fbpx

Co to jest lifting na poziomie komórkowym?

lifting na poziomie komórkowym co to jest

Wraz z wiekiem w skórze zanikają włókna kolagenowe, przez co staje się wiotka, a z czasem pojawiają się pierwsze zmarszczki. Można przeciwdziałać procesowi starzenia za pomocą zabiegu NucleoFILL. Stosowany przy nim preparat ma właściwości biostymulacyjne. Oznacza to, że wykorzystuje naturalne procesy i właściwości regeneracyjne skóry, przeprowadzając jej lifting na poziomie komórkowym. Dzięki temu skóra staje się gładsza, promienna i odmłodzona. 

Co to jest NucleoFILL?

NucleoFILL to preparat, który został opracowany na bazie naturalnych polinukleotydów, czyli fragmentów kwasów nukleinowych DNA i RNA. Występują one we wszystkich organizmach, co sprawia, że są całkowicie kompatybilne na poziomie biologicznym z ludzką skórą. Pobudzają wzrost komórek odpowiedzialnych za odbudowę. Mają również właściwości przyłączania dużej ilości wody, dzięki czemu wpływają zbawiennie na nawilżenie już na poziomie tkankowym. Przeciwdziałają wolnym rodnikom i zabezpieczają skórę przed działaniem słońca, znacznie hamując procesy fotostarzenia. Z tego względu NucleoFILL zapewnia głęboką odnowę i biostymulację skóry. 

Zabieg NucleoFILL – działanie na trzech poziomach

Zabieg działa na trzech poziomach, zapewniając kompleksową poprawę kondycji skóry:

 • lifting na poziomie komórkowym – preparat stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz elastyny, które wpływają na gęstość oraz elastyczność skóry, powodując jej napięcie;
 • antyoksydacja – wpływa na spowolnienie starzenia skóry poprzez eliminację wolnych rodników, które powstają w wyniku palenia papierosów, długotrwałego stresu, nadmiernego wysiłku fizycznego czy ekspozycji na słońce. Mogą się przedostawać do organizmu również z pokarmem, zwłaszcza w przypadku nieodpowiedniej, ubogiej w składniki odżywcze diety;
 • nawilżenie – ostatnim etapem działania preparatu NucleoFILL jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry. Dzięki wiązaniu wody skóra staje się nawilżona, a przy tym znacznie jędrniejsza, elastyczna i promienna. 

Wskazania

Wysoka biokompatybilność składników preparatu NucleoFILL sprawia, że to zabieg, który sprawdzi się u wszystkich pacjentów, niezależnie od rodzaju skóry czy wieku. Z tego względu wykorzystywany jest zarówno w działaniach profilaktycznych, jak i jako zabieg naprawczy, eliminujący problemy skórne związane ze starzeniem, a nawet w redukcji blizn i rozstępów. 

Kiedy warto umówić się na zabieg NucleoFILL? Najczęstszymi wskazaniami są:

 • redukcja wiotkości skóry, czyli jako zabieg liftingujący,
 • odwodniona skóra – poprawa nawilżenia,
 • terapia fotostarzenia,
 • rewitalizacja skóry pozbawionej blasku,
 • profilaktyka anti-aging,
 • regeneracja skóry.
ifting na poziomie komórkowym preparatem Nucleofill

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest typowo przy użyciu igły. Produkt podawany jest w specjalnie wyznaczonych punktach, w obszarze środkowej i dolnej części twarzy. Łącznie wykonywane jest pięć nakłuć na każdą stronę, przy których każdorazowo podawana jest precyzyjnie określona dawka preparatu NucleoFILL. Miejsce wkłuć jest wyznaczone ze względu na bezpieczeństwo. Wybierane są punkty, w których nie ma ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów. Cała procedura nie jest bolesna. Pacjent może odczuwać jedynie mrowienie oraz uczucie rozpierania skóry. Po zabiegu można bez problemu wrócić do codziennych aktywności. Wyjątkowa technika podania sprawia, że po zabiegu nie pozostają ślady, które wymagałyby kilku dni rekonwalescencji. Odpowiednią liczbę zabiegów określa lekarz na podstawie stanu skóry pacjenta oraz jej potrzeb. 

Przeciwwskazania

Zabieg jest uznany za bezpieczny dla pacjenta. Niewskazane jest jednak stosowanie preparatu NucleoFILL w przypadku:

 • ciąży oraz w trakcie laktacji,
 • chorób nowotworowych,
 • chorób autoimmunologicznych, zwłaszcza w obrębie skóry,
 • aktywnej opryszczki,
 • innych schorzeń ogólnoustrojowych. 

W przypadku wątpliwości, czy zabieg jest bezpieczny, skontaktuj się z naszym personelem. Z chęcią odpowiemy na pytania.

Co to jest lifting na poziomie komórkowym preparatem NucleoFILL?

Biostymulacja w wyniku zabiegu NucleoFILL sprawia, że w skórze zaczynają zachodzić procesy regeneracyjne. Produkcja elastyny i kolagenu powoduje napięcie, ujędrnienie i zagęszczenie włókien skóry, dzięki czemu drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra wygląda na wyraźnie odmłodzoną. Z tego względu najlepsze efekty daje wprowadzenie serii zabiegów, powtarzanych w regularnych odstępach. 

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk