fbpx

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Dermapen

najczęstsze pytania dotyczące zabiegu dermapen

Dermapen to nowoczesna technologia przeznaczona do mikronakłuwania skóry w celu jej dogłębnej odbudowy. Zaawansowana technologia pulsujących igieł, sprawia, że urządzenie zdecydowanie wyróżnia się na tle innych metod mezoterapii swoją efektywnością, bezpieczeństwem oraz komfortem dla pacjenta. Poznaj najczęściej zadawane pytania związane z zabiegiem i przekonaj się o jego skuteczności!

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Wielorakość działań terapeutycznych i znakomite efekty powodują, że Dermapen jest urządzeniem uniwersalnym. Wykorzystując opatentowany system pulsujących igieł, pobudza skórę do wykorzystania jej naturalnej zdolności regeneracyjnej. Powstałe mikrourazy w sposób naturalny stymulują zdolność organizmu do samoregeneracji i produkcji włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W zależności od dobranych składników aktywnych frakcjonowanie mikroigłowe zadziała:

  • leczniczo: przy problemach z wypadaniem włosów, w przypadku blizn pooparzeniowych i potrądzikowych,
  • odmładzająco: podczas usuwania przebarwień, wygładzania zmarszczek oraz wyrównania kolorytu skóry,
  • upiększająco: w redukcji rozstępów, cellulitu i zmniejszeniu widoczności porów.

Jakie okolice mogą być poddawane zabiegowi Dermapenem?

Urządzenie Dermapen jest niezwykle wszechstronne, dzięki czemu zabiegi przy jego użyciu mogą być wykonywane na całej powierzchni twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach i owłosionej skórze głowy, a także w trudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Już po pierwszym zabiegu Dermapen pacjenci odczuwają widoczną poprawę struktury i kolorytu skóry. Aby utrzymać zauważalny i długofalowy rezultat, zaleca się wykonanie kilku serii mikronakłuć. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych predyspozycji i problemu zdrowotnego skóry. Dlatego schemat działania jest ściśle spersonalizowany dla każdego pacjenta. Optymalnie jednak zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach.

Jakie preparaty stosowane są podczas zabiegu Dermapen?

Koktajle odżywcze stosowane do mezoterapii mikroigłowej Dermapen zawierają wysokie stężenia kwasu hialuronowego, wzbogacone ekstraktami z komórek macierzystych. Wśród składników aktywnych wyróżniamy: retinol, witaminy z grupy B, aminokwasy, koenzymy, kwasy nukleinowe i minerały. Składniki iniekcji dobierane są indywidualnie, w zależności od celu zabiegowego i potrzeb skóry pacjenta.

Dermapen – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra twarzy jest zaczerwieniona, pacjent może również odczuwać pieczenie. W wyniku stymulacji skóry do przebudowy z każdym dniem naskórek będzie ulegał złuszczeniu, co jest całkowicie naturalnym procesem. Wówczas należy chronić twarz przed promieniami UV przez około 2-4 tygodnie. Warto stosować również delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Zalecenia po zabiegu są istotne, ponieważ ich lekceważenie może przyczynić się do niesatysfakcjonującego rezultatu.

Dermapen – gdzie udać się na zabieg?

Przede wszystkim należy wybierać profesjonalne i renomowane miejsce. Dlatego warto udać się do wyspecjalizowanej kliniki medycyny estetycznej. Sterylność wykonania zabiegu, sprawdzony sprzęt i doświadczony specjalista to kluczowe dla powodzenia czynniki.

Pragniesz zadbać o kondycję swojej skóry? Zrób to razem z nami w Klinice Projekt Skóra. Posiadamy wiedzę oraz umiejętności, a uzyskiwane przez nas efekty kliniczne przekładają się na satysfakcję i zadowolenie naszych Pacjentów. Zapraszamy!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk