radiofrekwencja mikroigłowa

radiofrekwencja mikroiglowa

Secret RF® 2.0 to system medyczny wykorzystujący technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej!

Secret RF® 2.0 posiada delikatny system wprowadzania igieł Smooth Needling™, dlatego już w kilkanaście minut po zabiegu możesz wrócić do codziennych spraw.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jedna z nowocześniejszych metod terapeutycznych w dermatologii estetycznej. Zyskała uznanie ze względu na szybkie i skuteczne działanie. Pozwala uzyskać efekt ujędrniający skórę, a także świetne rezultaty w niwelowaniu blizn i rozstępów. Marzysz o liftingu, lecz obawiasz się inwazyjnych zabiegów? Radiofrekwencja mikroigłowa jest rozwiązaniem, które spełni Twoje oczekiwania!

Skorzystaj z nowatorskiej radiofrekwencji mikroigłowej
w Warszawie!

Klinika Projekt Skóra należy do grona liderów w wykorzystaniu nowoczesnych technologii i renomowanych systemów medycznych. Jednym z nich jest Secret RF® 2.0 – system bazujący na technologii frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, umożliwiający delikatny wprowadzanie w głąb skóry ultracienkich igieł Smooth Needling™.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z ulubionych zabiegów pacjentów i lekarzy naszej kliniki. Łączy w sobie największe zalety Dermapenu i lasera frakcyjnego. Pozwala osiągnąć doskonałe efekty przy minimalnej inwazyjności. Korzyści z tego nowatorskiego zabiegu są widoczne na wszystkich rodzajach skóry i u pacjentów każdym wieku. Wypróbuj radiofrekwencję mikroigłową, by uporać się ze zwiotczałą skórą i różnymi rodzajami niepożądanych zmian na jej powierzchni!

Szybkie i wyjątkowe efekty

 • skurczenie, napięcie i pogrubienie skóry wiotkiej, szczególnie na biuście, szyi, powiekach i podbródku;
 • głęboki, termiczny lifting twarzy (ściągnięcie, poprawa napięcia i wizualne odmłodzenie konturu);
 • niwelowanie zanikowych blizn pourazowych i potrądzikowych;
 • odbudowa objętości skóry;
 • niwelowanie rozstępów;
 • wygładzenie faktury skóry i poprawa jej kolorytu;
 • leczenie nadpotliwość.
Radiofrekwencja mikroiglowa Sekret 2.0
laser secret

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa (ang. Microneedle Fractional Radio Frequency – MRF lub RF) jest to zabieg liftingująco-ujędrniający stosowany na skórę różnych partii ciała. Funkcjonuje również pod nazwą termoliftingu za pomocą fal radiowych. Polega na wprowadzeniu kilkudziesięciu bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość od 0.5 mm do 3.5 mm, a następnie emisji fali radiowej nagrzewającej tkankę wokół powierzchni igieł. Łączy więc w sobie promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych z klasyczną mezoterapią mikroigłową. Takie połączenie sprawia, że różne rodzaje terapii mogą być zastosowane podczas jednego zabiegu. Celem jest uzyskanie wielokrotnie lepszych efektów niż te, które byłyby do osiągnięcia przy zastosowaniu obydwu metod oddzielnie. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań. Wskutek tego rozpoczyna się proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych.

Jak przebiega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa w systemie Secret RF® 2.0 w praktyce sprowadza się do bezpośredniego oddziaływania na skórę głowicą urządzenia RF poprzez jej przykładanie do obszaru zabiegowego. Znajdujące się w głowicy mikroigiełki wnikają w tkankę, a energia fal radiowych przekształca się w energię termiczną. Pacjent oprócz ukłucia odczuwa rozchodzące się ciepło. Dla każdego klienta przeznaczona jest osobna, nowa i sterylna głowica. Głębokość wysuwania igieł oraz natężenie prądu o częstotliwości fal radiowych reguluje lekarz przeprowadzający radiofrekwencję mikroigłową. Czas trwania procedury uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilkudziesięciu minut. Zabieg nie wyłącza z codziennych aktywności. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa 20–40 minut.

Radiofrekwencja mikroigłowa – brzuch, oczy i pozostałe obszary zabiegowe

Radiofrekwencja mikroigłowa najczęściej jest wykonywana w obszarach pokrytych mało napiętą, luźną skórą, wymagającą ujędrnienia, czyli na brzuchu, ramionach, wewnętrznej stronie ud, pośladkach, nad kolanami, a także na biuście, szyi, zwiotczałych policzkach, podbródku. Takie rozwiązanie może być zaproponowane pacjentkom, które mają za sobą intensywną kurację odchudzającą lub ciążę, która zaskutkowała dużym przyrostem masy ciała. Zabieg RF sprawdza się jednak nie tylko na obszernych powierzchniach skóry, lecz także w trudno dostępnych miejscach, takich jak skóra pod oczami, na powiekach, nad górną wargą. Radiofrekwencja mikroigłowa ma więc bardzo szerokie zastosowanie.

Radiofrekwencja mikroigłowa na blizny i rozstępy. Kiedy poddać się zabiegowi, a kiedy z niego zrezygnować?

Dzięki metodzie RF można odmienić wygląd skóry twarzy, dekoltu i szyi, gdzie znajdują się najbardziej widoczne i kłopotliwe zmarszczki i bruzdy. Inne problemy skórne, w których doskonale sprawdza się termolifting, to zaburzenia funkcji włókien elastynowych skóry właściwej skutkujące (rozstępy) i nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej (cellulit). Zabieg warto wykorzystać także w leczeniu różnego rodzaju blizn (potrądzikowych, pozabiegowych), nadpotliwości i przebarwień pigmentacyjnych. Metoda RF działa korzystnie nawet na cerę problematyczną, tj. naczynkową czy łojotokową. Radiofrekwencji mikroigłowej mogą poddać się pacjenci, których nie wykluczają takie przeciwwskazania jak:
 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, układu krążenia i inne (epilepsja, zaćma, gruźlica, wirusowe zapalenie wątroby, trądzik różowaty),
 • nieuregulowane zaburzenia pracy tarczycy lub cukrzyca,
 • ostre stany zapalne skóry, zwłaszcza w obszarze zabiegowym,
 • zaburzenia gojenia się skóry oraz skłonność do krwawień wewnętrznych i bliznowaceń,
 • stałe przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i niesterydowych leków zapalnych,
 • obecność implantów i wszczepów podskórnych w okolicy zabiegowej lub poza nią (w przypadku rozrusznika serca i pompy insulinowej),
 • wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej w wywiadzie (botoks, wypełniacze, nici liftingujące PDO).
Na kilka dni przed zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej i kilka dni po nim należy zaprzestać stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (takich jak ibuporfen) oraz leków sterydowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty termoliftingu Secret RF® 2.0

Zabieg RF mikroigłowy daje wielostronne i różnokierunkowe efekty – w zależności od tego, z jakim problemem boryka się pacjent. Zapewnia takie rezultaty jak:
 • poprawa napięcia i pogrubienie wiotkiej skóry,
 • głęboki termiczny lifting twarzy (ściągnięcie i poprawa konturu),
 • zniwelowanie zanikowych blizn pourazowych i potrądzikowych,
 • wygładzenie zmarszczek i drobnych bruzd,
 • wyrównanie atrofii (ubytku skóry),
 • redukcja rozstępów,
 • zmniejszenie porów i przyrost kolagenu,
 • wygładzenie faktury skóry i poprawa jej kolorytu,
 • eliminacja nadpotliwości.

Radiofrekwencja mikroigłowa a laser frakcyjny – czym różnią się te zabiegi?

Radiofrekwencja mikroigłowa, ze względu na podobny zakres zastosowań, jest porównywana do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego. Laser pozostaje co prawda standardem w takich procedurach jak usuwanie blizn powierzchniowych oraz ściąganie i zwężanie porów na twarzy, lecz w zabiegach wymagających działania na głębokości większej niż 1,5 mm jego wykorzystanie wiąże się z nieco dłuższym czasem rekonwalescencji (kilku dni, a nie kilku godzin jak w przypadku RF). Radiofrekwencja mikroigłowa przy mniejszej inwazyjności oferuje krótszy czas gojenia, a także brak ryzyka powstania przebarwień skórnych i złuszczania się naskórka po zabiegu. Dużym atutem liftingu metodą RF jest też możliwość wykonania go przez cały rok – nawet latem, czyli w okresie intensywnego nasłonecznienia. Radiofrekwencja mikroigłowa działa precyzyjnie – w ściśle wyznaczonym obszarze – i nie powoduje ryzyka poparzeń.

Radiofrekwencja mikroigłowa – ile zabiegów trzeba wykonać?

By osiągnąć maksimum tego, co ma do zaoferowania radiofrekwencja mikroigłowa, należy wykonać serię dwóch lub trzech zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Jeden jest wystarczający tylko w przypadku niezbyt głębokich, rozległych i opornych na leczenie zmian.

Radiofrekwencja mikroigłowa – zalecenia po zabiegu

Metoda RF ma wysoki profil bezpieczeństwa, ale – jak każdy zabieg medycyny estetycznej – wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań. Aby je zminimalizować, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych:
 • stosować kremy nawilżające oraz kremy z filtrami p/UV, p/IR i p/HEV,
 • przed dwa tygodnie unikać nadmiernej ekspozycji na słońce,
 • przez tydzień nie korzystać z sauny ani basenu,
 • przez kilka dni powstrzymać się od używania kosmetyków podrażniających skórę, brania gorących kąpieli oraz wykonywania czynności wymagających dużego wysiłku fizycznego.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa – cena jednego zabiegu

W klinice Projekt Skóra radiofrekwencję mikroigłową Secret RF® 2.0 można wykonać w cenie od 950 zł (w przypadku liftingu skóry na grzbietach rąk i usuwania niezbyt rozległych blizn potrądzikowych). Zgodnie z cennikiem przeprowadzenie zabiegu na całej twarzy kosztuje – 1100–1400 zł, na twarzy, szyi i dekolcie – 1550–1900 zł, natomiast na skórze brzucha, ramion i ud – od 1400 zł.

 

Warto wiedzieć

Nasze urządzenie Secret RF® 2.0 posiada certyfikaty CE i FDA potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo.

CENA ZABIEGU RADIOFREKWENCJI
MIKROIGŁOWEJ

Rozpocznij z nami terapię

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Stosujemy nowoczesne, zaawansowane i sprawdzone technologie medyczne, by Twoja skóra lśniła pełnym blaskiem.

zmarszczki mimiczne dlaczego powstają
Dermatolog w Centrum Warszawy

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl