fbpx

Kiedy wskazana jest wizyta u trychologa?

Kiedy wskazana jest wizyta u trychologa?

Wypadanie włosów, a także świąd, pieczenie i nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy to niepokojące objawy, które mogą wynikać z wielu przyczyn. W takiej sytuacji nie warto szukać rozwiązania na własną rękę, testując na swoich włosach różnego rodzaju nowinki  kosmetyczne. Takie postępowanie zazwyczaj przyczynia się do pogłębienia problemów. Co zatem można zrobić? Wymienione objawy wymagają wizyty u trychologa – specjalisty, który rozpozna przyczynę problemu i zaleci odpowiednie postępowanie. Kiedy jeszcze wskazana jest wizyta u trychologa? Sprawdź!

Trycholog – czym się zajmuje?

Trycholog to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Jest to stosunkowo nowa dziedzina dermatologii, łącząca w sobie wiedzę z zakresu medycyny oraz kosmetologii, a także dietetyki i psychologii. Trychologiem może być lekarz, zazwyczaj dermatolog, ale też osoba posiadająca specjalne przeszkolenie z zakresu schorzeń skóry głowy i włosów. Jest to tzw. trycholog kosmetyczny (w odróżnieniu od lekarza nie może on zalecić środków dostępnych na receptę). Dzięki dokładnej analizie stanu skóry głowy i cebulek włosów, trycholog może rozpoznać przyczynę problemów, a także przygotować odpowiedni plan leczenia i pielęgnacji. Jeśli uzna to za konieczne, zaproponuje również wykonanie specjalnych zabiegów trychologicznych.

Kiedy udać się do trychologa?

Jeśli zauważyłeś/-aś, że Twoje włosy nadmiernie wypadają, ich struktura uległa zmianie lub masz problem ze skórą głowy, udaj się na wizytę do trychologa. Włosy odzwierciedlają stan naszego zdrowia. Wiele chorób może odpowiadać za ich nadmierną utratę lub pojawianie się zaczerwień oraz wyprysków na skórze głowy. Takich objawów nie wolno bagatelizować. Zazwyczaj odpowiednia diagnoza oraz postępowanie zgodnie z planem ustalonym przez trychologa, przyczynia się do znacznej poprawy i ustąpienia przykrych dolegliwości. Nasz zespół trychologiczny w klinice Projekt Skóra w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem następujących schorzeń:

 • wypadanie włosów,
 • łysienie androgenowe,
 • łysienie mechaniczne,
 • łysienie plackowate,
 • łysienie bliznowaciejące,
 • łysienie anagenowe,
 • łysienie telogenowe,
 • łysienie wynikające z zaburzeń hormonalnych,
 • łuszczyca,
 • łojotok skóry głowy,
 • atopowe zapalenie skóry.

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Podczas pierwszej wizyty specjalista trycholog przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, a następnie wykona pełne badanie trichoskopowe. Rozmowa odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ pomaga ukierunkować dalszą diagnostykę. Trycholog zapyta o zgłaszane przez Ciebie objawy, choroby towarzyszące, przyjmowane leki, styl życia oraz dietę. W klinice Projekt Skóra badanie trichoskopowe wykonujemy za pomocą wideodermatoskopu. To specjalne urządzenie, które pozwala na oglądanie skóry głowy i włosów pod dużym powiększeniem. Wynik zawsze ocenia lekarz dermatolog. Trychologia to nauka wymagająca holistycznego spojrzenia na ludzkie zdrowie. Dzięki dokładnej analizie skóry głowy i cebulek włosów, trycholog może rozpoznać przyczynę problemów z włosami i zlecić odpowiednie postępowanie.

Wygląd włosów ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i samoocenę, a problemy trychologiczne są często źródłem kompleksów. W zależności od ich przyczyny leczenie chorób skóry głowy i włosów może być dużym wyzwaniem. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, już dzisiaj umów się na konsultację trychologiczną do jednego z naszych Specjalistów. W klinice Projekt Skóra oferujemy współpracę z najlepszymi trychologami, a liczne grono zadowolonych pacjentów jest tego najlepszym świadectwem.

5/5 - (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk