnie jak twarz, ale często jest pomijana w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. W dzisiejszym świecie medycyna estetyczna oferuje szeroki wybór skutecznych zabiegów poprawiających kondycję skóry. Lifting szyi to jedna z wielu możliwości, które mogą przyczynić się do poprawy jej jędrności i elastyczności. Jak zachować młody wygląd i zahamować naturalny proces starzenia się skóry bez konieczności interwencji chirurgicznej? 

Czym jest lifting szyi?

Lifting szyi to jeden z małoinwazyjnych sposobów pozwalających utrzymać skórę w nienagannej kondycji. Ta procedura kosmetyczna cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zakłada możliwość zastosowania indywidualnie dobranych zabiegów medycyny estetycznej. Wszystko dzięki swojej skuteczności w poprawie jędrności i wyglądu skóry na tym delikatnym obszarze, na którym gruczoły łojowe występują w niewielkiej ilości.

Lifting szyi pozwala uzyskać imponujące rezultaty, odmładzając wygląd pacjenta. Efekty obejmują wygładzenie zmarszczek, wymodelowanie linii żuchwy, poprawę elastyczności skóry oraz ogólną rewitalizację obszaru szyi.

Pacjenci mogą liczyć na naturalne odświeżenie estetyki wyglądu bez konieczności skomplikowanych procedur, jakich wymaga tradycyjna chirurgia plastyczna i operacja. Warto również podkreślić, że korzystanie z dedykowanego zabiegu liftingu szyi w ramach bezpiecznej medycyny estetycznej minimalizuje ryzyko powikłań. Po jego wykonaniu nie jest też wymagana długa rekonwalescencja. Przy zabiegu nie jest wykorzystywane znieczulenie ogólne, a dla zapewnienia komfortu pacjentów możliwe jest znieczulenie miejscowe.

Lifting szyi — jakie zabiegi można wykonać?

Lifting twarzy z uwzględnieniem obszaru szyi może być przeprowadzony poprzez zastosowanie różnych technik. Wybór konkretnego zabiegu zależy od pożądanych efektów, aby poprawić wygląd szyi.

Lifting szyi pozwala uzyskać różnorodne korzyści, to między innymi niwelowanie wiotkiej skóry, poprawa napięcia skóry, zahamowanie naturalnego procesu starzenia się skóry w obszarze szyi, redukcja zmarszczek, regeneracja skóry poprzez wpływ na naturalną produkcję kolagenu i elastyny czy modelowanie owalu twarzy, niwelując na przykład nadmiar tkanki tłuszczowej (liposukcja) i drugi podbródek.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu zaleca się skonsultowanie z doświadczonym specjalistą, który dostosuje terapię do konkretnego problemu skóry i preferencji pacjenta.

Lifting szyi laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne narzędzie w dziedzinie medycyny estetycznej, skupiające swoje działanie na nieinwazyjnej rewitalizacji skóry szyi. Mechanizm polega na emitowaniu wiązek laserowego światła w głąb tkanek, co umożliwia precyzyjne oddziaływanie na wybrane obszary skóry1. W kontekście liftingu szyi laser frakcyjny CO2 przede wszystkim stymuluje produkcję kolagenu i elastyny do naturalnej regeneracji skóry.

Terapia laserem frakcyjnym może dawać spektakularne efekty. Pacjent może liczyć na:

 • wygładzenie zmarszczek i linii żuchwy,
 • poprawę jędrności i elastyczności skóry,
 • ogólną rewitalizację i odmłodzenie obszaru szyi.

Zabiegi laserowe zalecane są osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry szyi, w tym utratą jędrności, wiotkością oraz zmarszczkami.

Kwas hialuronowy — zabieg wolumetryczny z liftingiem szyi

Kwas hialuronowy to polisacharyd, którego główną funkcją jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry poprzez zatrzymywanie wody2. Kwas hialuronowy stał się cenionym wypełniaczem, wykorzystywanym w medycynie estetycznej z kilku powodów. Efekty, jakie udaje się uzyskać poprzez iniekcje preparatu w obszarze szyi, to między innymi:

 • wygładzenie zmarszczek płytkich i głębokich,
 • modelowanie konturów twarzy,
 • poprawa nawilżenia i elastyczności skóry.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są polecane osobom z oznakami utraty objętości skóry oraz tym, które zauważyły bruzdy powstałe w procesie naturalnego starzenia się organizmu.

Lifting szyi — mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa stanowi innowacyjną technikę medycyny estetycznej, stosowaną w celu rewitalizacji skóry. W ramach tego zabiegu specjalnie dostosowane substancje aktywne są aplikowane bezpośrednio w warstwę środkową skóry, co ma na celu wywołanie konkretnego efektu regeneracyjnego, między innymi liftingu twarzy i szyi.

Mezoterapia igłowa bazuje na precyzyjnym wprowadzaniu substancji aktywnych poprzez wielokrotne mikroiniekcje, wykorzystując do tego celu specjalnie skonstruowane igły o niewielkiej średnicy. W skład odżywczych preparatów wchodzą te stymulujące produkcję kolagenu i elastyny, a także witaminy, minerały i peptydy3, które wspierają procesy odnowy komórek skóry i działają jak antygen.

Ten rodzaj liftingu twarzy i szyi można zrealizować w znieczuleniu miejscowym. W odróżnieniu od metod chirurgicznych, zabiegów medycyny estetycznej (np. mezoterapii igłowej) nie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Efekty zabiegu są doskonałe, zmarszczki zostają spłycone, skóra szyi pozostaje jędrna, idealnie napięta i pełna blasku.

Niechirurgiczny lifting szyi HIFU

Zabieg HIFU, czyli ultradźwięki o wysokiej intensywności, to zaawansowana technologia, coraz częściej stosowana w ramach nieinwazyjnych procedur medycyny estetycznej.

Podstawowy mechanizm działania tego zabiegu polega na precyzyjnym skoncentrowaniu energii ultradźwiękowej na jednym obszarze skóry, co prowadzi do termicznego efektu, pobudzając procesy regeneracyjne w tkankach.

HIFU w ramach liftingu szyi jest szczególnie zalecany do:

 • poprawy jędrności skóry,
 • modelowania konturów twarzy,
 • redukcji zmarszczek,
 • usuwania drugiego podbródka.

Ogromną zaletą zabiegu HIFU są szybkie efekty liftingu szyi i brak rekonwalescencji. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do dotychczasowej aktywności, chociaż przez pierwsze 24 godziny powinien unikać dużego wysiłku fizycznego.

Kto może poddać się zabiegowi liftingu szyi?

Na zabieg liftingu twarzy ze szczególnym uwzględnieniem obszaru szyi powinny zdecydować się osoby, które:

 • zauważyły widoczne oznaki starzenia się skóry,
 • borykają się z wiotkością skóry szyi,
 • chcą zlikwidować bruzdy w obszarze szyi,
 • chcą wymodelować linię żuchwy, w tym pozbyć się efektu podwójnego podbródka,
 • oczekują bezpiecznych rozwiązań bez konieczności wykonania inwazyjnych operacji.

Lifting szyi dla dorosłych

Lifting szyi dla dorosłych, którzy dopiero zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry, jest innowacyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na zachowanie młodego wyglądu i poprawę ogólnej kondycji skóry szyi przez długi czas. Proaktywne podejście do estetyki skóry to klucz do długotrwałego efektu młodości.

Należy podkreślić, że najlepsze efekty zabiegu, jakim jest lifting skóry, osiąga się wtedy, kiedy zmarszczki nie są jeszcze zbyt głębokie, a skóra nie straciła swojej jędrności. Lifting w okolicy podbródka, który zniweluje nadmiar skóry i wymodeluje linię żuchwy, będzie najskuteczniejszy, kiedy zostanie zrealizowany od razu po zauważeniu defektu.

Lifting szyi dla seniorów

Lifting szyi dla seniorów to nie tylko kwestia zewnętrznego wyglądu, ale także inwestycja w dobre samopoczucie. Innowacyjne podejście w dziedzinie medycyny estetycznej skutecznie umożliwia odwrócenie efektów upływającego czasu.

Seniorzy często borykają się z utratą jędrności skóry, pojawianiem się zmarszczek oraz wiotkością  skóry. Współczesne małoinwazyjne techniki liftingu szyi dla seniorów opierają się na zaawansowanych metodach, takich jak laseroterapia, HIFU czy mezoterapia igłowa. Te innowacyjne zabiegi umożliwiają precyzyjne dostosowanie zabiegów do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Warto również podkreślić, że nowoczesna medycyna estetyczna  umożliwia bezpieczne przeprowadzanie liftingu szyi bez konieczności przeprowadzania operacji w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu zminimalizowane zostaje ryzyko powikłań i czas potrzebny na rekonwalescencję.

Wskazania do przeprowadzenia liftingu szyi

Plastyka szyi bez wykorzystania chirurgii plastycznej przy zastosowaniu nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej jest szczególnie wskazana w przypadku:

 • utraty jędrności i elastyczności skóry — lifting szyi jest polecany osobom, które borykają się z problemem wiotkiej skóry,
 • zmarszczek — osoby z widocznymi zmarszczkami, bruzdami czy liniami mimicznymi w okolicach szyi mogą skorzystać z liftingu, aby wygładzić te oznaki starzenia,
 • obwisłości skóry — lifting szyi jest skutecznym rozwiązaniem dla tych, którzy zauważają obwisłość skóry, szczególnie w obszarze podbródka, co wpływa na estetykę i proporcje twarzy,
 • pragnienia poprawy konturów twarzy — dla osób, które pragną poprawić ogólny wygląd konturów twarzy, lifting szyi może dostarczyć efektu rewitalizacji, modelując jednocześnie kształt podbródka,
 • chęci zachowania młodego wyglądu — osoby pragnące zachować młodzieńczy wygląd i uniknąć zaawansowanych oznak starzenia się skóry szyi mogą skorzystać z liftingu jako prewencji.

Lifting szyi — przeciwwskazania

Chociaż lifting szyi zdobywa coraz większą popularność, może nie być odpowiedni dla każdego. W zależności od wybranego zabiegu medycyny estetycznej należy zwrócić uwagę na potencjalne przeciwwskazania, takie jak:

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • choroby serca,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby wpływające na krzepnięcie krwi,
 • cukrzyca,
 • infekcje skórne w obszarze, który ma być poddany zabiegowi,
 • infekcje ogólne organizmu,
 • zabiegi chirurgiczne w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • świeża blizna,
 • obrzęk szyi.

Zabiegi liftingu szyi w Warszawie

Kompleksowe zabiegi liftingu szyi, takie jak HIFU, laseroterapia czy iniekcje kwasu hialuronowego, których celem jest niwelowanie oznak starzenia i poprawa jędrności skóry, stale zyskują popularność wśród pacjentów. Jedną z wiodących klinik specjalizujących się w innowacyjnych technikach tego rodzaju jest klinika Projekt Skóra w Warszawie. Doświadczeni specjaliści z tej placówki przeprowadzają profesjonalne konsultacje, by dostosować konkretne zabiegi do indywidualnych potrzeb pacjenta. To zapewnia wysoką jakość usług, skuteczność i bezpieczeństwo. Nowoczesne podejście i wykorzystywanie innowacyjnych metod pozwala uzyskać młody wygląd wszystkim, którzy borykają się z naturalnym procesem starzenia się delikatnego obszaru szyi.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat liftingu szyi.

Ile kosztuje lifting szyi?

Cena zabiegu liftingu szyi różni się w zależności od wybranej metody. W klinice Projekt Skóra w Warszawie zabieg mezoterapii igłowej twarzy i szyi to wydatek od 700 zł do 1300 zł, a laser frakcyjny na obszar szyi kosztuje 1200 złotych.

Czy warto wykonać lifting szyi?

Tak. Lifting szyi warto wykonać, ponieważ wpływa na ujędrnienie skóry, modelowanie konturów twarzy i pozwala zlikwidować zmarszczki.

Jak inwazyjny jest lifting szyi?

Lifting szyi można przeprowadzić, korzystając z małoinwazyjnych zabiegów, jak HIFU, laseroterapia, mezoterapia igłowa czy wygładzenie skóry szyi kwasem hialuronowym.

Na czym polega lifting szyi?

Lifting szyi polega na zastosowaniu różnych procedur medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych zaliczają się te z wykorzystaniem iniekcji kwasu hialuronowego, lasera frakcyjnego oraz ultradźwięków.

Jaki zabieg najlepszy na szyję?

Wśród najlepszych zabiegów na szyję wymienia się te z zakresu małoinwazyjnej medycyny estetycznej. W Projekt Skóra realizowane są zabiegi laserem frakcyjnym, lifting szyi kwasem hialuronowym czy mezoterapia igłowa.

Źródła:

 1.  M. Grupta, V. Mysore, „Fractional CO2 laser skin rejuvenation: A review”, „Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery”, 2014
 2. K. Pawelczyk-Pala, Uwagi na temat wykorzystania kwasu hialuronowego: wskazania i techniki zabiegowe, Dermatologia Estetyczna, 2006
 3. B. Miękoś – Zydek, P. Czyż, A. Ograczyk, Mezoterapia w dermatologii i dermatologii estetycznej, Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Naukowe UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Poznań, 2008
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk