Plastyka powiek dolnych

zabieg w Warszawie

Worki i cienie pod oczami mogą stanowić poważny defekt estetyczny, przyczyniający się do postarzenia wyglądu i smutnego, zmęczonego wyrazu twarzy. Często zmiany związane są z genetyką i powstają w wyniku naturalnych procesów starzeniowych – utraty jędrności i osłabienia struktur wspierających tę delikatną okolicę.

Z pomocą pacjentom przychodzi plastyka powiek dolnych, która pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się defektów i wyraźne odmłodzenie okolicy oczu. Zabieg korekcji powiek dolnych obejmuje usunięcie nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych. Dzięki temu znikają worki i cienie, a pacjent odzyskuje młodzieńcze spojrzenie i odświeżony wygląd twarzy.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

30 – 60 min

peelingi

Ilość iniekcji

1

peelingi

Cena

12 000 – 13 000 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

ZMAGASZ SIĘ Z WORKAMI I CIENIAMI POD OCZAMI, KTÓRE DODAJĄ CI LAT I NADAJĄ TWARZY SMUTNY WYGLĄD? ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU NASZYCH SPECJALISTÓW Z ZAKRESU BLEFAROPLASTYKI I PRZYWRÓĆ ŚWIEŻOŚĆ SWOJEMU SPOJRZENIU!

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Wskazania:

Wskazania:

MARZYSZ O TYM, ŻEBY POZBYĆ SIĘ CIĘŻKICH WORKÓW POD OCZAMI, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE CZUJESZ SIĘ NIEKOMFORTOWO I BRAK CI PEWNOŚCI SIEBIE? DOWIEDZ SIĘ, CZYM JEST PLASTYKA POWIEK DOLNYCH I PRZEKONAJ SIĘ, JAK SZYBKO MOŻESZ ODMIENIĆ WYGLĄD TWARZY I POPRAWIĆ SWOJE SAMOPOCZUCIE!

Czym jest blefaroplastyka powiek dolnych?

Blefaroplastyka powiek dolnych, nazywana również plastyką powiek dolnych, to procedura chirurgiczna mająca na celu usunięcie defektu estetycznego tej okolicy. Zabieg pozwala na pozbycie się worków i cieni pod oczami, wygładzenie skóry oraz wyraźne odmłodzenie wyglądu i odświeżenie spojrzenia.

Na czym polega plastyka powiek dolnych?

Plastyka powiek dolnych polega na usunięciu nadmiaru skóry, rozciągniętych mięśni i przepuklin tłuszczowych przyczyniających się występowania worków pod oczami, cieni oraz zmarszczek, które wpływają na postarzenie wyglądu pacjenta. W trakcie jednego zabiegu można wykonać korekcję powiek dolnych oraz plastykę powiek górnych.

Plastyka powiek dolnych - efekty zabiegu

Efekty plastyki powiek dolnych są długotrwałe i mogą znacząco poprawić wygląd okolic oczu. Pacjenci po plastyce powiek dolnych zauważają:

⚬ wyraźną redukcję worków i nadmiaru skóry pod oczami,
wygładzenie zmarszczek w okolicy oczu,
odświeżenie spojrzenia,
⚬ bardziej wypoczęty i promienny wyraz twarzy,
odmłodzenie okolicy oczu,
⚬ poprawę wyglądu całej twarzy.

Wskazania do plastyki powiek dolnych

Korekcja powiek dolnych zalecana jest pacjentom, którzy zmagają się z:

nadmiarem skóry na powiekach dolnych, co może prowadzić do "ciężkiego" wyglądu oczu,
⚬ nadmiar tkanki tłuszczowej pod oczami (przepukliny tłuszczowe), tworzącą nieestetyczne "worki",
utratą jędrności i elastyczności skóry wokół oczu, co jest naturalnym skutkiem procesu starzenia,
⚬ licznymi zmarszczkami w okolicy dolnej powieki,
cieniami pod oczami, które mogą sprawiać wrażenie ciągłego zmęczenia, niewyspania lub choroby.

Jak przygotować się do plastyki powiek dolnych?

Właściwe przygotowanie do blefaroplastyki powiek dolnych jest niezwykle istotne w celu zmniejszenia ryzyka powikłań i zapewnienia bezpieczeństwa pacjentowi. Dlatego przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja ze specjalistą, która pozwala nie tylko poznać oczekiwania i problem pacjenta, ale przede wszystkim stwierdzić, czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia plastyki powiek. Dodatkowo przed zaplanowanym zabiegiem lekarz udziela pacjentowi konkretnych zaleceń dotyczących szczegółowego przygotowanie do procedury. Zazwyczaj dotyczą one unikania palenia papierosów oraz spożywania alkoholu na kilka dni przed zabiegiem, oraz odstawienia leków mogących zwiększać ryzyko krwawienia (np. leków przeciwzakrzepowe, kwas acetylosalicylowy, czy NLPZ).

Jak wygląda blefaroplastyka powiek dolnych - przebieg zabiegu?

Plastykę powiek dolnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas samego zabiegu zależy od jego zakresu, ale zwykle nie przekracza 90 minut.Po przygotowaniu pola zabiegowego, lekarz wykonuje precyzyjne nacięcie tuż pod linią rzęs lub od wewnętrznej strony powieki (dostęp przezspojówkowy), zależnie od stanu skóry pacjenta i zakresu procedury. Cięcie pod linią rzęs przeprowadza się przede wszystkim w przypadku przepuklin tłuszczowych i nadmiaru skóry. Oba rodzaje cięć niwelują ryzyko widoczności blizn po zabiegu. Lekarz przeprowadza określone procedury w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Usuwa nadmiar skóry, fragmenty mięśnia okrężnego oka, przepukliny tłuszczowe, a następnie zakłada delikatne szwy.

Postępowania po plastyce powiek dolnych - zalecenia po zabiegu

Korekcja powiek dolnych wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub lekkiej sedacji zazwyczaj nie wymaga dłuższej obserwacji i pacjent opuszcza klinikę w dniu zabiegu. Po zabiegu, w okresie rekonwalescencji, należy ściśle przestrzegać szczegółowych zaleceń lekarza, wśród których można wyróżnić:

⚬ powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia tytoniu (wpływają na proces gojenia),
⚬ rezygnację z aktywności fizycznej,
⚬ właściwą pielęgnację okolicy oczu,
⚬ tymczasową rezygnację z noszenia szkieł kontaktowych,
⚬ unikanie światła słonecznego (pacjent powinien nosić okulary przeciwsłoneczne przez kilka miesięcy po zabiegu),
⚬ regularne wizyty kontrolne pozwalające na ocenę gojenia.

Plastyka powiek dolnych - przeciwwskazania

Przed planowanym zabiegiem pacjent odbywa konsultację lekarską, która pozwala ustalić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia korekty powieki dolnej. Wśród czynników dyskwalifikujących pacjenta można wyróżnić:

⚬ zakażenia w okolicy oczodołu (stany zapalne skóry i/lub oczu),
⚬ infekcje ogólne (szczególnie ostre, np. jeśli pacjent ma gorączkę),
⚬ aktywna choroba nowotworowa,
⚬ choroby autoimmunologiczne (szczególnie nieuregulowane),
⚬ cukrzyca,
⚬ choroby sercowo-naczyniowe i nadciśnienie tętnicze,
⚬ problemy z krzepliwością krwi,
⚬ ciąża i karmienie piersią.

Plastyka powiek dolnych - skutki uboczne

Operacja powiek dolnych, jak każdy zabieg medyczny (również w zakresie chirurgii plastycznej), wiąże się z ryzykiem powikłań. Przeprowadzenie wcześniejszej szczegółowej konsultacji i niezakwalifikowanie pacjentów z przeciwwskazaniami, pozwala na zmniejszenie ryzyka poważnych konsekwencji, dlatego zwykle u pacjentów pojawiają się jedynie tymczasowe objawy niepożądane, takie jak m.in.:

⚬ ból po zabiegu.
⚬ obrzęk okolicy oka,
⚬ zasinienie i zaczerwienienie,
⚬ nadmierne napięcie i suchość oka.

Plastyka powiek dolnych - cena zabiegu

Całkowity koszt blefaroplastyki powiek dolnych zależy m.in. od zakresu zabiegu, oczekiwań pacjenta oraz znieczulenia. W klinice Projekt Skóra cena plastyki powiek dolnych wynosi od 10 000 do 13 000 zł.

Plastyka powiek dolnych w Warszawie - dlaczego warto skorzystać z oferty kliniki Projekt Skóra?

Klinika Projekt Skóra w Warszawie została stworzona przez ludzi z pasją do odmładzania skóry, poprawy wyglądu i samopoczucia pacjentów. W ofercie kliniki znajduje się wiele zabiegów kosmetologicznych, medycyny estetycznej, dermatochirurgicznych oraz z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak plastyka powiek dolnych i/lub górnych.

Nasi specjaliści bogate doświadczenie i wciąż poszerzają swoją wiedzę w zakresie procedur przyczyniających się do poprawy wyglądu i samooceny pacjentów. Dzięki indywidualnemu podejściu do potrzeb i oczekiwań pacjentów uzyskujemy satysfakcjonujące efektu zabiegów odbywających się w komfortowych warunkach, troszcząc się o bezpieczeństwo i wysoka jakość zabiegów.

Jeśli nie masz pewności, czy plastyka powiek dolnych pozwoli Ci pozbyć się worków i cieni pod oczami oraz odmłodzić okolicę oczu - umów się na konsultację w klinice Projekt Skóra!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące plastyki powiek dolnych.

Jaki zabieg na dolne powieki i worki pod oczami?

Jednym z zabiegów pozwalającym na skuteczne i długotrwałe pozbycie się worków pod oczami, zmarszczek i cieni w tej okolicy jest plastyka powiek dolnych.

Czy plastyka powiek dolnych boli?

Przed operacją stosowane jest znieczulenie miejscowe (dentystyczne) lub ogólne, co sprawia że zabieg jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Późniejsze dolegliwości bólowe można zmniejszać za pomocą leków przeciwbólowych.

Czy razem z blefaroplastyką można wykonać lifting czoła lub brwi?

Tak, blefaroplastyka może być łączona z innymi zabiegami liftingującymi (np. lifting twarzy, lifting szyi, brwi, czoła), co pozwala uzyskać kompleksową poprawę wyglądu twarzy.

Jak wygląda korekta powiek dolnych?

Korekta powiek dolnych polega na dokonaniu precyzyjnego nacięcia poniżej linii rzęs lub od wewnętrznej strony powieki, przez które usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, mięśnia okrężnego oka i skóry.

Czy ograniczone pole widzenia jest wskazaniem do plastyki powiek dolnych?

Ograniczone pole widzenia związane jest z opadaniem powieki górnej, dlatego jest wskazaniem do plastyki powiek górnych.

Czy możliwa jest plastyka powiek górnych i dolnych w czasie jednego zabiegu?

Tak, często wykonuje się te dwie procedury podczas jednego zabiegu.

Czy po operacji powieki dolnej zostaje blizna?

Nacięcia przy plastyce powiek dolnych wykonywane są poniżej linii rzęs lub od wewnętrznej strony powieki, dlatego po wygojeniu blizny pozostają niewidoczne.

Plastyka powiek dolnych (Warszawa)

Plastyka powiek dolnych to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, oferujący skuteczne i długotrwałe rozwiązanie dla osób pragnących pozbyć się worków i cieni pod oczami, które dodają lat i nadają twarzy zmęczony wygląd. Zabieg wpływa na poprawę estetyki i odświeżenie spojrzenia.

W klinice Projekt Skóra blefaroplastyka powiek dolnych, podobnie jak inne zabiegi, przeprowadzana jest z wysoką starannością oraz troską o bezpieczeństwo pacjenta starannością. Indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje satysfakcjonujące efekty poprawy wyglądu i samopoczucia.

Plastyka powiek dolnych warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl