fbpx

Narzędzia w medycynie estetycznej

Narzędzia w medycynie estetycznej

Jakość narzędzi i aparatów wykorzystywanych w medycynie estetycznej odgrywa istotną rolę w uzyskiwaniu zadowalających efektów zabiegów i zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa pacjentom. Dlatego niezwykle ważne jest wyposażenie gabinetu w nowoczesny i niezawodny sprzęt, posiadający certyfikaty i zgodny z normami Unii Europejskiej. Tylko takie narzędzia i aparaty pozwalają zapewnić pacjentom profesjonalne i innowacyjne zabiegi poprawy wyglądu i kondycji skóry.

Wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej

Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej dysponują szerokim wachlarzem sprzętu wysokiej klasy. Od specjalistycznych igieł i strzykawek, zapewniających precyzję i bezpieczeństwo przy zabiegach nakłuwania skóry twarzy, po aparaty umożliwiające działanie na większych obszarach, wpływające na redukcję tkanki tłuszczowej, czy likwidację cellulitu. Obecność zaawansowanego i certyfikowanego wyposażenia pozwala zapewnić pacjentom nie tylko skuteczność działania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Wykorzystanie nowoczesnych technologii, urządzeń i produktów, które przechodzą rygorystyczne testy i certyfikacje umożliwia wykonywanie zabiegów na najwyższym poziomie, minimalizując ryzyko powikłań. Dzięki temu pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że są w rękach doświadczonych specjalistów dysponujących wysokiej jakości narzędziami i aparatami.

Strzykawka z igłą

W gabinecie medycyny estetycznej stosowane są różne rodzaje strzykawek i igieł, które wykonane są z bezpiecznych materiałów. Jednorazowe strzykawki wykorzystywane przy zabiegach wykonane są z trwałego plastiku, odpornego na działanie substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Wszystkie igły wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej, w niektórych przypadkach pokrytej specjalną powłoką ułatwiającą wkłucie i zmniejszającą dyskomfort pacjenta.

Często przy zabiegach medycyny estetycznej wykorzystuje się strzykawki z integralną igłą (oba elementy są trwale połączone i zapewniają precyzyjne dawkowanie preparatów) lub strzykawki z gwintem (gwarantujące pewne i bezpieczne połączenie).

Pojemność strzykawek wykorzystywanych w medycynie estetycznej może się różnić w zależności od rodzaju i celu zabiegu. W medycynie estetycznej najczęściej stosuje się strzykawki o pojemnościach 0,5 ml, 1 ml i 3 ml, których używa się do precyzyjnego dozowania preparatów (np. stymulatorów tkankowych, wypełniaczy, botoksu, czy mezoterapii). Natomiast średnice igieł mieszczą się zwykle w przedziale od 0,4 mm do 0,23 mm (27G do 32G), a ich długość waha się od 4 mm do 13 mm. Podczas procedur mających na celu zwiększenie objętości tkanek, preferowane są igły o rozmiarze 27G i długości 13 mm. Natomiast w przypadku mezoterapii zalecane jest stosowanie krótszych i cieńszych igieł.

Innym narzędziem wykorzystywanym do nakłuć w medycynie estetycznej jest kaniula. Charakteryzuje się tępym zakończeniem oraz zaokrąglonym ostrzem, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych, dlatego pozwala na bezpieczne przemieszczanie się pod skórą na większą odległość (w porównaniu z tradycyjną igłą) od miejsca wkłucia. Najczęściej stosuje się kaniule o długościach od 4 cm do 7 cm i średnicach od 0,7 mm do 0,4 mm (22G do 27G).

Sprzęt do dezynfekcji

W każdym miejscu, gdzie przeprowadza się zabiegi kosmetyczne czy estetyczne, istotne jest utrzymanie sterylności. Jest to niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno personelowi, jak i pacjentom. W większości używa się jednorazowych narzędzi lub końcówek, ale w przypadku konieczności odkażania wielorazowych elementów, niezbędne jest wyposażenie gabinetu w specjalistyczne urządzenia do sterylizacji, takie jak autoklaw, dzięki któremu można odkazić zestawy narzędzi (również narzędzia chirurgiczne). Ponadto w profesjonalnych gabinetach powinny znajdować się specjalne myjki ultradźwiękowe, które nadają się do czyszczenia małych elementów oraz sterylizatory UV. Współcześnie często stosuje się również lampy odkażające.

Aparat do HIFU

Technologia HIFU jest stosowana w medycynie estetycznej do poprawy jędrności i wyglądu skóry. Aparat wykorzystywany do zabiegu HIFU generuje ultradźwięki o częstotliwości 4-7 Mhz. Na wierzchołku głowicy stożkowej dochodzi do skoncentrowania energii. W tkankach zachodzą dwa główne zjawiska fizyczne: efekt termiczny oraz mechaniczny które prowadzą do skurczu tkanek i stymulują produkcję nowego kolagenu. Efektem jest zwiększenie napięcia skóry, co przekłada się na widoczny efekt (face lifting).

Aparat do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej stanowi przełom w dziedzinie estetyki skóry, łącząc w sobie dwie techniki: mikronakłuwanie oraz działanie temperatury. Dzięki tej synergii, skóra poddawana jest intensywnej przebudowie, znanej jako termolifting. Stosowanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej (RF) stymuluje skórę do wytwarzania nowego kolagenu, co przekłada się na jej odmłodzenie. Zabieg charakteryzuje się precyzyjnym zasięgiem działania, który można dostosować poprzez regulację energii, sięgając do około 0,5 mm na powierzchni skóry, a maksymalna penetracja igieł może osiągnąć 4 mm w głąb tkanki. Do procedury wykorzystuje się jednorazowe kartridże, które posiadają igły o zmiennych długościach. Emitują falę radiową na całej długości, niezależnie od głębokości. Kartridże zabiegowe różnią się między sobą parametrami, w tym obecnością izolacji na igłach. Izolowane igły mikroigłowe minimalizują dyskomfort podczas zabiegu. Zastosowanie pozłacanych igieł zapewnia bardzo wysoką efektywność i sterylność zabiegu.

Urządzenia do laseroterapii

Medycyna estetyczna korzysta z różnych rodzajów laserów w zależności od rodzaju zabiegu, potrzeb skóry i oczekiwania pacjenta. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Technologia pozwala na głęboką penetrację energii, która absorbowana jest przez wodę obecną w komórkach. To prowadzi do szybkiego nagrzania i do odparowania tkanki (ablacja). Proces inicjuje również mechanizmy regeneracyjne w skórze, stymulując produkcję nowego kolagenu. Efektem jest wygładzenie skóry i poprawa jej napięcia, redukcja blizn, naczynek, czy przebarwień. Laser frakcyjny CO2 działa selektywnie i tworzy jedynie mikroskopijne kolumny uszkodzeń, a tkanka znajdująca się dookoła nich pozostaje nienaruszona.

Drugim z urządzeń do laseroterapii wykorzystywanych w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej jest laser tulowy Lavieen, zapewniający efekt odmłodzenia skóry. Jego zastosowanie obejmuje szereg zabiegów, które przyczyniają się do poprawy kondycji cery. Laser Lavieen charakteryzuje się możliwością dostosowania parametrów pracy, co pozwala na wykorzystanie go w różnych trybach działania. Dzięki specyfice długości fali oraz regulowanej mocy urządzenia, możliwe jest przeprowadzenie zabiegów w trybie nieablacyjnym, który nie uszkadza naskórka, subablacyjnym, gdzie dochodzi do częściowego uszkodzenia naskórka, oraz ablacyjnym, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy skóry. Każdy z trybów ma swoje zastosowanie w zależności od potrzeb pacjenta i celu terapeutycznego. Dostosowanie odpowiednich parametrów lasera pozwala na precyzyjne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu, minimalizując przy tym ryzyko powikłań i skracając czas rekonwalescencji.

Kolejnym z urządzeń wykorzystywanych w niektórych klinikach jest specjalistyczny laser naczyniowy, np. QuadroStar Pro Yellow, który emituje światło żółte o długości fali około 577 nm, co jest optymalne do leczenia różnych problemów skórnych. Laser idealnie sprawdza się do usuwania zmian naczyniowych, np. pajączków, czy rumienia.

W wyposażeniu współczesnych klinik medycyny estetycznej nie może również zabraknąć lasera do depilacji (epilacji). Ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo pacjenta, coraz częściej korzysta się z certyfikowanych laserów diodowych, takich jak np. Primelase, wyposażonych m.in. w systemy chłodzące, które podnoszą komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Wirówka do zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Wiele gabinetów medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, wówczas konieczne jest wyposażenie gabinetu w wirówkę umożliwiająca odwirowanie krwi. Profesjonalne urządzenie umożliwia delikatne oddzielanie komponentów krwi, bez uszkadzania płytek krwi. Istotne jest, aby aparat zapewniał regulację prędkości wirowania (do 4000 obrotów na minutę), oraz kąta wirowania przez odpowiednie ustawienie probówek, ponieważ umożliwia to precyzyjne dostosowanie otrzymywanego preparatu do celu zabiegu.

Aparat do zabiegu Zaffiro

Zabieg Zaffiro to nowoczesna metoda odmładzania skóry. Procedura opiera się na zastosowaniu urządzenia emitującego promieniowanie podczerwone o zakresie długości fali od 750 do 1800 nm. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie efektu termicznego (termolifting) w głębokich warstwach skóry, co przyczynia się do jej regeneracji i poprawy wyglądu. W celu ochrony skóry przed nadmiernym nagrzaniem, profesjonalny aparat został wyposażony w system chłodzenia, który działa na powierzchni skóry. Dodatkowo Zaffiro posiada funkcję peelingu wodnego (waterpeeling). Jest to technika, która wykorzystuje dwufazowy strumień powietrza i wody, który umożliwia dokładne oczyszczenie oraz dostarczenie składników aktywnych w głąb skóry.

Aparat do zabiegu falą akustyczną

Urządzenie wykorzystywane do zabiegu falą uderzeniową, generuje fale akustyczne o dużej sile, które są w stanie głęboko wnikać w struktury ciała. Fala emitowana przez urządzenie wywołuje gwałtowny wzrost ciśnienia, a energia sprawia, że rozpada się tkanka tłuszczowa, zwiększa się przepływ krwi i limfy, przyspiesza metabolizm komórkowy. Terapia nie tylko wyszczupla i modeluje sylwetkę, ale również likwiduje cellulit, a dodatkowo stymuluje syntezę białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry, takich jak kolagen i elastyna.

Fotele i łóżka kosmetyczne

Zaawansowane technologie są nieodłącznym elementem branży beauty i znacząco wpływają na jakość usług w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologicznych. Oprócz aparatów do zabiegów istotne są również inne elementy wyposażenia gabinetów, zapewniające komfort pacjentom i personelowi w trakcie wykonywania zabiegu. Fotele i łóżka kosmetyczne znajdujące się w nowoczesnych klinikach medycyny estetycznej mają zazwyczaj możliwość elektrycznego dostosowywania wysokości, kąta siedziska i oparcia, aby zapewnić wygodę pacjentom, ale jednocześnie umożliwić swobodne wykonywanie swojej pracy Ponadto charakteryzują się solidną konstrukcją, a obicia wykonane są z materiałów, które z łatwością można dezynfekować, co zapewnia higienę i bezpieczeństwo.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Klinika Projekt Skóra w Warszawie stawia na innowacyjne, certyfikowane urządzenia, które są gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów. Dbamy o każdy element wyposażenia gabinetów – od maleńkich igieł, przez nowoczesne aparaty, aż po komfortowe fotele i łóżka kosmetyczne oraz wyłącznie certyfikowane produkty na naszych półkach. W klinice przestrzegamy również ścisłych i rygorystycznych zasad higieny, dlatego zadbaliśmy również o wysokiej klasy sprzęt do dezynfekcji.

Ale profesjonalizm, skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej w klinice Projekt Skóra w Warszawie wynikają nie tylko z wykorzystania nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości, ale również z doświadczenia i kwalifikacji naszych specjalistów. W Projekt Skóra łączymy nowoczesne technologie z fachową wiedzą, oferując tym samym pacjentom kompleksową i bezpieczną opiekę na najwyższym poziomie. 

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk