fbpx

Kwas hialuronowy a NucleoFill – kiedy wybrać dany zabieg?

kwas hialuronowy a nucleofill

Wypełnianie kwasem hialuronowym i NucleoFill to dwa różne zabiegi medycyny estetycznej. Ich skuteczność jest porównywalna (w obydwu przypadkach wysoka), zaś mechanizm działania całkowicie odmienny. By świadomie i trafnie dokonać wyboru między tymi rozwiązaniami, warto wiedzieć, czym się od siebie różnią, jak działają na skórę i kiedy wskazane jest ich zastosowanie. NucleoFill kontra kwas hialuronowy – czy da się wyłonić zwycięzcę tego porównania? Sprawdzamy!

Kwas hialuronowy – na co stosować? Działanie

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, wykorzystywana do produkcji bezpiecznych wypełniaczy tkankowych. Należy do grupy glikozaminoglikanów. W tkance łącznej pełni rolę głównego składnika macierzy zewnątrzkomórkowej. Działanie kwasu hialuronowego polega wyłącznie na wypełnianiu struktur tkankowych – bez stymulowania ich do pracy. Preparaty z kwasem hialuronowym mają bardzo szerokie zastosowanie, m.in. w redukcji zmarszczek, a także modelowaniu twarzy (np. powiększaniu ust, poprawianiu owalu) i sylwetki. Po ich zastosowaniu można spodziewać się efektów takich jak:

  • poprawa jędrności i objętości skóry,
  • wygładzenie i nawodnienie cery,
  • wyrównanie kolorytu,
  • odświeżenie i regeneracja skóry.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej wykorzystywany jest na zasadzie biodegradowalnego implantu. Po podaniu daje natychmiastowy efekt, ale z czasem ulega wchłonięciu. 

NucleoFill – na co jest skuteczny? Jak działa?

NucleoFill – w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego – nie jest wypełniaczem, a stymulatorem tkankowym. To preparat, który ma w składzie polinukleotydy, czyli występujące we wszystkich organizmach fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Polinukleotydy wiążą wodę, a przy tym produkują i aktywują fibroblasty odpowiedzialne za wytwarzanie w skórze kolagenu i elastyny. Na skutek działania preparatu NucleoFill tkanka skórna zaczyna więc pracować nad autoodnową, w ramach której możliwe jest osiągnięcie:

  • delikatnego liftingu,
  • spowolnienia procesów starzeniowych,
  • nawilżenia i rozświetlenia skóry.

Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, jak w przypadku wypełniania kwasem hialuronowym. Pojawiają się po około 6 tygodniach (skóra reaguje stopniowo).

Kwas hialuronowy a NucleoFill – co wybrać?

Między kwasem hialuronowym a NucloFillem ze względu na różnice w składzie i sposobie działania nie sposób postawić znaku równości, choć obydwie metody mogą sprawdzić się w walce z tymi samymi problemami, np. zmarszczkami. Żaden z tych preparatów nie ma jednak przewagi nad drugim, ponieważ skuteczność obydwu zależy od warunków anatomicznych pacjenta oraz umiejętnego dobrania i przeprowadzenia zabiegu (jest to kwestia kompetencji lekarza). 

Zarekomendowanie optymalnego rozwiązania staje się możliwe dopiero po konsultacji ze specjalistą, który podczas wywiadu i badania pacjenta ocenia stan skóry oraz jej potrzeby. Warto wziąć pod uwagę, że:

  • kwas hialuronowy daje szybsze, lecz nieco mniej naturalne rezultaty niż NucleoFill,
  • w przypadku metody NucleoFill dla osiągnięcia pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Zależy Ci na profesjonalnej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej? Zapisz się do Projektu Skóra! W naszej klinice stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk