fbpx

Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany: czym się różnią?

kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany

Zabiegi kwasem hialuronowym to jedne z najczęściej przeprowadzanych procedur w gabinetach medycyny estetycznej. Nie każdy jednak wie, że wyróżnić możemy dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Czym się one różnią? Do jakich zabiegów wykorzystuje się usieciowany, a do jakich nieusieciowany kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy – naturalny składnik organizmu

Kwas hialuronowy (ang. hyaluronic acid, w skrócie HA) należy do  grupy związków o nazwie glikozaminoglikany (GAG). Jest związkiem chemicznie naturalnie występującym w naszych organizmach. W skórze właściwej wiąże cząsteczki wody – jedna cząsteczka kwasu można wiązać nawet 250 cząsteczek wody! Zapewnia tym samym prawidłowe nawilżenie i sprężystość skórze

Wraz z wiekiem w organizmie ludzkim zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego. Efektem tego jest pojawienie się oznak starzenia skóry. Sposobem na ich zniwelowanie i przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest iniekcja kwasu hialuronowego. Zabieg, polegający na podaniu kwasu za pomocą kaniuli – cienkiej igły, cieszy się olbrzymią popularnością klientów gabinetów medycyny estetycznej. Naturalny wypełniacz nie powoduje reakcji alergicznych, a efekty jego zastosowania są widoczne praktycznie od razu

Kwas hialuronowy usieciowany a nieusieciowany – różnice

Medycyna estetyczna oferuje obecnie ogromny wybór zabiegów, których celem jest poprawa urody. Wykorzystuje się w nich różne preparaty – spośród nich chętnie wybieranym jest zwłaszcza kwas hialuronowy. W trakcie zabiegów stosowane są dwa rodzaje tego wypełniacze: usieciowany i nieusieciowany. Z uwagi na ich odmienne właściwości, są one wykorzystywane w różnych zabiegach.

Kwas hialuronowy usieciowany – co to jest i jakie ma zastosowania?

Kwas hialuronowy usieciowany (zagęszczony) to cząsteczki kwasu, które zostały ze sobą połączone w większe konglomeraty. Usieciowienie kwasu sprawia, że pozostaje on w miejscu podania dłużej (jego metabolizowanie jest bardziej czasochłonne) niż kwas hialuronowy, który nie został poddany procesowi sieciowania. Dzięki usieciowaniu wypełniacz utrzymuje się w skórze nawet do ok. 12-18 miesięcy. Do jakich zabiegów stosuje się kwas hialuronowy usieciowany?

Usieciowany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę w celu modelowania i wypełnienia ubytków. Znajduje zastosowanie podczas takich zabiegów, jak:

  • powiększanie i modelowanie ust,
  • modelowanie brody, policzków i żuchwy,
  • redukcja cieni pod oczami,
  • wypełnianie doliny łez,
  • poprawa kształtu nosa,
  • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk,
  • wypełnianie zmarszczek – np. na czole, wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowej

Kwas hialuronowy nieusieciowany – czym jest i w jakich zabiegach jest wykorzystywany?

Kwas hialuronowy nieusieciowany w sposób naturalny ulega stosunkowo szybkiej degradacji (jest szybciej metabolizowany). Utrzymuje się w skórze od zaledwie kilku dni do około miesiąca, intensywnie ją nawilżając, wygładzając i poprawiając jej napięcie. Kwas tego rodzaju, mający lepsze właściwości wiązania wody w porównaniu kwasem usieciowanym, wykorzystywany jest przede wszystkim w zabiegach mezoterapii. Wstrzykuje się go w postaci małych depozytów – płytko w skórę, która wymaga rewitalizacji, również po lecie. Nieusieciowany kwas hialuronowy może być stosowany solo, jak również w postaci koktajli zawierających aminokwasy, peptydy, mikroelementy lub witaminy – zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjenta. 

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym nieusieciowanym są widoczne niemal natychmiast. Jednak dla ich podtrzymania zaleca się wykonanie serii zabiegów w  kilkutygodniowych odstępach

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego w Projekt Skóra

Kwas hialuronowy pod oczy, do modelowania ust, wolumetrii twarzy, wypełnienia drobnych zmarszczek i bruzd, korekty kształtu nosa czy rewitalizacji skóry – to zaledwie część możliwości jego wykorzystania. W Projekt Skóra oferujemy szeroką gamę zabiegów z wysokiej jakości kwasem hialuronowym – usieciowanym (wypełniaczem) lub nieusieciowanym (rewitalizacja)

Po ocenie kondycji skóry i kształtu twarzy oraz poznaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta dopasowujemy odpowiedni zabieg z kwasem hialuronowym. Wykorzystywane w naszej klinice preparaty kwasu hialuronowego posiadają potwierdzające ich jakość certyfikaty i atesty, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów

3.1/5 - (16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk