Roztępom powiedz nie!

Czym są rozstępy

Rozstępy są rodzajem blizn. Występują powszechnie. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu.

Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej, ścieńczenia skóry i pojawienia się wrzecionowatych lekko zagłębionych pasm.

Dużą rolę odgrywa predyspozycja genetyczna – w końcu nie u każdego dochodzi do pojawienia się rozstępów.

 

Metody terapeutyczne

Wśród szerokiej palety zabiegów wyróżnia się:

Najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Podstawowe informacje

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Jako dermatolodzy przykładamy szczególną uwagę do terapii rozstępów. Leczenie jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą zmiany, dokładnym wywiadem lekarskim oraz opracowaniem planu zabiegów.

W zależności od metody, pory roku, wrażliwości na ból zaproponujemy dla Twojego komfortu znieczulenie miejscowe. W tym celu zaprosimy Cię 30 minut przed zabiegiem. Czas oczekiwania na działanie znieczulenia umilimy lekturą, dobrą muzyką i smaczną kawą.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Warto pamiętać

Walka z rozstępami jest długim procesem i wymaga systematyczności i konsekwencji. Oprócz zabiegów, zadbaj o skórę także w domu, codziennie. Odżywiaj ją z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Zbilansuj swoją dietę by nie brakowało Ci niezbędnych witamin (A-E, PP) i mikroelementów (cynk, krzem). Wzbogać ją także o kwasy tłuszczowe omega. Prowadź regularną aktywność fizyczną.  

CENA ZABIEGU

Laser frakcyjny CO2 – cena uzależniona od wielkości obszaru

od 600 zł

Radiofrekwencja mikroigłowa – cena uzależniona od wielkości obszaru

od 800 zł