Plastyka powiek górnych

zabieg w Warszawie

Ciężkie powieki nie muszą być tylko oznaką zmęczenia. Często są efektem procesów starzenia, skłonności genetycznej lub zmian związanych ze stylem życia. Z biegiem lat utrata elastyczności skóry i osłabienie mięśni powiek może prowadzić do ich opadania, ograniczając widzenie i nadając twarzy zmęczony wygląd.

Plastyka powiek górnych, czyli blefaroplastyka, to rozwiązanie, które nie tylko rewitalizuje spojrzenie, ale także poprawia komfort życia. Dzięki zabiegowi możliwe jest usunięcie nadmiaru skóry z powiek i wrażenia ciężkości. W rezultacie pacjent odzyskuje szersze pole widzenia, poprawę samopoczucia i młodszy wygląd twarzy.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

60 – 90 min

peelingi

Ilość iniekcji

1

peelingi

Cena

7 000 – 8 000 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

MASZ DOŚĆ CIĘŻKICH POWIEK, KTÓRE NADAJĄ TWOJEJ TWARZY ZMĘCZONEGO WYGLĄDU? ZAUFAJ NASZYM EKSPERTOM OD PLASTYKI POWIEK I ODKRYJ NA NOWO MŁODZIEŃCZE SPOJRZENIE!

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Wskazania:

Wskazania:

OPADAJĄCE POWIEKI POSTARZAJĄ WYGLĄD TWOJEJ TWOJEJ TWARZY I SPRAWIAJĄ, ŻE NIE CZUJESZ SIĘ KOMFORTOWO? POZNAJ METODĘ REWITALIZACJI SPOJRZENIA I ODKRYJ, JAK SZYBKO MOŻESZ ODZYSKAĆ MŁODZIEŃCZY WYGLĄD I DAWNY BŁYSK W OKU!

Co to jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka, znana również jako plastyka powiek, to procedura chirurgiczna mająca na celu korygowanie defektów estetycznych lub problemów medycznych i dyskomfortu pacjenta. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry z powiek, a w razie potrzeby również fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz przepuklin tłuszczowych. Dzięki temu uzyskuje się poprawę widoczności, poszerzenie pola widzenia oraz odmłodzenie okolic oczu. Blefaroplastyka może skupiać się na powiekach górnych, dolnych lub obu jednocześnie, zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta. Procedura może wyeliminować problem opadających powieki (ptosis), przepukliny tłuszczowe i worki pod oczami, które wpływają na estetykę twarzy.

Na czym polega plastyka powiek górnych?

Plastyka powiek górnych polega na usunięciu nadmiaru skóry z powiek oraz, w niektórych przypadkach również, skrócenia mięśnia dźwigacza powieki. Zabieg przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym), co zapewnia pacjentom komfort, a jednocześnie nie obciąża organizmu i skraca czas rekonwalescencji.

Plastyka powiek górnych - efekty zabiegu

Efekty plastyki powiek górnych są długotrwałe i mogą znacznie poprawić komfort życia pacjentów. Wśród najważniejszych rezultatów zabiegu wyróżnia się:

⚬ "otwarcie oka" i odświeżenie spojrzenia,
⚬ rozszerzenie pola widzenia,
⚬ poprawa konturu powieki górnej i kształtu oka,
⚬ odmłodzenie okolic oczu,
⚬ weselsze spojrzenie,
⚬ bardziej wypoczęty wygląd.

Plastyka powiek górnych - wskazania

Plastykę powiek górnych wykonuje się ze wskazań medycznych lub estetycznych, takich jak:

opadająca powieka,
⚬ ograniczenie pola i komfortu widzenia,
⚬ asymetria powiek,
⚬ zmęczony, smutny lub "senny" wyraz twarzy,
⚬ postarzenie wyglądu oczu,
⚬ trudności z wykonywaniem makijażu oczu,

Jak przygotować się do plastyki powiek górnych?

Odpowiednie przygotowanie do plastyki powiek górnych pozwala zminimalizować ryzyko powikłań związanych z przeprowadzeniem zabiegu. Warunkiem koniecznym jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji z doświadczonym specjalistą. Dzięki niej możliwe jest wykluczenie obecności ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia procedury, dokonanie oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta, wyglądu powiek oraz poznanie jego oczekiwań dotyczących końcowego efektu zabiegu. Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach oraz suplementach.

Lekarz przeprowadzający konsultację i operację powiek poinformuje pacjenta o szczegółowych zaleceniach dotyczących przygotowań przed zabiegiem. Zwykle zaleca się, aby pacjent:

⚬ powstrzymał się od spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu przez co najmniej 1 tydzień przed zabiegiem,
⚬ odstawił leki i suplementy, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia, takie jak NLPZ, witamina E, oraz leki przeciwzakrzepowe, rozrzedzające krew (w porozumieniu z lekarzem prowadzącym),
⚬ zapewnił sobie pomoc po zabiegu, przede wszystkim w zakresie transportu oraz w przypadku, gdy zabieg odbywa w znieczuleniu ogólnym.

Jak wygląda blefaroplastyka powiek górnych - przebieg zabiegu?

Zabieg korekty powiek górnych zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle od 60 do 90 minut. Dokładny czas uzależniony jest od zakresu zabiegu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Po przygotowaniu pacjenta i pola zabiegowego, chirurg wykonuje precyzyjne nacięcie wzdłuż naturalnej linii załamania powieki górnej. Dzięki temu blizna po zabiegu jest całkowicie niewidoczna. Następnie lekarz wycina nadmiar skóry, oraz w razie konieczności części mięśnia, i zakłada delikatne szwy na powiekę. Zdjęcie szwów odbywa się zwykle po 5-7 dniach (w zależności od zaleceń).

Postępowania po plastyce powiek górnych - zalecenia po zabiegu

Po operacji powiek górnych pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia, mające na celu zapewnienie jak najlepszego gojenia, osiągnięcie oczekiwanych efektów oraz minimalizację ryzyka powikłań. W przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym pacjent opuszcza klinikę w dniu zabiegu, natomiast w przypadku znieczulenia ogólnego pozostaje zwykle na dobowej obserwacji (dotyczy to przede wszystkim jednoczesnego wykonywania zabiegu powiek górnych i dolnych, gdy usuwane są fragmenty mięśni i nadmiar tkanki tłuszczowej). Rekonwalescencja po zabiegu trwa zwykle 7-14 dni. W tym czasie zalecane jest:

⚬ unikanie spożycia alkoholu i palenia papierosów, ponieważ mogą opóźniać proces gojenia,
⚬ utrzymanie higieny okolicy zabiegowej,
⚬ powstrzymanie się od używania soczewek kontaktowych,
⚬ ochrona oczu przed światłem słonecznym, noszenie okularów przeciwsłonecznych (przez kilka miesięcy po operacji),
⚬ unikanie aktywności fizycznej,
⚬ stawianie się na na wizyty kontrolne.

Plastyka powiek górnych - przeciwwskazania

W trakcie wstępnej konsultacji lekarz może ustalić, że pacjent, ze względu na stan zdrowia, nie kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu. Za najważniejsze przeciwwskazania do plastyki powiek górnych uznawane są:

⚬ choroby nowotworowe lub autoimmunologiczne,
⚬ cukrzyca,
⚬ nadciśnienie tętnicze,
⚬ choroby sercowo-naczyniowe,
⚬ zaburzenia krzepnięcia krwi,
⚬ przyjmowanie silnych leków przeciwzakrzepowych,
⚬ stany zapalne okolic oczu,
⚬ infekcje ogólne (szczególnie jeśli pacjenta ma gorączkę lub stan podgorączkowy),
⚬ ciąża i karmienie piersią.

Plastyka powiek górnych - skutki uboczne

Plastyka powiek górnych, podobnie jak każdy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, wiąże się z potencjalnymi ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Najczęściej pacjenci skarżą się na dolegliwości bólowe, wrażenie nadmiernego napięcia powiek, obrzęk, zasinienie okolic oczu oraz suchość. Objawy ustępują zwykle w ciągu kilku dni po zabiegu.

Plastyka powiek górnych - cena zabiegu

Koszt korekcji powiek górnych zależy od kilku czynników, m.in. zakresu zabiegu, oczekiwań pacjenta oraz zastosowanego znieczulenia. W klinice Projekt Skóra cena plastyki powiek górnych wynosi od 7000 do 8000 zł.

Plastyka powiek górnych w Warszawie - dlaczego warto skorzystać z oferty kliniki Projekt Skóra?

