fbpx

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – ile zabiegów jest potrzebnych i jakie dają efekty?

laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik często pozostawia trwałe ślady na skórze, a usuwanie blizn potrądzikowych to proces, może okazać się czasochłonny i trudny. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwiązanie tego problemu jest laseroterapia. Do zalet laserowego usuwania blizn potrądzikowych należą nie tylko świetne rezultaty, ale też mała inwazyjność i duży komfort pacjenta podczas zabiegu. Ile sesji trzeba wykonać, żeby zobaczyć efekty laseroterapii? Czego można się spodziewać po usuwaniu blizn laserem? Odpowiadamy.

Na czym polega usuwanie laserowe blizn po trądziku?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg wykorzystujący małe wiązki światła laserowego o wysokiej koncentracji mocy, które przenikają przez naskórek i skórę właściwą, by uruchomić reakcję fototermiczną. Ciepło wytworzone w wyniku tej reakcji sprawia, że tkanka bliznowata odparowuje i zostaje zastąpiona przez nową. To właśnie wywołane przez laser mikrouszkodzenia stają się impulsem do autoodnowy. Laser intensywne i natychmiastowo pobudza procesy naprawcze skóry. Stymuluje produkcję kolagenu odpowiedzialnego za utrzymanie elastyczności tkanki skórnej, która po laseroterapii zyskuje zupełnie nowy, odświeżony wygląd i widocznie zmienia swoją teksturę.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – efekty laseroterapii

Działanie lasera na skórę jest silne i wielowymiarowe, a więc po serii zabiegów można spodziewać się takich rezultatów jak:

  • znaczne spłycenie, zmniejszenie widoczności lub całkowite zniwelowanie blizn drogą redukcji zwłókniałej tkanki,
  • wyrównanie struktury skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień skórnych,
  • uelastycznienie i zwiększenie napięcia oraz gęstości skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych daje ogólny efekt odnowy i odmłodzenia. Wartością dodaną laseroterapii może być wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie innych niedoskonałości, takich jak rozszerzone pory. 

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – ile zabiegów wykonać?

Uzyskanie optymalnego efektu korekcji blizn potrądzikowych przychodzi stopniowo, dlatego  pacjent powinien uzbroić się w cierpliwość, postawić na systematyczność i ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Standardem w laserowym usuwaniu blizn jest seria 4–6 zabiegów w odstępach 4–6 tygodni. W zależności od typu blizn, ich głębokości i powierzchni, stopnia zbliznowacenia tkanki oraz tempa gojenia się skóry może jednak zaistnieć potrzeba uzupełnienia serii o kilka zabiegów lub poszerzenia postępowania terapeutycznego o inne procedury, jak np. peeling medyczny, mikronakłuwanie lub ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Korzystnie na efekty laseroterapii wpływa też użycie kwasu hialuronowego, który tworzy sprzyjające środowisko do wzrostu nowych komórek, nawadnia i odżywia skórę. 

Zależy Ci na kompleksowej usłudze usuwania blizn potrądzikowych z użyciem nowoczesnych i skutecznych metod zabiegowych, takich jak laser frakcyjny? Zapraszamy do Projektu Skóra, gdzie dla każdego pacjenta przygotowujemy indywidualny i elastyczny plan leczenia.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk