fbpx

Powikłania po zabiegu laserowego zamykania naczynek – czy mogą zostać ślady?

możliwe powikłania po zabiegu laserowego zamykania naczynek

Poszerzone i popękane naczynka, zwane inaczej pajączkami naczyniowymi lub teleangiektazjami, stanowią częste źródło kompleksów. Zazwyczaj lokalizują się w okolicach nosa, policzków, brody i szyi. Dzięki laserowemu zabiegowi zamykania naczynek można się ich pozbyć. Jednak, jak każda procedura medyczna, również ten zabieg jest związany z możliwością wystąpienia pewnych powikłań. Odpowiednie przygotowanie przed oraz prawidłowa pielęgnacja skóry po zabiegu, a także wybór doświadczonego specjalisty, zmniejszą ryzyko ich wystąpienia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej!

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zabieg laserowego zamykanie naczynek polega na usunięciu nieestetycznie wyglądających pajączków za pomocą promieni emitowanych przez laser. Dzięki temu dochodzi do wzrostu temperatury krwi wypełniającej poszerzone naczynie, co powoduje jego obkurczenie i zamknięcie. Osiągnięcie pożądanego efektu wymaga doboru odpowiedniej długości fal promieniowania, tak żeby nie dopuścić do zbytniego przegrzania skóry. Zabieg laserowego zamykania naczynek najczęściej przeprowadzany jest na twarzy, a także na szyi oraz nogach. W zależności od lokalizacji pajączków naczyniowych konieczne jest zastosowanie innego typu lasera.

W naszej klinice korzystamy z nowoczesnego lasera QuadroStar Pro Yellow. Zabieg przy jego użyciu stanowi doskonałą profilaktykę mogącą uchronić przed trądzikiem różowatym, do którego prowadzą nieleczone zmiany naczyniowe.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc

Laserowe zamykanie naczynek – skutki uboczne

Jak każda procedura medyczna, również zabieg laserowego usuwania naczynek może nieść za sobą pewne powikłania. Zdarzają się jednak one niezwykle rzadko. Zazwyczaj mają charakter czasowy i znikają po upływie kilku dni. Do powikłań laserowego usuwania naczynek należy:

  • uszkodzenie ciągłości skóry – objawia się powstanie pęcherzyków i strupów, które goją się w przeciągu kilku dni,
  • zaczerwienienie i zasinienie skóry w okolicy poddanej działaniu lasera – to częsta reakcja, która ustępuje po upływie kilku dni,
  • przebarwienia lub odbarwienia skóry – ryzyko wystąpienia tego powikłania jest najwyższe u osób opalonych i z ciemną karnacją,
  • infekcje skóry.

Laserowe zamykanie naczynek – jak się przygotować?

Efekt laserowego zamykania naczynek jest w dużej mierze zależny od właściwego przygotowania skóry w okresie poprzedzającym zabieg. Należy je rozpocząć już na miesiąc przed nim. W tym czasie nie wolno opalać skóry. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy korzystać z preparatów kosmetycznych o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym skórę. Osoby będące w trakcie doustnego leczenia retinoidami, sterydami lub lekami o działaniu fotouczulającym, muszą odłożyć zabieg laserowego usuwania naczynek w czasie. W dniu zabiegu skóra nie powinna mieć na sobie śladów podrażnień lub ran.

Pielęgnacja skóry po laserowym zamykaniu naczynek

Po zabiegu laserowego usuwania naczynek skóra goi się w przeciągu 2 tygodni. W tym czasie zalecamy stosowanie delikatnych preparatów myjących oraz kremów nawilżających i regenerujących. Na skórę nie wolno nakładać drażniących kosmetyków np. kwasów, produktów na bazie alkoholu lub peelingów. W żadnym wypadku nie należy zapominać o odpowiedniej fotoprotekcji, chroniącej przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przez okres tygodnia nie wolno intensywnie ćwiczyć ani korzystać z sauny.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

W klinice Projekt Skóra otrzymasz szczegółowe wytyczne dotyczące postępowania przed- oraz pozabiegowego. Ich ścisłe przestrzeganie zniweluje ryzyko zaistnienia powikłań. Nasze zespół tworzą Specjaliści posiadający szeroką wiedzę na temat skóry i jej problemów popartą doświadczeniem. Dzięki temu możesz być pewny/-a, że Twoja skóra jest w dobrych rękach.

3.1/5 - (162)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk