fbpx

Depilacja męska – dlaczego epilacja laserowa jest dobrym sposobem na depilację u mężczyzn

depilacja męska

Chociaż golenie twarzy jest codziennym rytuałem większości Panów, depilacja męska w wielu kręgach wciąż jest pewnym tabu. Tymczasem zabiegi są coraz bardziej popularne nie tylko wśród mężczyzn, którzy aktywnie uprawiają sport, ale również tych, którzy uważają, że gładkie ciało zapewnia bardziej estetyczny wygląd i ułatwia utrzymanie higieny. Na rynku dostępnych jest wiele metod umożliwiających pozbycie się niechcianych włosów. Którą z nich wybrać? Czy mężczyźni mogą wykonać zabieg depilacji laserowej? Jakie są efekty i przeciwwskazania?

Depilacja mężczyzn – metody usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja męska z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Gładka skóra przestała być wyłącznie domeną kobiet, a mężczyźni również zaczęli doceniać komfort, jaki zapewnia. Panowie coraz częściej decydują się na depilację w profesjonalnych gabinetach, ponieważ wybór metody powinien być dostosowany do rodzaju włosów, konkretnego obszaru ciała oraz rezultatu, który chcą uzyskać. Dodatkowym plusem jest również trwałość efektów i mniejsze ryzyko podrażnień skóry.

Wśród najpopularniejszych sposobów usuwania owłosienia można wyróżnić:

 • tradycyjne lub elektryczne golarki – wciąż najczęściej stosowana metoda u mężczyzn. Chociaż golenie daje natychmiastowe rezultaty, może powodować podrażnienia, a włosy odrastają bardzo szybko. Elektryczne golarki są bardziej wygodne i zmniejszają ryzyko podrażnień, w porównaniu do tradycyjnych maszynek, ale efekt utrzymuje się równie krótko,
 • kremy do depilacji – są łatwe w użyciu i działają poprzez rozpuszczenie włosów. Mogą powodować podrażnienia, zwłaszcza na bardziej wrażliwych obszarach ciała. Zawsze warto przetestować krem na małym fragmencie skóry przed pełnym zastosowaniem,
 • depilacja woskiem – jest bardziej trwałą metodą niż golenie i kremy. Proces polega na nałożeniu gorącego wosku na skórę, odczekaniu do jego zastygnięcia i szybkim usunięciu plastra wraz z włosami. Metoda może być bardzo bolesna, szczególnie dla osób z niskim progiem bólu,
 • depilacja pastą cukrową – uznawana za skuteczniejszą od depilacji woskiem, ponieważ niweluje ryzyko złamania włosa. Zwykle jest również mniej bolesna, dlatego wybierana przez osoby z wrażliwą skórą,
 • depilator elektryczny – działa poprzez wyrywanie włosów z korzeniami za pomocą obrotowych głowic. Daje długotrwałe rezultaty, ale może być bardzo bolesny, szczególnie przy pierwszym użyciu i przy grubym włosie,
 • depilacja laserowa (epilacja) – jest to jedna z najnowocześniejszych metod depilacji, która niszczy mieszki włosowe poprzez działanie promieni laserowych. Po serii zabiegów włosy są rzadsze, słabsze i odrastają znacznie wolniej.

Depilacja u mężczyzn – usuwanie włosów z różnych partii ciała

Włosy w poszczególnych obszarach na ciele mężczyzny różnią się strukturą, grubością, gęstością i kolorystyką. Niejednorodna jest również wrażliwość skóry w określonych miejscach. Dlatego męska depilacja wymaga wielostronnego podejścia. Golenie jest szybkie i bezbolesne, ale owłosienie odrasta zwykle bardzo szybko, czemu towarzyszy najczęściej podrażnienie skóry. Stosowanie depilatora pozwala pozbyć się włosków na dłużej, ale męska depilacja intymna przy użyciu depilatora mogłaby być bardzo bolesna. Dlatego konieczne jest dostosowanie metody do rodzaju owłosienia i miejsca depilacji lub zastosowanie uniwersalnego sposobu na długotrwałe i w miarę bezbolesne pozbycie się niechcianych włosków ze wszystkich partii ciała. Wiele specjalistycznych klinik (np. Projekt Skóra) oferuje wyłącznie epilację laserową, uznając ją za skuteczną i profesjonalną metodę depilacji.

 • Depilacja zarostu – golenie twarzy jest najczęstszym sposobem radzenia sobie z zarostem, ale mężczyźni, którzy chcą na stałe się go pozbyć mogą zdecydować się na epilację laserową.
 • Depilacja klatki piersiowej – bez względu na to, czy owłosienie na torsie jest bujne, czy śladowe, Panowie mogą chcieć się go pozbyć. Ze względu na wielkość obszaru zabieg depilacji woskiem, czy depilatorem może być bardzo bolesny i długotrwały, dlatego warto rozważyć inne metody.
 • Depilacja pach – trudno dostępny obszar dla depilatorów. Włosy pod pachami zazwyczaj są grube, więc depilacja może być bolesna, dodatkowo delikatna skóra pod pachami łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego należy znaleźć metodę, która pozwoli na skuteczne i względnie bezbolesne pozbycie się włosów bez podrażnień.
 • Depilacja pleców u mężczyzn – często owłosienie na plecach uważane jest za nieestetyczne, dlatego wielu mężczyzn decyduje się na usunięcie włosków z tej części ciała, aby poczuć się pewniej na basenie, na plaży czy podczas ćwiczeń w siłowni. Najpopularniejsze metody to depilacja woskiem lub epilacja laserowa.
 • Depilacja pośladków u mężczyzn– dla niektórych to kwestia estetyczna, dla innych komfortu czy higieny. Nie ma specjalnych wymagań dotyczących tej części ciała, natomiast ze względu na lokalizację trudno wykonać ją samodzielnie, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty i rozważyć trwałe pozbycie się owłosienia.
 • Depilacja nóg u mężczyzn – na depilację nóg decydują się najczęściej mężczyźni aktywni fizycznie. Gładka skóra zapewnia większy komfort podczas treningu. Nogi są stosunkowo mało wrażliwe na ból, dlatego wybór metody depilacji zależy wyłącznie od preferencji pacjenta.
 • Depilacja rąk u mężczyzn – szczególnie dotyczy usuwania włosów na ramionach, które mogą uchodzić za mało estetyczne. Mężczyźni, którzy uprawiają sporty siłowe lub kulturystykę, często wybierają depilację rąk, aby podkreślić wypracowaną muskulaturę. Do usuwania owłosienia z rąk u mężczyzn stosowane są różne metody, w tym depilacja woskiem, epilacja laserowa czy kremy do depilacji.
 • Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – depilacja okolic intymnych wymaga dużej delikatności, dlatego warto ograniczać ryzyko podrażnień stosując mniej agresywne, ale skuteczne metody, zapewniające długotrwałe rezultaty. Epilacja męskiego bikini, czy to w wersji podstawowej czy w wersji pełnej tzw. brazylijskiej (niekiedy nazywana boyzilian) jest wbrew pozorom popularnym zabiegiem u Panów. Często wybierany z powodu wygody, ale także higieny.
depilacja u mężczyzn

Zalety depilacji

Profesjonalna depilacja w gabinecie zapewnia gładką skórę, minimalizuje ryzyko podrażnień i wrastania włosków. Ponadto:

 • ułatwia zachowanie higieny i świeżości skóry – ogranicza pocenie i gromadzenie się bakterii, co zmniejsza ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu,
 • zapewnia większy komfort – niweluje konieczność częstego golenia i redukuje podrażnienia skóry,
 • nadaje skórze bardziej estetyczny wygląd – męska depilacja, podobnie jak kobieca, często jest kwestią estetyki. Szczególnie istotna może być dla Panów uprawiających sport. Gładka skóra pozwala uwidocznić muskulaturę,
 • zapewnia długotrwałe rezultaty – w porównaniu z tradycyjnym goleniem, różnorodne metody depilacji zapewniają znacznie dłuższe efekty. Włosy odrastają wolniej i zwykle są bardziej delikatne.

Bolesność zabiegów

Dla wielu mężczyzn, szczególnie z niskim progiem bólu, kluczowe znaczenie przy wyborze zabiegu ma to, czy powoduje dolegliwości bólowe. O ile tradycyjne golenie nie powoduje bólu, o tyle używanie depilatora czy wosku przy tak czułych miejscach, jak okolice intymne, czy klatka piersiowa, może powodować znaczny dyskomfort i zniechęcać do powtórzenia zabiegu w przyszłości. Dokuczliwym problemem mogą być również odrastajace (lub wrastajace) włoski, które mogą powodować silne podrażnienia skóry.

Jedną z najmniej bolesnych metod usuwania zbędnego owłosienia, zapewniających długotrwałe efekty jest depilacja laserowa (epilacja). Aktualnie na rynku dostępne są zaawansowane technologicznie lasery oraz platformy laserowe z aktywnym chłodzeniem z głowic, które dodatkowo zmniejszają dyskomfort podczas zabiegów.

Klinika Projekt Skóra w Warszawie specjalizuje się w epilacji laserowej u mężczyzn i kobiet przy użyciu nowoczesnych urządzeń, zapewniających pacjentom komfort i pożądane efekty zabiegu.

Depilacja laserowa mężczyzn (epilacja) – korzyści

Depilacja laserowa jest uniwersalną metodą depilacji, którą można zastosować na wszystkich partiach ciała. Epilacja przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim efekty są długotrwałe, ponieważ zabieg działa poprzez niszczenie mieszków włosowych, co sprawia, że włosy odrastają wolniej, są rzadsze i cieńsze. W porównaniu do innych metod, takich jak golenie czy depilacja woskiem, efekt gładkiej skóry po epilacji laserowej może utrzymywać się przez wiele miesięcy. Epilacja pozwala uniknąć podrażnień przy odrastaniu włosów oraz wiąże się z mniejszymi dolegliwościami bólowymi. Dodatkowo zabieg jest skuteczny dla mężczyzn o różnych typach owłosienia – od delikatnego po gęste.

Depilacja laserowa – ile zabiegów trzeba wykonać?

Laser, mający powinowactwo do melaniny, czyli barwnika znajdującego się we włosie, najskuteczniej usuwa wszystkie ciemne włosy. W przypadku ciemnych i jasnych włosów najlepiej sprawdzi się laser diodowy. W klinice Projekt Skóra epilację u mężczyzn wykonuje się w serii 4-6 zabiegów, w zależności od indywidualnych reakcji organizmu. Wizyty w gabinecie odbywają się raz na 5-8 tyg

Jakie są przeciwwskazania do męskiej depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej (epilacji) jest uznawany za bezpieczny, ale nie powinien być przeprowadzany w przypadku:

 • infekcji wirusowych, bakteryjnych, chorób skóry,
 • uszkodzeń skóry w obszarze zabiegowym,
 • przyjmowania leków, ziół i suplementów fotouczulających, 
 • świeżej opalenizny,
 • chorób nowotworowych,
 • wszczepionego defibrylatora lub rozrusznika serca,
 • zaburzeń krzepnięcia krwi lub przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość,
 • cukrzycy,
 • niektórych chorób autoimmunologicznych skóry np. łuszczyca, bielactwo,
 • ciąży i laktacji.

Panowie z bezwzględnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia epilacji laserowej mogą skorzystać z innych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji u mężczyzn.

Gdzie pozbyć się niechcianego owłosienia z okolic krocza - męska depilacja intymna (Warszawa)?

W Warszawie jest wiele renomowanych salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej, które specjalizują się w depilacji męskiej. Jednym z nich jest klinika Projekt Skóra, która specjalizuje się m.in. w epilacji laserowej.

Jaka depilacja dla mężczyzn - sposoby usuwania owłosienia?

Wybór metody depilacji zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju skóry, wrażliwości, struktury włosów i oczekiwań pacjenta. Wśród najpopularniejszych metod usuwania owłosienia u mężczyzn wyróżnia się: tradycyjne golenie, depilację woskiem, kremy do depilacji oraz epilację laserową.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Odczuwanie bólu podczas depilacji laserowej są subiektywne i mogą różnić się w zależności od osoby. Większość pacjentów mówi jedynie o lekkim dyskomforcie. Współczesne lasery są wyposażone w chłodzenie skóry, co minimalizuje dolegliwości.

Depilacja intymna męska - skutki uboczne

Jak każdy zabieg kosmetyczny depilacja miejsc intymnych może mieć pewne skutki uboczne, takie jak chwilowe podrażnienia, zaczerwienienie czy opuchlizna. Przy długotrwałym stosowaniu depilatora lub wosku może dochodzić do wrastania włosków.

3.8/5 - (13)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk