fbpx

Jak przyspieszyć wchłanianie się kwasu hialuronowego?

wchłanianie kwasu hialuronowego

Niepoprawne podanie kwasu hialuronowego lub nieodpowiedni dobór wypełniacza może doprowadzić do skutków ubocznych po jego zastosowaniu. Nieudany zabieg odbiera Pacjentom pewność siebie i może być źródłem różnych dolegliwości. Kiedy konieczne może być usunięcie wypełniacza? Jak przyspieszyć wchłanianie kwasu hialuronowego? W jaki sposób hialuronidaza wspomaga leczenie powikłań po zabiegu z użyciem kwasu? O tym w poniższym artykule.

Usunięcie (rozpuszczenie) kwasu hialuronowego – kiedy może być potrzebne?

Rozpuszczenie kwasu hialuronowego może być konieczne w przypadku Pacjentów, u których wystąpiły powikłania po wcześniejszym zabiegu z wykorzystaniem wypełniacza. U części osób po nieudanym zabiegu pojawić się może reakcja alergiczna, czyli nietolerancja na podany kwas hialuronowy. Możliwa jest również migracja wypełniacza. Niewłaściwie dobrana technika iniekcji lub nadmierna ilość wstrzykniętego preparatu może prowadzić do przemieszczania się kwasu hialuronowego

Defekt estetyczny może być również spowodowany powstawaniem grudek, które pojawiają się w efekcie zbyt płytkiej iniekcji kwasu. Możliwe są też komplikacje w postaci ziarniniaków, biofilmu czy dyspigmentacji. Poważnym działaniem niepożądanym kwasy hialuronowego jest martwica skóry i tkanki podskórnej – stan ten objawia się zasinieniem skóry, występowaniem dokuczliwego bólu oraz obrzękiem i zaczerwienieniem. 

Jak długo wchłania się kwas hialuronowy?

Popularny wypełniacz chętnie wybierany jest przez Pacjentów, którzy obserwują u siebie objawy starzenia się skóry. Kwas hialuronowy nie tylko skutecznie usuwa zmarszczki, ale również modeluje twarz i poprawia wygląd ust. Wiele osób przed ostrzykiwaniem zadaje sobie pytanie „jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy w skórze?”. Wypełniacz jest stopniowo metabolizowany przez organizm i zwykle w ciągu kilku miesięcy (6-12) zanika całkowicie. Trwałość efektu ostrzykiwania zależy głównie od stężenia kwasu hialuronowego, a także od jego jakości i sposobu iniekcji.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc

Czy można przyspieszyć rozkład kwasu hialuronowego domowymi sposobami?

Pacjenci mierzący się z rozmaitymi skutkami ubocznymi wypełniacza zastanawiają się często, co zrobić, żeby kwas hialuronowy szybciej się wchłonął. 

Jednym z mitów dotyczących kwasu hialuronowego jest ten, że można rozpuścić go za pomocą ciepła. Domowe sposoby na to, jak usunąć kwas hialuronowy z ust – na przykład z użyciem suszarki – nie przyniosą jednak oczekiwanych rezultatów. Spektakularnych efektów nie przyniesie również korzystanie z solarium czy częste przebywanie na słońcu. Podobnie z nadmierną mimiką twarzy czy intensywnym wysiłkiem fizycznym – chociaż metody te sprzyjają metabolizowaniu kwasu, to nie będą wystarczające, jeśli mierzymy się z powikłaniami po zabiegu. 

Rozpuszczenie kwasu hialuronowego – jak działa hialuronidaza?

Po nieudanych zabiegach z wykorzystaniem popularnego wypełniacza niezbędne może okazać się jego rozpuszczenie za pomocą hialuronidazy. Enzym ten pobudza rozpad cząsteczek wypełniacza i przyspiesza jego biodegradację

Hialuronidaza skutecznie usuwa kwas hialuronowy – po zabiegach, po których wystąpiły różnego rodzaju komplikacje lub niezadowalające dla Pacjenta defekty kosmetyczne. Najczęściej służy do rozpuszczania kwasu hialuronowego wstrzykniętego w celu modelowania ust, w policzki, pod oczy lub w okolicę nosa. 

Zabieg z wykorzystaniem hialuronidazy polega na precyzyjnym podaniu enzymu usuwającego kwasu hialuronowy przy pomocy bardzo cienkiej igły. Iniekcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Przez jaki czas hialuronidaza usuwa kwas hialuronowy? Proces ten trwa do ok. 3 tygodni. Enzym zaczyna działać po wykonaniu zabiegu, jednak z uwagi na możliwy obrzęk i zasinienie okolicy zabiegowej, efekty widoczne są zwykle od pierwszej doby do tygodnia od podania hialuronidazy.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Ile kosztuje rozpuszczenie kwasu hialuronowego?

W Projekt Skóra Pacjentom po nieudanym zabiegu z użyciem wypełniacza w innej klinice polecamy bezpieczne i bezbolesne rozpuszczanie kwasu hialuronowego – koszt iniekcji wynosi 1000 zł

3.6/5 - (28)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk