fbpx

Lifting pośladków — działanie, przeciwwskazania, zabieg

Lifting pośladków

Lifting pośladków jest coraz częściej wybierany przez osoby dbające o estetykę sylwetki. Nieinwazyjne zabiegi mające na celu modelowanie tej części ciała zdobywają ogromną popularność na całym świecie. Lifting pośladków nie tylko poprawia i podkreśla proporcje ciała, ale pozwala uzyskać efekt zgodny ze współczesnym kanonem piękna. Jakie zabiegi medycyny estetycznej  zapewniają szybki i skuteczny lifting pośladków?

Lifting pośladków — czym jest?

Lifting pośladków to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę konturów tej części ciała. Procedura ta skoncentrowana jest na regeneracji skóry pośladków, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, niwelowania cellulitu oraz unoszeniu i ujędrnianiu pośladków. Głównym celem liftingu pośladków jest naturalny efekt poprawy proporcji sylwetki.

Aby uzyskać zadowalające rezultaty nieinwazyjnych zabiegów, do liftingu pośladków wykorzystywane są różne metody, dobierane według indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań pacjentów. Specjalista medycyny estetycznej bierze pod uwagę stan skóry oraz ogólny stan zdrowia pacjenta, a decyzja o wyborze konkretnego zabiegu podejmowana jest po konsultacji z lekarzem.

Lifting pośladków — jakie zabiegi można wykonać?

Medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi, zapewniające lifting pośladków. Metody mogą stanowić doskonałą alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych. Zabiegi nie są bolesne, ale dla zwiększenia komfortu pacjenta może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Zazwyczaj po zabiegu nie jest wymagana długa rekonwalescencja, a pacjent może niemal od razu wrócić do codziennej aktywności. Warto podkreślić, że naturalne efekty liftingu pośladków są zauważalne od razu po zabiegu (lub serii).

Brazylijski lifting pośladków własnym tłuszczem

Brazylijski lifting pośladków to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, którego popularność stale rośnie. Metoda ta, znana także jako BBL (Brazilian Butt Lift), opiera się na przeszczepie własnego tłuszczu do wybranego obszaru, aby każdy pośladek był bardziej jędrny i kształtny1. Zabieg  na brazylijskie pośladki realizowany jest w kilku etapach:

1. Liposukcja — lekarz usuwa nadmiar tłuszczu z innych obszarów ciała pacjenta. W celu pobrania wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej najczęściej poszukuje się jej w obrębie brzucha czy ud.

2. Przetworzenie tłuszczu — uzyskaną tkankę tłuszczową poddaje się następnie specjalistycznemu procesowi. Każda komórka zostaje dokładnie oczyszczona i przetworzona.

3. Proces przeszczepu tłuszczu do pośladków — odpowiednio przygotowany materiał własny pacjenta, czyli komórki tłuszczowe przeniesione z innej partii ciała są precyzyjnie wstrzykiwane w warstwę mięśniową i podskórną pośladków, nadając im naturalny wygląd.

Warto wskazać również zalecenia po zabiegu BBL. Osoby, które skorzystały z brazylijskiego liftingu pośladków, powinny przestrzegać zaleceń lekarza, takich jak:

 • noszenie specjalnej bielizny uciskowej — bielizna uciskowa pozwala zminimalizować powstawanie krwiaków, obrzęk i wspomóc gojenie,
 • unikanie siedzenia bezpośrednio na pośladkach — zaleca się unikanie długotrwałego siedzenia bezpośrednio na pośladkach przez pierwszych kilka tygodni po zabiegu,
 • unikanie gorących kąpieli,
 • ograniczenie aktywności fizycznej — pacjent powinien unikać wysiłku fizycznego przez okres wskazany przez lekarza.

Lifting brazylijski pośladków, czyli zabieg BBL, zapewnia trwałe rezultaty, zwiększając objętość, jędrność i proporcje pośladków. Ponieważ do zabiegu używany jest własny tłuszcz pacjenta, minimalizuje to ryzyko odrzutu czy infekcji.

Lifting pośladków kwasem hialuronowym

Lifting pośladków kwasem hialuronowym to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej. Polega on na iniekcji kwasu hialuronowego w wybrany obszar pośladków. Metoda ma na celu poprawę jędrności oraz modelowanie pośladków.

Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jako wypełniacz pozwala uzyskać subtelne i naturalne efekty. Lekarz dostosowuje objętość preparatu oraz miejsce ostrzyknięcia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rezultat iniekcji widoczny jest niemalże natychmiast, skóra jest jędrna, idealnie napięta i gładka. Efekty takiego liftingu pośladków utrzymują się zazwyczaj przez kilka miesięcy (około pół roku), po czym kwas hialuronowy może zostać podany ponownie2.

Ten sposób poprawy wyglądu pośladków cieszy się ogromną popularnością również dlatego, że iniekcja kwasu hialuronowego nie wiąże się z ryzykiem powikłań. Ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, pacjent nie musi obawiać się wystąpienia skutków ubocznych w postaci alergii.

Aby móc cieszyć się preferowanymi efektami liftingu pośladków z zastosowaniem kwasu hialuronowego, pacjent powinien:

 • unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu,
 • unikać bezpośredniego nacisku na pośladki w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu,
 • utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Endermologia — lifting pośladków masażem

Endermologia to zabieg, który wykorzystuje technologię podciśnienia i masażu głębokiego, dzięki czemu stymuluje tkankę łączną i poprawia krążenie krwi oraz limfy3. Zabieg ten jest powszechnie stosowany w celu redukcji cellulitu czy poprawy jędrności skóry. Zredukowany zostaje również defekt, jakim jest wiotka skóra, a cała sylwetka, w tym również pośladki, jest wymodelowana.

Podczas zabiegu endermologii, specjalne urządzenia wykorzystują ruchome głowice wyposażone w rolki, które delikatnie zasysają skórę. Mechaniczne działanie urządzenia pobudza tkankę łączną, co sprzyja usuwaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz poprawie elastyczności skóry.

Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu całej serii zabiegów. O ich ilości i częstotliwości realizacji zawsze decyduje specjalista.

Lifting pośladków — termolifting skóry Zaffiro

Zabieg termoliftingu skóry Zaffiro wykorzystuje energię świetlną (promieniowanie podczerwone) do stymulacji produkcji kolagenu i poprawy jędrności skóry. W przypadku serii zabiegów na pośladki aplikacja energii jest dostosowana do tego obszaru.

Chociaż lifting pośladków przy wykorzystaniu zabiegu Zaffiro jest bezpieczny i nieinwazyjny, to dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się, aby pacjent:

 • unikał intensywnego słońca przez kilka dni po zabiegu w celu minimalizowania ryzyka podrażnień skóry,
 • stosował kremy nawilżające, aby wspomóc proces regeneracji po zabiegu,
 • unikał gorących kąpieli w ciągu pierwszych dni po zabiegu.

Termolifting skóry Zaffiro na pośladki to innowacyjna metoda poprawy jędrności i wyglądu skóry, jednak przed przystąpieniem do zabiegu zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej.

Kto może poddać się zabiegowi, jakim jest lifting pośladków?

Na zabiegi medycyny estetycznej, których efektem jest lifting pośladków,  decydują się osoby, które nie są zadowolone z wyglądu tej części ciała. 

Lifting pośladków jest zabiegiem, którego efekty wiążą się z poprawą estetyki wyglądu. Innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej w tym zakresie nie mają właściwości leczniczych. Techniki liftingu pośladków w ramach ich ujędrniania, podnoszenia, powiększania czy modelowania kształtu są nieodpowiednie dla dzieci. Mogą korzystać z nich osoby dorosłe, w tym seniorzy, o ile według lekarza nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia zabiegu.

Lifting pośladków dla osób dorosłych

W dziedzinie medycyny estetycznej lifting pośladków stał się popularnym zabiegiem wśród osób dorosłych, które pragną poprawić wygląd i jędrność tego obszaru ciała. Istnieje kilka istotnych wskazań, które mogą skłonić dorosłe osoby do rozważenia nieinwazyjnych zabiegów liftingu pośladków. To między innymi utrata jędrności skóry, efekt starzenia się organizmu, nieproporcjonalny kształt pośladków, wzmacnianie mięśni pośladkowych czy poprawa samooceny. Dla wielu osób lifting pośladków wpływa nie tylko na poprawę wyglądu zewnętrznego, ale przyczynia się również do lepszego samopoczucia psychicznego.

Lifting pośladków dla seniorów

Seniorzy, podobnie jak osoby w innych grupach wiekowych, mogą decydować się na nieinwazyjny lifting pośladków z różnych powodów. Najczęściej zabieg wykonywany jest w obszarze tej partii ciała w celu uzyskania pożądanego efektu. Może nim być ujędrnienie pośladków lub likwidacja zbyt wiotkiej skóry na pośladkach. Rezultatem może być również podniesienie pośladków, które mogą ulegać naturalnemu opadaniu poprzez zanik mięśni pośladkowych w wyniku niemożności prowadzenia pełnej aktywności fizycznej albo powiększanie pośladków, ponieważ wraz z procesem starzenia się organizmu tkanka tłuszczowa w tej części ciała naturalnie zanika.

Seniorzy wybierają lifting pośladków w ramach zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ są one nieinwazyjne i bezpieczne. Nie wymagają ingerencji operacyjnej i znieczulenia ogólnego. Efekty zabiegu widać w krótkim czasie, a ryzyko pojawienia się powikłań  jest niewielkie.

Wskazania do liftingu pośladków

Wskazania do przeprowadzenia liftingu pośladków to między innymi:

 • utrata jędrności skóry, na przykład w efekcie kuracji odchudzającej i szybkiej utraty masy ciała albo naturalnego procesu starzenia się organizmu,
 • niezadowalający kształt pośladków — zbyt mały rozmiar, obwisłe pośladki, asymetryczny kształt pośladków, za duże, lub zbyt płaskie pośladki,
 • wsparcie dla codziennego wysiłku fizycznego — kiedy treningi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a marzenie o jędrnych pośladkach wciąż nie jest spełnione,
 • dążenie do uzyskania preferowanego kształtu pośladków zgodnie z obowiązującym kanonem piękna — współcześnie modny jest większy rozmiar pośladków, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których efektem ma być powiększenie pośladków.

Decyzje dotyczące realizacji zabiegów medycyny estetycznej, w tym liftingu pośladków wybraną metodą powinny być podejmowane z rozwagą, a konsultacja z doświadczonym specjalistą jest kluczowa dla osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Przeciwwskazania do liftingu pośladków

Chociaż modelowanie pośladków i lifting tej części ciała przy zastosowaniu indywidualnie dobranych zabiegów medycyny estetycznej uznawane jest za bezpieczne, nieinwazyjne i niewiążące się z ryzykiem powikłań, u niektórych pacjentów występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Warto pamiętać, że przeciwwskazania do liftingu pośladków mogą różnić się w zależności od wybranej techniki, ale wśród ogólnych wymienia się takie jak:

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby serca,
 • niewydolność nerek,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • infekcje ogólne,
 • choroby skórne obejmujące okolicę pośladków
 • alergia na którykolwiek składnik preparatu, jaki ma być zastosowany w celu liftingu pośladków.

Zabiegi liftingu pośladków w Warszawie

Lifting pośladków stał się popularnym zabiegiem medycyny estetycznej.

Wkrótce pojawi się również w ofercie kliniki Projekt Skóra!

Aktualnie klinika oferuje bogaty wachlarz innych zabiegów poprawiających jędrność i kondycję skóry pośladków. Nasi specjaliści pomagają dobrać najodpowiedniejsze procedury, uwzględniając indywidualne potrzeby skóry i oczekiwane rezultaty. To zapewnia wysoką jakość usług, bezpieczeństwo i zadowolenie naszych pacjentów.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące liftingu pośladków.

Ile kosztuje lifting pośladków?

Koszt liftingu pośladków jest uzależniony od kilku czynników m.in. od wybranej metody. Koszt termoliftingu skóry Zaffiro w klinice Projekt Skóra zaczyna się od 750 zł.

Ile kosztuje zmniejszenie pośladków?

Koszt zmniejszenia pośladków jest uzależniony od wybranej techniki zabiegu. Decyzja musi być poprzedzona konsultacją ze specjalistą medycyny estetycznej.

Jak długo utrzymuje się BBL?

Brazylijski lifting (BBL) utrzymuje się przez wiele lat. Efekty tego zabiegu są trwałe. Warto wiedzieć, że wpływ na rezultat mogą mieć wahania wagi pacjenta.

Ile kosztuje implant pośladków?

Powiększanie pośladków implantami wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Implanty pośladków zawsze dobierane są indywidualnie, dlatego mogą występować duże różnice w cenach.

Jak szybko poprawić wygląd pośladków?

Wygląd pośladków najszybciej można poprawić, decydując się na nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Do powiększenia pośladków można wykorzystać zabieg BBL, a efekt jędrnych pośladków można uzyskać dzięki serii zabiegów, takich jak np. endermologia.

Źródła:

 1. C. G. Mendieta,  Brazilian Butt Lift: Enhancing Safety by Avoiding Gluteal Vein Injury and Pulmonary Fat Embolism. Aesthetic Surgery Journal, 2018
 2. G. Fabbrocini, N. Cameli, M. P. De Padova, S. Cacciapuoti, M. Mariano, G. Monfrecola,  Hyaluronic acid in cutaneous intrinsic aging. International Journal of Immunopathology and Pharmacology, 2012
 3. B. Alberts, A. Johnson, J. Lewis, M. Raff, K. Roberts, P. Walter, Molecular Biology of the Cell. 4th edition, 2002
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk