fbpx

Naturalne powiększanie ust — podpowiadamy jak powiększyć usta

Naturalne powiększanie ust

Pełne, zadbane usta wyglądają atrakcyjnie i potrafią dodawać pewności siebie. Naturalne powiększanie ust to szansa dla wszystkich, którzy marzą o tym, żeby ich usta wyglądały zmysłowo i jednocześnie zdrowo i naturalnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne i specjalne preparaty mogą poprawiać ukrwienie warg,podkreślać czerwień wargową, a odpowiedni makijaż może je optycznie powiększyć, ale tylko dzięki pomocy medycyny estetycznej można uzyskać długotrwały efekt. Doświadczeni specjaliści przeprowadzają szybkie i bezbolesne zabiegi powiększające przy użyciu kwasu hialuronowego lub botoksu, dbając o uzyskanie zadowalającego i naturalnego wyglądu warg.

Chcesz powiększyć usta naturalnie? Marzysz o długotrwałym efekcie i naturalnym wyglądzie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są metody naturalnego powiększania ust!

Czym jest naturalne powiększanie ust?

Domowe sposoby i triki wpływające na optyczne powiększenie warg, takie jak specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji, określone sposoby nakładania makijażu, czy odpowiednie ćwiczenia poprawiające jędrność, niewątpliwie mogą wpływać na stan i wygląd ust.  Niestety nie gwarantują naturalnego powiększenia ust, a uzyskiwane rezultaty nie są trwałe.

Na pomoc pacjentom, którzy nie wiedzą, jak powiększyć usta  i uzyskać długotrwały efekt, przychodzą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, wpływające na wielkość ust przy zachowaniu ich naturalnego wyglądu. Pacjenci kliniki Projekt Skóra mogą skorzystać z zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego, botoksu (French Lip Flip) lub chirurgicznego zabiegu Lip Lift.

Sposoby na naturalne powiększanie ust 

Domowe sposoby wpływające na wygląd ust są odpowiednie wyłącznie dla pacjentów oczekujących tymczasowego i optycznego powiększenia. Jeśli marzysz o długotrwałym naturalnym powiększeniu ust, bez konieczności stosowania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i specjalnego makijażu, możesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej

Co zrobić, żeby mieć większe usta na dłużej?

Chcąc uzyskać natychmiastowy i długotrwały efekt pełnych warg bez ingerencji chirurgicznej, możesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej:

 • naturalnego powiększania ust kwasem hialuronowym,
 • uwydatnienia warg przy użyciu botoksu (French Lip Flip).

Zabiegi wykonane przez doświadczonych specjalistów pozwalają uzyskać znaczną poprawę kształtu i zmianę rozmiaru ust przy zachowaniu naturalnego wyglądu.

Naturalne powiększanie ust — wskazania do zabiegów medycyny estetycznej

 • pragnienie uzyskania długotrwałego efektu naturalnego powiększenia ust,
 • niezadowolenie z wielkości warg,
 • asymetria warg,
 • obecność drobnych zmarszczek wokół ust,
 • związana z wiekiem zmiana wyglądu warg — utrata jędrności, zatarcie konturu, zanik czerwieni wargowej.

Przeciwwskazania do zabiegów naturalnego powiększania ust

 • nadwrażliwość lub uczulenie na kwas hialuronowy, toksynę botulinową oraz inne składniki lub środki znieczulające.
 • aktywne infekcje w obrębie ust,
 • nieuregulowane choroby autoimmunologiczne i schorzenia przewlekłe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • leczenie onkologiczne w ciągu ostatnich 5 lat,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (botoks),
 • przyjmowanie niektórych leków (botoks) np. cyklosporyny, aminoglikozydów,
 • ciąża i laktacja.

Jak powiększyć usta — przygotowania do zabiegów

Szanujemy Twoje zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego przed każdym zabiegiem w naszej klinice przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny i konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej.

Nasi lekarze dokładnie opowiedzą Ci o tym, jak wygląda zabieg przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Poznasz właściwości i działanie preparatów oraz dowiesz się, jakie ewentualne skutki uboczne może wywołać powiększenie ust przy wykorzystaniu każdej z metod.

Pamiętaj, żeby przez 3 dni przed zabiegiem nie stosować leków rozrzedzających krew.

Ze względu na przygotowania przed zabiegiem prosimy pacjentów o stawienie się 30 minut wcześniej.

jak powiększyć usta

Ile trwają zabiegi naturalnego powiększania ust?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym trwa najczęściej od 40 do 60 minut. W tym czasie podawany jest zazwyczaj 1ml preparatu.

Zabieg z wykorzystaniem botoksu (French Lip Flip) trwa zwykle nie dłużej niż kilkanaście minut, co pozwala na wprowadzenie ok. 10 jednostek preparatu.

Naturalne powiększanie ust w klinice Projekt Skóra — ceny zabiegów

Jeden zabieg naturalnego powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego kosztuje 1 300 zł.

Cena pojedynczego wstrzyknięcia botoksu (jedna okolica) wynosi 700 zł. Przy dwóch okolicach cena wynosi 1 000 zł.

Znieczulenie wliczone jest w cenę zabiegów.

Czy można powiększyć usta domowymi sposobami?

Domowe metody mogą zapewnić jedynie optyczne uwydatnienie, poprawę widoczności i stanu warg, natomiast nie umożliwiają powiększenia ust, a uzyskiwany efekt trwa bardzo krótko. Wśród domowych sposobów  można wyróżnić:

 • kosmetyczną pielęgnację,
 • triki makijażowe,
 • gimnastykę ust.

Powiększanie ust makijażem

Najskuteczniejszą metodą uważaną przez niektórych za naturalne powiększanie ust jest ich optyczne uwydatnienie dzięki zastosowaniu odpowiednich trików make-upowych.

Żeby optycznie powiększyć usta makijażem, wystarczy:

 • obrysować je konturówką — niewielkie wyjście poza czerwień wargową, a następnie pomalowanie ust szminką, pozwala na uzyskanie efektu poszerzenia warg i naturalnego powiększenia ust,
 • używać błyszczyka — połyskujące usta wyglądają na pełniejsze i bardziej jędrne,
 • konturować twarz — dzięki bronzerowi i rozświetlaczowi można uzyskać efekt powiększenia ust. Wystarczy nałożyć odrobinę bronzera pod dolną wargą, niewielką ilość rozświetlacza we wgłębienie nad górną wargą,
 • stosować specjalne pomadki powiększające usta.

Efekt działania tej metody kończy się wraz z demakijażem.

Jak powiększyć usta w domu – czy wystarczy naturalna pielęgnacja?

Odpowiednia pielęgnacja ust sprawia, że stają się gładsze i jędrniejsze, a to pozwala uzyskać efekt zmysłowego wyglądu. Żadne triki makijażowe i pielęgnacyjne nie sprawią, że usta naprawdę staną się pełniejsze. Ten efekt można uzyskać dzięki zabiegom medycyny estetycznej. 

Ponieważ suche i spękane usta nie wyglądają dobrze niezależnie od ich wielkości, możesz zastosować peeling i masaż, który usuwa martwy naskórek,  wygładza wargi i poprawia ich ukrwienie. Wykorzystując tę metodę i preparaty nawilżające, możesz poprawić wygląd warg, ale nie ich realne powiększenie. Natomiast kwas hialuronowy może zapewnić Ci naturalne powiększenie, zmysłowy wygląd i nawilżenie. 

Czy odpowiednie ćwiczenia mogą stanowić naturalne sposoby na powiększenie ust?

Odpowiednia gimnastyka warg na pewno wzmocni i uwydatni mięsień okrężny ust, natomiast nie stanowi metody naturalnego powiększenia.

Jeśli chcesz poprawić kondycję warg możesz:

 • robić tzw. rybkę — rozchylanie mocno wysuniętych do przodu ust ułożonych w dzióbek,
 • naprzemiennie zasysać i wypychać wargi,
 • mocno napinać mięśnie poprzez kilkusekundowe utrzymywanie dzióbka jak najbliżej nosa,
 • przygryzać i masować usta, co poprawia ukrwienie i sprawia, że usta są bardziej widoczne.

Jeśli natomiast zależy Ci na naturalnym powiększeniu ust, możesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, o czym warto pamiętać podczas domowych zabiegów.

jak naturalnie powiększyć usta

Naturalne powiększenie ust — jaką metodę wybrać?

Najważniejszym kryterium wyboru metody naturalnego powiększenia ust są oczekiwania pacjentów. 

Optyczne powiększenie i poprawa stanu ust uzyskane dzięki domowej pielęgnacji i makijażowi, zwykle nie pozwalają osiągać zadowalających efektów, a uzyskiwane rezultaty są krótkotrwałe. Na pomoc pacjentom oczekującym innych rozwiązań  przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Wykorzystanie kwasu hialuronowego lub botoksu umożliwia uzyskanie natychmiastowego i długotrwałego rezultatu.

Masz wątpliwości? Umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Projekt Skóra w Warszawie, który podpowie Ci, jak powiększyć usta, jak dbać o wygląd warg oraz pomoże wybrać najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę naturalnego powiększania ust.

5/5 - (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk