Badanie znamion – profilaktyka czerniaka

kontrola znamion skórnych

Skontroluj znamiona już dziś!

Regularna kontrola znamion barwnikowych przez dermatologa lub chirurga onkologa to podstawa profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry, w tym najgroźniejszego czerniaka. Okresowe wykonywanie badania wideodermoskopowego redukuje ryzyko rozwoju nowotworów skóry.

Badanie znamion skórnych

Znamiona na skórze towarzyszą nam już od najmłodszych lat, a z wiekiem może ich się pojawiać coraz więcej. Większość z nich ma niegroźny charakter, jednakże występują również takie, których nietypowy wygląd lub szybki wzrost wzbudza niepokój. Jeśli na Twojej skórze pojawiły się zmiany, które powodują u Ciebie zaniepokojenie, jak najszybciej skorzystaj z badania znamion skórnych w profesjonalnej klinice dermatologicznej.

Jako pierwsi i jedyni w Polsce dysponujemy najnowocześniejszym wideodermoskopem, za sprawą którego tworzymy mapę Twoich znamion w zaledwie kilka minut.

Jeżeli zauważasz niepokojące zmiany na swojej skórze, przeczytaj uważnie:

Czym jest czerniak?

Czerniak to nowotwór skóry wywodzący się z komórek barwnikowych, czyli melanocytów. Cechuje go dynamiczny rozwój i jest oporny na leczenie. Wcześnie wykryty jest jednak prawie całkowicie uleczalny.

Na co zwrócić uwagę – czyli metoda ABCDE

Samokontrolę może ułatwić metoda ABCDE. Akronim powstał od pierwszych liter słów określających cechy obserwowanej zmiany skórnej wskazujące na konieczność diagnostyki w kierunku czerniaka.

Jak się chronić?
  • Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach 10:00 – 15:00
  • Jeśli planujesz przebywać na słońcu, rób to z głową – pamiętaj o aplikacji preparatów z filtrem przeciwsłonecznym, noszeniu kapelusza z dużym rondem (powyżej 7,5 cm) oraz okularów przeciwsłonecznych
  • Nie korzystaj z solarium
  • Raz w miesiącu obejrzyj dokładnie skórę na całym ciele (tak, całym) – jeśli, któraś zmiana wzbudzi twój niepokój zgłoś się niezwłocznie do dermatologa
  • Przynajmniej raz na rok zgłoś się na badanie kontrolne znamion; jeśli masz jasny fototyp skóry dermoskopia lub wideodermoskopia jest częściej wskazana

 

Metody diagnostyczne

Ze względu na możliwość rozwoju czerniaka każdy z nas powinien przynajmniej raz w roku poddać się badaniu znamion.

Takie badanie odbywa się przy użyciu dermoskopu ręcznego lub wideodermoskopu, który umożliwia mapowanie zmian na ciele, ich archiwizację, a podczas wizyty kontrolnej także porównanie i ocenę, czy uległy zmianie na przestrzeni czasu.

 

usuwanie znamiona wideodermoskopia

Badanie znamion Warszawa

Jedną ze specjalizacji kliniki Projekt Skóra jest wykonywanie badań skóry za pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń nowej generacji. Oferujemy badanie dermatoskopowe oraz bardziej szczegółowe badanie wideodermatoskopowe znamion, umożliwiające mapowanie całego ciała. Nasza klinika znajduje się w samym sercu Warszawy – niezależnie w której dzielnicy mieszkasz, możesz do nas dojechać w krótkim czasie rozbudowaną komunikacją miejską. 

Skuteczna profilaktyka czerniaka

W profilaktyce czerniaka, niezwykle istotne jest szybkie wykrycie niepojących zmian. Zdiagnozowany we wczesnym stadium czerniak, w większości przypadków zostaje skutecznie wyleczony! Dokładna ocena znamion skórnych powinna być wykonana wyłącznie pod okiem dermatologów lub chirurgów onkologów. Wykwalifikowany specjalista zbada niebezpieczne zmiany i oceni, które z nich należy szczególnie obserwować, a które powinny zostać usunięte. 

Specjalistyczne badania znamion skórnych w Warszawie

Pamiętajmy, że nawet leczenie czerniaka nie musi być trudne i długotrwałe, jeśli tylko zostanie wykryty we wczesnym stadium. Dlatego tak ważne jest, aby obserwować wszelkie pojawiające się znamiona na swojej skórze oraz niezwłocznie zwrócić się do dermatologa, jeśli któreś z nich Cię zaniepokoi.

W klinice Projekt Skóra doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia może mieć regularne badanie znamion skórnych. Dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w urządzenia najnowszej generacji, służące do wczesnej diagnostyki złośliwych zmian nowotworowych na skórze.

Umów się na wizytę i skorzystaj z pomocy naszego wykwalifikowanych ekspertów!

CENA

Badanie dermoskopowe

Badanie wideodermoskopowe

Wideodermoskopia – mapping wszystkich znamion

250 zł

300 zł

700 zł