Klinika Projekt Skóra w Warszawie to miejsce, w którym zespół doświadczonych specjalistów z pasją do odmładzania i poprawy wyglądu, pomaga wielu pacjentom uzyskać satysfakcjonujące efekty, radość i pewność siebie. W ofercie kliniki znajdują się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii oraz niektóre procedury z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak blefaroplastyka.

Nasi lekarze posiadają wiedzę i bogate doświadczenie, a jednocześnie stale doskonalą swoje umiejętności, aby oferować zabiegi na światowym poziomie. Dzięki wprowadzeniu do oferty kliniki Projekt Skóra plastyki powiek górnych i dolnych jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom doskonałe efekty rewitalizacji spojrzenia i poprawy komfortu widzenia, co wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej umożliwia harmonijne odmłodzenie wyglądu i odzyskanie młodzieńczego blasku.

Jeśli zastanawiasz się, czy plastyka powiek górnych może pomóc nadać Twoim oczom weselszego i świeższego wyglądu - umów się na konsultację do kliniki Projekt Skóra!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące plastyki powiek górnych.

Czy po plastyce powiek górnych zostaje blizna?

Ze względu na to, że nacięcie skóry przy plastyce powiek górnych wykonywane jest w naturalnej linii zagięcia powieki, blizna jest umiejętnie ukryta, a z czasem staje się praktycznie niewidoczna.

Czy razem z plastyką powiek górnych można zrobić lifting twarzy?

Tak, w klinikach zajmujących się chirurgią plastyczną możliwe jest połączenie plastyki powiek górnych z innymi zabiegami odmładzającymi wygląd pacjenta (np. lifting szyi, brwi, czoła, czy całej twarzy).

Ile trwa korekcja powiek górnych i dolnych?

Czas trwania blefaroplastyki zależy od zakresu zabiegu. Średnio sam zabieg trwa około 1,5 godziny.

Dlaczego czasami konieczna jest wtórna plastyka powiek górnych?

Wtórna plastyka powiek górnych może być konieczna, gdy efekty pierwszego zabiegu nie są w pełni satysfakcjonujące, lub w przypadku postępujących zmian związanych z procesem starzenia.

Czy w trakcie jednego zabiegu można zrobić plastykę powiek górnych i dolnych?

Tak, można wykonać plastykę powiek dolnych i górnych w trakcie jednego zabiegu.

Kiedy wykonuje się chirurgiczny lifting powiek?

Chirurgiczny lifting powiek może być wykonywany zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. Opadająca powieka górna może przyczyniać się do ograniczenia pola widzenia, dyskomfortu pacjenta oraz postarzenia wyglądu. Plastyka powiek dolnych umożliwia m.in. pozbycie się nieestetycznych worków pod oczami.

Czy razem z plastyką powiek górnych można wykonać chirurgiczny lifting czoła?

Tak, w klinikach chirurgii plastycznej, w przypadku braku przeciwwskazań, plastyka powiek górnych i/lub dolnych, może być łączona z innymi procedurami chirurgicznymi, np. liftingiem czoła. Często wykonuje się zabieg plastyki powiek górnych razem z liftingiem brwi.

Czy korekta powiek górnych może być wykonana w znieczuleniu miejscowym?

Tak, korekta powiek górnych zazwyczaj wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje dyskomfort pacjenta, obciążenie organizmu i przyspiesza proces rekonwalescencji.

Gdzie można wykonać plastykę powiek górnych - klinika chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Plastykę powiek górnych można wykonać zarówno w klinikach chirurgii plastycznej, jak i w niektórych klinikach medycyny estetycznej, jedną z nich jest klinika Projekt Skóra w Warszawie.

Plastyka powiek górnych (Warszawa)

Plastyka powiek górnych to procedura z dziedziny chirurgii plastycznej, która zapewnia szybkie i długotrwałe efekty odświeżenia spojrzenia, poprawy kąta widzenia i wyglądu oczu. W czasie jednego zabiegu możliwa jest korekcja powiek górnych i dolnych wraz z usunięciem przepuklin tłuszczowych.

Blefaroplastyka w klinice Projekt Skóra w Warszawie to połączenie precyzji z komfortem i bezpieczeństwem. Indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta jest gwarancją uzyskania satysfakcjonujących rezultatów odmłodzenia spojrzenia i poprawy samopoczucia.

 

plastyka powiek górnych warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl