fbpx

Botoks rzęs — działanie, przeciwwskazania, zabieg

botoks rzęs

Botoks rzęs to innowacyjna procedura kosmetyczna, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób pragnących podkreślić naturalne piękno swojego spojrzenia. Ta technika, znana również jako lifting rzęs, wykorzystuje specjalne preparaty, aby ułatwić utrzymanie rzęs w perfekcyjnej formie przez dłuższy czas. Zabieg nie tylko nadaje rzęsom trwałe uniesienie, ale również wzmacnia ich strukturę, wpływając na ich zdrowszy wygląd.

Czym jest botoks rzęs?

Botoks rzęs jest szybkim i efektywnym sposobem na poprawę wyglądu rzęs. Podczas wykonywania zabiegu specjalista wykorzystuje preparaty zawierające składniki aktywne, które ze względu na efekt wygładzenia mogą przypominać działanie toksyny botulinowej na skórę. Celem procedury jest poprawa estetyki i kondycji rzęs poprzez ich odżywienie, wzmocnienie struktury włosa oraz nadanie efektu liftingu.

Stosowane podczas botoksu rzęs preparaty regeneracyjne zawierają m.in.:

 • peptydy — składniki te mogą stymulować wzrost rzęs, poprawiać elastyczność włosa oraz wspomagać regenerację1,
 • keratynę — białko jest kluczowym składnikiem rzęs i jako dodatek może wzmacniać strukturę włosa, nadając mu zdrowszy wygląd,
 • witaminy — na przykład witamina E, która działa antyoksydacyjnie i wspomaga ogólną kondycję rzęs2,
 • kwas hialuronowy — substancja ta może pomóc w nawilżeniu i utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci w rzęsach3,
 • kompleks nawilżający — składniki nawilżające, takie jak proteiny jedwabiu czy zastosowanie olejów mineralnych, może dodatkowo przyczynić się do poprawy elastyczności i kondycji rzęs.

Uzyskany efekt botoksu rzęs trwa 6-8 tygodni. Warto podkreślić, że dla wielu osób trwałość efektu zabiegu może być krótsza lub dłuższa w zależności od tempa, w jakim rośnie włos czy codziennej pielęgnacji. Ważne jest również to, że rezultat botoksu rzęs stopniowo słabnie w miarę naturalnego cyklu wzrostu rzęs. Nowe rzęsy, które rosną, niepoddane wcześniej zabiegowi, mogą wydawać się bardziej naturalne i mniej uniesione w porównaniu do tych, które były już poddane tego rodzaju regeneracji.

Botoks rzęs — jakie zabiegi można wykonać?

Botoks rzęs to zabieg, który zawsze jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zastosowany specjalny preparat odżywczy może mieć inny skład, uwzględniając pożądany efekt. Aby można było uzyskać spektakularne efekty, botoks łączy się z zabiegami, takimi jak laminacja rzęs oraz lifting rzęs. 

Botoks rzęs — odżywienie rzęs

Jednym z efektów zabiegu botoksu rzęs, jest ich odżywienie. Substancje aktywne, takie jak peptydy, keratyna i witaminy sprawiają, że rzęsy stają się mocne, grube i rosną szybciej.

Technika realizacji botoksu rzęs przebiega zawsze przy zastosowaniu takich samych procedur:

 1. Konsultacja — przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana jest konsultacja z profesjonalistą, który ocenia stan rzęs i informuje klienta o oczekiwanych rezultatach oraz ewentualnych ryzykach.
 2. Oczyszczenie rzęs — rzęsy są dokładnie oczyszczane z makijażu i pozostałych substancji, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.
 3. Aplikacja preparatu — specjalnie dobrany preparat zawierający składniki aktywne, często nazwany „lash botox”, jest delikatnie nakładany na rzęsy przy użyciu pędzelka lub aplikatora.
 4. Odzyskiwanie sprężystości — substancje aktywne w preparacie działają na strukturę włosa, przywracając mu elastyczność, sprężystość i zdrowy wygląd.
 5. Uniesienie rzęs — podczas procesu aplikacji preparatu, rzęsy są równomiernie uniesione, co nadaje im efekt liftingu i sprawia, że wydają się dłuższe i bardziej podniesione.
 6. Wzmocnienie efektu — aby utrwalić rezultaty, często stosowane jest nałożenie dodatkowych substancji, które utrzymają efekt botoksu rzęs na dłuższy okres.
 7. Zakończenie zabiegu — po zakończeniu aplikacji preparatów rzęsy są dokładnie sprawdzane, a klient informowany jest o zaleceniach dotyczących ich dalszej pielęgnacji.

W trakcie zabiegu botoksu rzęs klient powinien mieć zamknięte oczy. W profesjonalnym salonie kosmetycznym stylistki rzęs wykonują botox rzęs w czasie od około 45 minut do 1 godziny. Czas trwania botoksu rzęs może być uzależniony od indywidualnych warunków rzęs klienta. Znaczenie może mieć też wybrany stopień podkręcenia rzęs.

Botoks rzęs — podkręcenie rzęs

Przy użyciu specjalnych preparatów botoksu rzęs, włoski stają się bardziej giętkie i podatne na formowanie, co umożliwia uzyskanie efektu podkręcenia. Proces ten sprawia, że rzęsy wydają się bardziej uniesione, otwierając spojrzenie i dodając atrakcyjności całej okolicy oczu. Podobny efekt daje laminowanie rzęs.

Botoks rzęs — pogrubienie rzęs

Jedną z głównych substancji aktywnych używanych podczas zabiegu botoksu rzęs, jest keratyna. To białko jest głównym składnikiem włosów. Dodatek keratyny może wzmocnić ich strukturę, nadając im naturalną gęstość i pogrubienie oraz zahamować wypadanie włosów. Efekt pogrubienia daje również lifting rzęs. Ten zabieg można z powodzeniem łączyć z botoksem, aby uzyskać jeszcze bardziej spektakularny rezultat.

Botox rzęs — wydłużanie rzęs

Botoks rzęs nie wydłuża rzęs, ale poprzez ich podniesienie i podkręcenie może sprawić, że wydają się one dłuższe i zadbane. Zastosowane substancje aktywne mogą prowadzić też do regeneracji, której efektem będzie szybszy wzrost włosków.

Kto może poddać się zabiegowi botoksu rzęs?

Botoks rzęs jest idealnym zabiegiem dla osób, które pragną podkreślić naturalne piękno spojrzenia i wpłynąć na wygląd obszaru twarzy, jaką jest oprawa oka i skóra powieki górnej. Ten innowacyjny zabieg kosmetyczny dostarcza efektywnych rezultatów poprzez uniesienie rzęs, podkreślenie ich naturalnych atutów oraz wyraźne odseparowanie od powieki.

Lifting rzęs, to kolejny etap w pielęgnacji oczu, wspomagający zdrowie włosków. Dzięki wykorzystaniu keratyny, białka kluczowego dla struktury włosa, zabieg może przyczynić się do regeneracji rzęs — łuski, korzeń i łodyga, z których zbudowany jest mieszek włosowy, zostają odżywione. Warto zaznaczyć, że genetyka, a więc sztywność czy fizjologia włosa są czynnikami, które mogą wpływać na naturalny wygląd rzęs.

Ponieważ dodatkowym efektem botoksu jest koloryzacja rzęs oraz ich pogrubienie, jest to doskonały zabieg dla osób, które nie chcą każdego dnia malować rzęs tuszem. Podkręcone rzęsy nie wymagają również stosowania zalotki.

Botoks rzęs dla dorosłych

Efekty zabiegów botoksu rzęs, sprawiają, że okolice oczu są estetyczne, zadbane i atrakcyjne przez długi czas. Botoks, laminacja i lifting jako połączony zabieg pogrubia naturalne rzęsy, a zastosowanie keratyny odżywia je. Dla osób dorosłych lifting rzęs sprawdza się szczególnie dobrze po zabiegach przedłużania rzęs, kiedy są one osłabione i zniszczone. Botox pozwala również zapomnieć o tuszu i zalotce, brak konieczności malowania rzęs każdego ranka oszczędza mnóstwo czasu.

Botoks rzęs dla seniorów

Połączony zabieg liftingu, botoksu i laminacji rzęs dla seniorów może przynieść korzyści zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Przede wszystkim zwalnia z konieczności malowania rzęs i podkręcania ich zalotką każdego dnia, co zwiększa komfort codziennego funkcjonowania. Botoks rzęs daje efekty liftingu włosków, stają się one grubsze i wydłużone. Ich podkręcenie sprawia, że oprawa oka jest bardziej estetyczna, a poniesienie rzęs pozwala optycznie powiększyć oczy, unieść górną powiekę i uzyskać naturalny efekt odmłodzenia.

Wskazania do botoksu rzęs

Wskazania do wykonania zabiegu, jakim jest botox rzęs w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, to m.in.:

 • rzęsy zniszczone i osłabione,
 • proste rzęsy,
 • sztywność rzęs,
 • rzęsy naturalnie rosnące w dół,
 • krótkie rzęsy,
 • opadająca powieka.

Botox rzęs — przeciwwskazania

Chociaż laminowanie rzęs to zabieg bezpieczny i małoinwazyjny, to jednak nie każdy może z niego korzystać. Jednym z przeciwwskazań jest posiadanie sztucznych rzęs — botoks wykonuje się tylko na naturalnych rzęsach. Innymi czynnikami, które uniemożliwiają wykonanie liftingu rzęs, mogą być:

 • zapalenie spojówek,
 • jaskra, zaćma,
 • syndrom suchego oka,
 • niedawno przebyte operacje w obrębie oczu,
 • choroby alergiczne oczy oraz alergia na którykolwiek składnik preparatu,
 • infekcje oczu — na przykład jęczmień,
 • soczewki kontaktowe — należy je zdjąć przed zabiegiem.

Oprócz przeciwwskazań do wykonywania zabiegu botoksu rzęs, istotne są również zalecenia, jakie należy wdrożyć po przeprowadzonym liftingu włosków, aby utrzymać efekty zabiegu. Przez 24 godziny po botoksie rzęs nie powinno się:

 • moczyć rzęs,
 • poddać okolic oczu zabiegom parowym,
 • malować rzęs,
 • pocierać okolic oczu ze szczególnym uwzględnieniem obszaru, jakim jest górna powieka,
 • uciskać okolic oczu.

Zabiegi botoksu rzęs w Warszawie

Botoks rzęs jako innowacyjny zabieg kosmetyczny, jest dostępny w wielu renomowanych salonach kosmetycznych w Warszawie. Jednym z miejsc, w których można go wykonać, jest klinika Projekt Skóra. To miejsce, gdzie doświadczony personel i nowoczesne podejście do pielęgnacji zapewniają klientom nie tylko profesjonalizm, ale także spektakularne efekty.

Botoks rzęs w Klinice Projekt Skóra to propozycja dla tych, którzy pragną podkreślić naturalne piękno swojego spojrzenia i chcą cieszyć się uniesionymi, gęstszymi i zdrowszymi rzęsami przez dłuższy czas.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat botoksu rzęs.

Co to jest botoks rzęs?

Botoks rzęs to zabieg kosmetyczny, który ma na celu uniesienie, zagęszczenie i podkreślenie naturalnych rzęs, zapewniając efekt liftingu spojrzenia. W trakcie zabiegu, specjalistyczne preparaty stosowane są w celu wzmocnienia i odżywienia włosków, co skutkuje długotrwałym efektem estetycznym.

Ile kosztuje botoks rzęs?

Koszt botoksu rzęs może wynosić od 100 do 300 złotych. Jednak warto zaznaczyć, że ceny te są jedynie szacunkowe. Dlatego w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą cenową należy skontaktować się z konkretną kliniką.

Ile trwa botoks rzęs?

Zabieg trwa najczęściej od 45 minut do 1 godziny. Czas trwania zabiegu botoksu rzęs zależy od wielu czynników, m.in. zastosowania dodatkowych procedur (np. liftingu i laminacji).

Ile trzymać botox na rzęsach?

Czas trzymania botoksu na rzęsach jest dostosowywany indywidualnie. Zależy od rodzaju zastosowanej substancji aktywnej oraz pożądanych efektów, na przykład preferowanego stopnia podkręcenia rzęs.

Czy laminacja rzęs niszczy rzęsy?

Laminacja rzęs nie niszczy włosków. Wpływa na ich regenerację oraz odżywienie. Botoks rzęs jest zalecany przede wszystkim osobom, których rzęsy są cienkie, zniszczone i naturalnie proste.

Źrodła:

 1. Peptydy — Właściwości i funkcje w preparatach kosmetycznych, Świat Przemysłu Kosmetycznego, 4/2021
 2. M. Traber, J. Atkinson,  Vitamin E, antioxidant and nothing more. Free Radical Biology and Medicine, 2007
 3. A. Przylipiak, Podstawy Medycyny Estetycznej, 2014
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk