Full face botox

zabieg w Warszawie

Medycyna estetyczna rozwija się dynamicznie, oferując pacjentom coraz bardziej zaawansowane metody pozwalające na redukcję zmarszczek i odmłodzenie wyglądu. Czasami innowacją nie są nowe preparaty, tylko zmiana podejścia do wykorzystania znanych substancji i technologii.

Jeżeli zależy Ci na usunięciu zmarszczek przy zachowaniu naturalnego wyglądu i pełnej mimiki oraz jednoczesnym „cofnięciu czasu” o kilka lat to kompleksowe działanie Botox Full Face jest zabiegiem dla Ciebie.

Botoks Full Face to zabieg polegający na strategicznym aplikowaniu toksyny botulinowej w różnych partiach twarzy, szyi i dekoltu, umiejętnie rozluźniając mięśnie(depresory i lewatory). Umożliwia to osiągnięcie zharmonizowanego efektu odmłodzenia oraz zapobiega dysproporcji i nienaturalnemu wyglądowi. Botoks Lift Therapy pozwala odzyskać pełnię świeżości młodzieńczego wyglądu.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 – 60 min

peelingi

Ilość iniekcji

1

peelingi

Cena

3800 – 4500 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

MARZYSZ O REDUKCJI ZMARSZCZEK I CAŁOŚCIOWYM ODMŁODZENIU WYGLĄDU, ALE BOISZ SIE SKALPELA? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM I POZNAJ EFEKT LIFTINGU BOTOKSEM!

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Wskazania:

Wskazania:

ZMARSZCZKI MIMICZNE DODAJĄ CI LAT? DOWIEDZ SIĘ, JAKI EFEKT DAJE BOTOKS FULL FACE!

Na czym polega Botox Full Face?

Botoks Full Face to nowe podejście do zastosowania botoksu. Zabieg polega na aplikacji toksyny botulinowej w kilku strategicznych punktach na twarzy, szyi i dekolcie w trakcie jednego zabiegu. Dzięki temu uzyskuje się harmonijny efekt odmłodzenia wyglądu porównywalny z chirurgicznym liftingiem.

W przypadku tradycyjnych procedur z toksyną botulinową, wykorzystywaną do niwelowania zmarszczek w jednym obszarze (np. kurze łapki, lwia zmarszczka), często powstawał efekt sztuczności wynikający z kontrastu pomiędzy wygładzoną skórą, a pozostałymi częściami twarzy, szyją, dekoltem. Dodatkowo wskutek rozluźnienia określonych mięśni twarzy, dochodziło do większego obciążenia i silniejszego napinania innych (powięź). Efekt kompensacyjny wiązał się ze zwiększonym ryzykiem powstawania zmarszczek poza obszarem zabiegowym.

Botoks Full Face zapewnia naturalny efekt redukcji zmarszczek i wygładzenia twarzy bez ryzyka powstania zjawiska równoważenia napięć. Tym samym nie wpływa na większe prawdopodobieństwo pojawienia się linii i bruzd w innych miejscach.

Warto dodać, że toksyna botulinowa, poprzez rozluźnienie mięśni i niedopuszczanie do pojawiania się niepożądanych linii na skórze, zapobiega pogłębianiu się i utrwalaniu zmarszczek mimicznych. A dzięki rozluźnieniu całego obszaru twarzy, szyi i dekoltu, uzyskiwanemu przy zabiegu Botoks Full Face, działanie botoksu utrzymuje się dłużej, niż przy klasycznych zabiegach z wykorzystaniem preparatu.

Full Face Botoks - jak działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa, czyli główny składnik wykorzystywany w zabiegu Full Face Botox, jest neurotoksyną produkowaną przez bakterię Clostridium botulinum. Po iniekcji niewielkich ilości preparatu w określone mięśnie dochodzi do zablokowania uwalniania acetylocholiny, czyli neurotransmitera odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Efektem jest zredukowana aktywność mięśniowa, co prowadzi do ich rozluźnienia mięśni i wygładzenia skóry w obszarze twarzy, szyi i dekoltu.

Jakie obszary obejmuje zabieg?

Przy zabiegu Botoks Full Face toksyna botulinowa podawana jest w określonych miejscach na twarzy, szyi i dekolcie. Kompleksowe zastosowanie preparatu w strategicznych punktach w tym obszarze pozwala na uzyskanie naturalnego i harmonijnego efektu wygładzenia skóry i odmłodzenia wyglądu.

Full Face Botoks - wskazania

Zabieg Botoks Full Face zalecany jest przede wszystkim dla pacjentów pragnących odzyskać młody i harmonijny wygląd bez skalpela, oraz osób z bogatą mimiką, które chciałyby zapobiec pojawieniu się linii i bruzd na twarzy. Wśród głównych wskazań do zabiegu wyróżnia się obecność zmarszczek mimicznych, takich jak:

⚬ zmarszczki poziome na czole,
⚬ zmarszczki między brwiami - lwia zmarszczka,
⚬ zmarszczki wokół oczu - kurze łapki,
⚬ zmarszczki w okolicach ust - zmarszczki palacza,
⚬ opadające kąciki ust,
⚬ zmarszczki na nosie - królicze,
⚬ brukowana broda,
⚬ utrata owalu,
⚬ zmarszczki na szyi - "obręcze Nefretete",
⚬ zmarszczki pionowe na dekolcie.

Full Face Botoks - efekty zabiegu

Zabieg Full Face Botoks opiera się na wszechstronnych możliwościach wynikających z zastosowania botoxu. Toksyna botulinowa jest wielozadaniowym preparatem, a jej wykorzystanie na twarz, szyję i dekolt pozwala na uzyskanie zintegrowanego efektu odmłodzenia, harmonii wyglądu, oraz zapobiega wzmożonemu napinaniu się określonych mięśni, do którego może dochodzić w wyniku rozluźnienia innych (kompensacji). Zabieg Full Face Botoks zapewnia:

⚬ odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu – zabieg daje efekt jak po operacji plastycznej, przywracając młodzieńczy wygląd całego obszaru,
⚬ niwelowanie zmarszczek mimicznych – zmniejszenie widoczności zmarszczek takich jak: kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła, lwia zmarszczka, zmarszczki królicze,
⚬ lifting bez skalpela – metoda pozwala na poprawę napięcia i wygładzenia skóry bez operacji,
⚬ redukcja efektów wpływających na smutny (opadające kąciki ust) lub zdenerwowany wyraz twarzy (lwia zmarszczka) – dzięki zabiegowi twarz wydaje się pogodniejsza i zrelaksowana,
⚬ naturalny efekt, harmonijny wygląd – uzyskany dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej w kilku strategicznych punktach twarzy, szyi i ciała,
⚬ opóźnienie procesów starzeniowych skóry - zapobiega marszczeniu się skóry, pogłębianiu oraz utrwalaniu linii i bruzd,
⚬ dłuższy efekt działania toksyny botulinowej - wynikający z rozluźnienia kilku partii mięśni i mniejszego napięcia powięzi.

Botoks Full Face - kiedy widoczne są efekty zabiegu

Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach od zabiegu. Zauważalne jest stopniowe wygładzanie się skóry, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Po około 2-4 tygodniach od podania toksyny botulinowej uzyskuje się optymalny rezultat odmłodzenia wyglądu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg Botoks Full Face nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Pacjent nie musi wykonywać żadnych badań diagnostycznych. Konieczne jest odstawienie leków rozrzedzających krew, ponieważ zwiększone krwawienie mogłoby skomplikować przebieg zabiegu. Zaleca się również rezygnację z alkoholu.Przez zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem.

Ile trwa zabieg Botoks Full Face?

Cały zabieg Botoks Full Face, wraz z przygotowaniem pacjenta (znieczulenie) trwa od 30 do 60 minut.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza. Zwykle bezpośrednio po zabiegu zalecana jest rezygnacja z intensywnej aktywności fizycznej, pozycji leżącej oraz narażania się na oddziaływanie wysokich temperatur. Należy również unikać pochylania głowy oraz spożywania alkoholu.

Full Face Botoks - przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi z toksyną botulinową wykonywane w profesjonalnych klinikach przez doświadczonych lekarzy uznawane są za bezpieczne procedury, jednak nie każdy pacjent może zostać zakwalifikowany do zastosowania preparatu. Za przeciwwskazanie do Botoks Full Face uznaje się:

⚬ nadwrażliwość na toksynę botulinową,
⚬ zakażenia skóry w obszarze zabiegowym,
⚬ poważne infekcje ogólne,
⚬ schorzenia związane z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym,
niektóre nieuregulowane choroby autoimmunologiczne,
⚬ zaburzenia krzepnięcia krwi,
⚬ przyjmowanie niektórych leków (np. rozrzedzających krew, niektórych antybiotyków),
⚬ ciążę i okres karmienia piersią.

Powikłania po zabiegu Full Face Botoks - skutki uboczne

Zabiegi z botoksem wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy rzadko wywołują skutki uboczne. Do najczęstszych należy dyskomfort związany z wykonywaniem iniekcji, zaczerwienienie lub zasinienie w miejscach wkłucia oraz niewielki obrzęk. Objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku, kilkudziesięciu godzin po zabiegu.

Ile kosztuje Full Face Botox - cena

Koszt zabiegu zależy od potrzeb skóry pacjenta i ilości jednostek botoksu potrzebnych do uzyskania oczekiwanego efektu. Cena Botoks Full Face mieści się w przedziale od 3800 do 4500 zł.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Botoks Full Face.

Co to jest za zabieg Full Face Botoks?

Zabieg polega na zastosowaniu botoksu w strategicznych punktach na obszarze twarzy, szyi i dekoltu w celu uzyskania harmonijnego efektu redukcji zmarszczek, wygładzenia skóry i odmłodzenia wyglądu.

Ile utrzymuje się Full Face Botox?

Ze względu na zastosowanie botoksu i zrelaksowanie mięśni w kilku obszarach, zabieg pozwala na wydłużenie czasu działania botoksu powyżej 6 miesięcy.

Ile kosztuje botoks na całą twarz?

Pacjent zainteresowany zastosowaniem botoksu w kilku obszarach twarzy może zdecydować się na Botoks Full Face, w którym stosuje się toksynę botulinową nie tylko na mięśnie twarzy, ale również szyi i dekoltu. Zabieg w klinice Projekt Skóra kosztuje od 3800 do 4500 zł.

Co to jest Botulina Full Face?

To inaczej zabieg Full Face Botoks, lub Botoks Lifting Therapy, polegający na zastosowaniu toksyny botulinowej w strategicznych punktach na twarzy, szyi i dekolcie podczas jednego zabiegu.

Botoks Full Face (Warszawa)

Zabieg Botoks Full Face, oferowany przez klinikę Projekt Skóra, stanowi innowacyjne podejście do zastosowania toksyny botulinowej. Kompleksowe działanie i aplikacja botoksu w strategicznych punktach na twarzy, szyi i dekolcie pozwala na uzyskanie efektu liftingu porównywalnego z operacją plastyczną, a jednocześnie stanowi małoinwazyjną procedurę i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Full face botox warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl