wolumetria twarzy okrągłej

Zabiegi na owalną i okrągłą twarz

Wolumetria twarzy okrągłej to zabieg umożliwiający poprawę konturów twarzy i uzyskanie efektu wyszczuplenia bez zastosowania metod chirurgicznych. Modelowanie rysów twarzy bez użycia skalpela to doskonała oferta dla wszystkich pacjentów, którzy chcą uzyskać szybką i długotrwałą poprawę wyglądu bez bólu i gojenia.

Wolumetria twarzy okrągłej z zastosowaniem kwasu hialuronowego zapewnia właściwe nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz poprawianie owalu i wyszczuplanie twarzy.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

20 – 30 min

peelingi

Ilość zabiegów

1

peelingi

Cena

1 300zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

WOLUMETRIA TWARZY OKRĄGŁEJ PRZED I PO — ZOBACZ EFEKTY ZABIEGU PRZY UŻYCIU PREPARATU NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO

modelowanie twarzy przed i po

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

MASZ DOŚĆ OPADAJĄCYCH POLICZKÓW I CHCESZ WYSZCZUPLIĆ TWARZ? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM, ZYSKAJ MŁODSZY WYGLĄD, SMUKŁĄ TWARZ I NATURALNY EFEKT!

Wskazania:

Wskazania:

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY modelowania twarzy okrągłej

Kwas hialuronowy

nici liftingujące PDO warszawa

Nici liftingujące PDO

zabieg hifu warszawa

HIFU

Holistyczna pielęgnacja

Stymulatory tkankowe

MASZ OKRĄGŁY KSZTAŁT TWARZY I OD ZAWSZE MARZYSZ, ŻEBY GO ZMIENIĆ? SPRAWDŹ, CZYM JEST WOLUMETRIA TWARZY OKRĄGŁEJ I PRZEKONAJ SIĘ, JAK WIELE MOCY MIEŚCI SIĘ W MAŁEJ AMPUŁCE PREPARATU!

Wolumetria twarzy okrągłej — sposób na pulchną twarz

Wolumetria twarzy okrągłej to jedna z technik medycyny estetycznej, która pozwala na zharmonizowanie proporcji twarzy, przywrócenie utraconego konturu oraz poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Do zabiegu wykorzystuje się preparat zawierający kwas hialuronowy mający właściwości wiązania wody, co zapewnia optymalne nawilżenie skóry i modelowanie rysów twarzy. Kwas hialuronowy stosowany do zabiegu wolumetrii okrągłej twarzy w klinice Projekt Skóra w Warszawie charakteryzuje się większą gęstością, co pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów działania — do 18 miesięcy!

Nasi eksperci wiedzą, że nie każdy musi być zadowolony ze swojego naturalnego wyglądu, a pulchna twarz może być dla niektórych powodem do zmartwień. Dlatego mamy w ofercie wolumetrię twarzy okrągłej, dającą wielu pacjentom kliniki szansę cieszenia się smukłą twarzą.

Wolumetria twarzy okrągłej — na czym polega zabieg wyszczuplania twarzy?

Okrągła, pyzata twarz charakteryzuje się pełnymi policzkami, szeroką żuchwą, miękkimi konturami, a często również brwiami położonymi bardzo blisko oczu, co w konsekwencji nadaje jej, charakterystyczny dla małych dzieci, pulchny wygląd. I chociaż starzeje się wolniej niż np. twarz owalna, pyzata twarz często wzbudza niezadowolenie i pragnienie odmiany.

Wolumetria twarzy okrągłej to zabieg zapewniający wyszczuplanie twarzy, poprzez poprawę proporcji i stworzenie harmonii linii żuchwy. Przy odpowiednim podaniu preparatu z kwasem hialuronowym, we właściwe punkty na twarzy, można wymodelować kości policzkowe, wyciągnąć i zmniejszyć podbródek, a nawet podnieść brwi, co sprawia, że (wcześniej) okrągła twarz wydaje się smuklejsza. Zabieg z kwasem hialuronowym zmienia odrobinę rysy twarzy, a jednocześnie pozwala uzyskać naturalne efekty.

Ponadto wolumetria twarzy okrągłej umożliwia:
⚬ wymodelowanie opadających policzków (poprawianie owalu twarzy),
wymodelowanie kości policzkowych (z biegiem czasu tkanka tłuszczowa przemieszcza się niżej),
⚬ redukcję zmarszczek (po zastosowaniu kwasu hialuronowego skóra jest zdecydowanie lepiej naciągnięta, a zmarszczki mniej widoczne — lifting wolumetryczny),
⚬ poprawę jędrności skóry (kwas hialuronowy wspomaga syntezę kolagenu, który wpływa na jędrność skóry),
zmianę rysów twarzy (duża/okrągła twarz -> szczupła twarz/pociągła twarz),
⚬ zaznaczenie konturów twarzy (miękkie kontury są charakterystyczne dla okrągłej twarzy, dodatkowa utrata wyrazistości związana jest z upływem czasu)
⚬ wypełnienie zapadnietych policzków (zazwyczaj zapadnięte policzki spowodowane są znaczną utratą kilogramów lub postępującym wraz z wiekiem przemieszczaniem się tkanki tłuszczowej z policzków w stronę żuchwy).

Pulchna twarz — wskazania do zabiegu wolumetrii twarzy okrągłej

Zabieg wolumetrii okrągłej twarzy wykonuje się u pacjentów, których rysy twarzy charakteryzują się:
⚬ okrągłym kształtem,
⚬ miękkimi konturami,
⚬ szeroką żuchwą,
⚬ dużymi (pyzatymi) policzkami,
⚬ brwiami położonymi bardzo blisko oczu.

Dzięki zabiegowi możliwe jest nadanie okrągłej twarzy innych proporcji i powstaje niemal owalna twarz. Możliwe jest również odwrotne działanie. Przy podaniu kwasu w innych punktach zbyt szczupła i długa twarz może wydać się krótsza i bardziej okrągła.

Wśród innych wskazań do wolumetrii twarzy okrągłej można wyróżnić:
⚬ utratę jędrności skóry,
⚬ zmarszczki i bruzdy,
⚬ worki pod oczami,
⚬ asymetrię twarzy,
⚬ utratę owalu twarzy,
⚬ zapadnięte policzki.

Wolumetria twarzy okrągłej — efekty zabiegu

Efekty wolumetrii twarzy okrągłej widoczne są niemal od razu po zabiegu. Na ostateczne czeka się zwykle około 2. tygodni.

Najważniejszy efekt: smukła twarz!

Pozostałe rezultaty wolumetrii twarzy okrągłej:
⚬ nawilżenie,
⚬ poprawa kondycji skóry twarzy (jędrność i elastyczność),
⚬ młody wygląd (podniesiony owal twarzy, redukcja zmarszczek).

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii twarzy okrągłej

Chociaż medycyna estetyczna jest dziedziną mało inwazyjną, a zabiegi uważane są za bezpieczne, należy pamiętać, że nie u wszystkich pacjentów mogą zostać przeprowadzone.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wyróżnia się:
⚬ uczulenie na kwas hialuronowy lub inny składnik preparatu,
⚬ skłonność po powstawania blizn przerostowych,
⚬ problemy z krzepliwością krwi,
⚬ niektóre choroby autoimmunologiczne, np. cukrzyca,
⚬ stany zapalne w obszarze zabiegowym,
⚬ infekcja ogólna,
⚬ choroby nowotworowe,
⚬ ciąża i laktacja.

Skutki uboczne po wolumetrii twarzy okrągłej

Skutki uboczne po zabiegu wolumetrii twarzy okrągłej zwykle są niegroźne i mają charakter przejściowy. Najczęściej obserwuje się:
⚬ niewielki obrzęk i zaczerwienienie,
⚬ niewielkie siniaki i/lub krwiaki,
⚬ pieczenie i swędzenie,
⚬ inne reakcje alergiczne.

Przygotowanie do zabiegu wolumetrii twarzy okrągłej

Wolumetria okrągłej twarzy nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Przez 3 dni przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować leków rozrzedzających krew (przeciwzakrzepowych, aspiryny, NLPZ).

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent przechodzi konsultację ze specjalistą, w trakcie której przeprowadzany jest dokładny wywiad i analiza twarzy. Lekarz medycyny estetycznej określa obszary, które mają zostać poddane zabiegowi oraz dobiera odpowiednią dawkę preparatu wypełniającego.

Jak długo trwa zabieg wolumetrii twarzy okrągłej?

Czas trwania zabiegu wolumetrii twarzy okrągłej zależy od wielu czynników, takich jak zakres i obszar zabiegu oraz konkretny rodzaj preparatu wypełniającego. Zwykle zabieg trwa od 30 do 60 minut (podanie 1 ampułki kwasu hialuronowego trwa zazwyczaj 20-30 minut).

Wolumetria twarzy okrągłej — cena

Koszt wolumetrii twarzy okrągłej zależy od ilości preparatu wypełniającego wykorzystanego do zabiegu. Zwykle stosuje się od 1 do 4 ml kwasu hialuronowego. Cena 1 ml preparatu w klinice Projekt Skóra w Warszawie wynosi 1300 zł.

Wolumetria twarzy okrągłej w Warszawie. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg w klinice Projekt Skóra?

Klinika Projekt Skóra w Warszawie to zespół specjalistów, których wielką pasją jest spełnianie marzeń o lepszym wyglądzie. Dzięki połączeniu długoletniego doświadczenia z pragnieniem poznawania i wprowadzania innowacyjnych metod, pacjenci kliniki mogą liczyć na zabiegi zgodne z aktualnymi światowymi trendami, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Możemy zaoferować pacjentom wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym wolumetrię twarzy okrągłej, która sprawi, że nawet pulchna, duża twarz będzie wydawała się szczupła i smukła.

Jeśli marzysz o zmianie kształtu lub odmłodzeniu twarzy — umów się na konsultację w klinice Projekt Skóra!

FAQ - pytania i odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wolumetrii twarzy okrągłej.

Jak wyszczuplić twarz? Jak schudnąć z twarzy?

Wyszczuplenie twarzy można osiągnąć poprzez różne metody, w zależności od indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości.

W medycynie estetycznej stosuje się m.in zabieg wolumetrii twarzy okrągłej, który polega na zmianie proporcji twarzy, przy użyciu kwasu hialuronowego, nadając jej bardziej owalny kształt. Można również wykonać lipolizę iniekcyjną.

W celu zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej, można również skorzystać z zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, takich jak lifting twarzy czy redukcja poduszek Bichata.

W przypadku chęci schudnięcia z twarzy, warto również zadbać o ogólną utratę masy ciała.

Czy wolumetria wyszczupla twarz?

Tak. Wolumetria twarzy okrągłej może dać efekt jej wyszczuplenia. Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego, co pozwala na odpowiednie modelowanie twarzy i nadanie jej innych proporcji i kształtu.

Czy podłużna i pucołowata twarz nadaje się do wolumetrii?

Tak. Wolumetria twarzy okrągłej może być przeprowadzona również u pacjentów z podłużną i pucołowatą twarzą. Zabieg polega na precyzyjnym modelowaniu tkanek miękkich przy użyciu kwasu hialuronowego, dzięki czemu można uzyskać naturalny efekt wyszczuplenia lub optycznego skrócenia twarzy.

Jakie są sposoby na okrągłą lub owalną twarz — zabiegi polecane przez specjalistów?

Najczęściej polecanym zabiegiem na owalną lub okrągłą twarz z zakresu medycyny estetycznej jest wolumetria twarzy, umożliwiająca zmianę proporcji i kształtu twarzy. Dodatkowo uzyskiwana jest dzięki niemu poprawa owalu twarzy, konturów, kondycji skóry i redukcja zmarszczek. Zabieg daje długotrwałe efekty (do 18 miesięcy).

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy okrągłej?

Zabieg polega na podawaniu preparatu z kwasem hialuronowym w odpowiednie punkty na twarzy. Dzięki jego właściwościom uzyskuje się wydłużenie i wyszczuplenie twarzy (m.in. przez zwężenie i wyciągnięcie brody, wyprofilowanie policzków i podkreślenie linii żuchwy).

Schudłam 30 kg, ale wciąż nie wyglądam szczupło, bo moim problemem jest gruba twarz. Czy zabieg wolumetrii twarzy okrągłej może mi pomóc?

Tak. Wolumetria twarzy okrągłej może pomóc w poprawie proporcji twarzy oraz uzyskaniu bardziej wyszczuplonego wyglądu. Zabieg może przynieść bardzo korzystny efekt po utracie masy ciała i związanym z tym pogorszeniem jędrności i elastyczności skóry twarzy. Kwas hialuronowy nie tylko poprawi kondycję skóry, ale również poprawi koloryt i nada twarzy zdrowego i promiennego wyglądu.

Wolumetria twarzy okrągłej
w Warszawie

W trosce o komfort i bezpieczeństwo pacjentów klinika Projekt Skóra zapewnia możliwość konsultacji z ekspertami z zakresu zabiegów medycyny estetycznej. Specjaliści pomagają wybrać rozwiązanie, które nie tylko spełnia oczekiwania pacjenta, ale również minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i odpowiada konkretnym potrzebom skóry. Zaufaj naszym ekspertom od wolumetrii twarzy okrągłej!

wolumetria twarzy okrągłej warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl