fbpx

Top 5 zabiegów na okres jesienno-zimowy!

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Zabiegi kosmetologiczne można podzielić na dwa sezony: wiosenno-letni, w którym ciepło wpływa na ciągłe świecenie twarzy, a skóra potrzebuje ochrony przed zimnem i jesienno-zimowy, w którym twarzy brakuje słońca i potrzebuje ochrony przed zimnem. 

W naszej szerokości geograficznej większość zabiegów można wykonać o każdej porze roku, ale to właśnie jesienią i zimą nasza skóra potrzebuje nie tylko codziennej troski, ale również odrobiny rozpieszczania. Sezon jesienno-zimowy to dobry czas, żeby rozpocząć stymulację skóry i dać jej możliwość silnej przebudowy. Poznaj 5 zabiegów, które są dla nas synonimami jesiennej aury!

1. Głębokie złuszczanie

Peelingi chemiczne zaliczają się do jednych z najstarszych zabiegów poprawiających kondycję skóry. Pierwszym był fenolowy, dziś wykonywany tylko przez lekarzy w wyjątkowych przypadkach i pod szczególną obserwacją organizmu pacjenta, ponieważ może zagrażać zdrowiu. Współczesne silne złuszczanie opiera się przede wszystkim na kwasie TCA (trójchlorooctowy), pirogronowym czy salicylowym. Peelingi chemiczne nie tylko wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, czyli świetnie radzą sobie ze zmianami trądzikowymi czy tzw. kaszką, ale są również świetnym zabiegiem opóźniającym efekty starzenia. Kwasy, poprzez złuszczenie wierzchnich warstw naskórka i przebudowę głębszych, wygładzają drobne zmarszczki i wyrównują koloryt skóry. Dzięki temu pozbywamy się przebarwień, które nierzadko pozostają na skórze jako wspomnienie letniego słońca. Warto skorzystać z pomocy kosmetologa, który dokona analizy stanu skóry i dobierze właściwy kwas, odpowiadający głównym potrzebom skóry.

Zabiegi kwasowe warto wykonywać w serii, zazwyczaj 6-8 zabiegów w odstępie ok. 2-tygodniowym. Peelingi chemiczne świetnie sprawdzają się również w innych obszarach ciała, takich jak plecy, ramiona, czy dekolt. Należy pamiętać, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być świeża opalenizna, dlatego warto odczekać jakiś czas po wakacjach. 

 2. Mikronakłuwanie

Zabieg mikronakłuwania pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu oraz wpływa na przebudowę wierzchnich warstwy skóry, co może objawiać się delikatnym złuszczaniem. Zazwyczaj mikronakłuwaniu towarzyszy wprowadzanie do skóry substancji aktywnych oraz koktajli witaminowych. W zależności od problemu, z jakim boryka się pacjent, przed zabiegiem dobiera się odpowiednią ampułkę dedykowaną konkretnym potrzebom skóry, np. bliznom, przebarwieniom czy przesuszeniu. Mikronakłuwanie ma ogromny potencjał i mobilizuje tkanki do przebudowy i zagęszczenia, dlatego uznawany jest za zabieg niezwykle uniwersalny zabieg. Indywidualnie dobrany preparat może przynieść dobre efekty niemal przy każdym problemie skórnym . 

W zależności od potrzeb i lokalizacji zmian zaleca się wykonywanie serii (3-8) zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Po zabiegu skóra może być czerwona, obrzęknięta, a kilka dni po zabiegu może się łuszczyć. Po przeprowadzeniu procedury należy unikać nadmiernego nagrzewania skóry i nie wystawiać jej na działanie promieniowania UV. już Po 24 można nałożyć makijaż

3. Mikronakłuwanie z zastosowaniem radiofrekwencji

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem silnie stymulującym skórę. Produkcja kolagenu zachodzi tu na zupełnie innym poziomie. Procedura polega na wprowadzeniu pozłacanych mikroigieł w skórę, na odpowiednią głębokość dobraną przez specjalistę (0,5-3,5mm) i jednoczesne podgrzanie tkanek (nawet do 60 st. Celsjusza!). W wyniku takiego działania zwiększa się elastyczność i zagęszczenie skóry i następuje delikatne uniesienie owalu twarzy. 

Początkowo po zabiegu RF mikroigłowej skóra może być obrzęknięta i mocno zaczerwieniona, co zazwyczaj ustępuje w ciągu doby. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu 3-4  sesji, co zależy od stopnia zwiotczenia tkanek i wieku pacjenta. Radiofrekwencja mikroigłowa sprawdza się nie tylko w przypadku rewitalizacji twarzy, ale również w terapii niektórych blizn i rozstępów czy zwiotczenia skóry w innych obszarach ciała (np. na brzuchu po ciąży).

4. Laser tulowy

Laser tulowy kojarzy się przede wszystkim z hasłem: „stop przebarwieniom!”. Tul, jako źródło energii w tym urządzeniu, jest niezwykle rzadkim pierwiastkiem i znalazł zastosowanie właśnie w terapii przebarwień. Hiperpigmentacje pozapalne, posłoneczne czy nawet melasmy nie mają szans! Dodatkowym atutem zabiegu resurfacingu za pomocą lasera tulowego jest tzw. efekt baby face. Skóra staje się miękka i delikatna w dotyku, znikają drobne zmarszczki, a pacjent zyskuje zdrowy i promienny.

Zazwyczaj wykonuje się dwa zabiegi w miesięcznym odstępie. Warto je poprzedzić głębokim nawilżeniem skóry przy pomocy mezoterapii igłowej. Jeśli zmiany są bardziej nasilone, lub mamy do czynienia z delikatnymi bliznami potrądzikowymi, może być wymagana większa ilość zabiegów. To, co wyróżnia ten zabieg od innych procedur laserowych, to krótka rekonwalescencja i drobnopłatowe złuszczanie, pozwalające na szybki powrót do codziennych aktywności. 

 5. Epilacja laserowa

Jesień to również idealny moment, aby rozpocząć serię zabiegów epilacji laserowej. Najczęściej wybierane okolice to bikini, pachy i nogi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna, dlatego jeśli zastanawiasz się nad trwałym usunięciem niepożądanego owłosienia – teraz jest na to najlepszy czas! 

Więcej o epilacji przeczytasz w jednym z naszych poprzednich wpisów https://projektskora.pl/blog/depilacja-meska/ i https://projektskora.pl/blog/epilacja-laserowa-jak-wybrac-laser/.

Podsumowując, jesień i zima to idealny czas na skorzystanie z zabiegów kosmetologicznych. Możesz nie tylko zregenerować skórę po upalnym lecie, ale również zadbać o jej kondycję i wygląd przed nadchodzącą wiosną. Wykorzystaj ten czas i ciesz się promienną cerą niezależnie od pory roku! 😊

Skorzystaj z pakietów, które stworzyliśmy dla Ciebie na ten specjalny czas i odkryj z nami piękno swojej skóry!

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk