Roztępom powiedz nie!

Czym są rozstępy?

Rozstępy są rodzajem blizn. Występują powszechnie. Powstają w wyniku zbyt gwałtownego rozciągania skóry np. przy nagłym zwiększeniu masy mięśniowej, szybkim wzroście w okresie dojrzewania, w przebiegu ciąży, pod wpływem działania kortyzolu. Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej, ścieńczenia skóry i pojawienia się wrzecionowatych lekko zagłębionych pasm.

Dużą rolę odgrywa predyspozycja genetyczna – w końcu nie u każdego dochodzi do pojawienia się rozstępów.

 

Metody terapeutyczne

Wśród szerokiej palety zabiegów wyróżnia się:

Usuwanie rozstępów w Warszawie

Rozstępy często pojawiają się w wyniku intensywnego rozwoju w okresie nastoletnim, zbyt szybkiego tempa odchudzania oraz częstych wahań wagi. Stanowią również zmorę wielu kobiet po ciąży. Zerwane włókna kolagenowe i elastynowe mogą być bardzo widoczne na skórze i sprawiać, że czujemy się nieatrakcyjne. Ponieważ zmiany zachodzą w skórze właściwej, ich usuwanie jest złożonym procesem. W klinice Projekt Skóra przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę zabiegów, których celem jest skuteczna likwidacja rozstępów o różnym stopniu zaawansowania.

Najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się stosując terapie łączone. Rodzaj i częstotliwość zabiegów przedstawimy Ci podczas konsultacji na podstawie charakteru i głębokości rozstępów.

Podstawowe informacje

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Jako dermatolodzy przykładamy szczególną uwagę do terapii rozstępów. Leczenie jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą zmiany, dokładnym wywiadem lekarskim oraz opracowaniem planu zabiegów.

W zależności od metody, pory roku, wrażliwości na ból zaproponujemy dla Twojego komfortu znieczulenie miejscowe. W tym celu zaprosimy Cię 30 minut przed zabiegiem. Czas oczekiwania na działanie znieczulenia umilimy lekturą, dobrą muzyką i smaczną kawą.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Warto pamiętać

Walka z rozstępami jest długim procesem i wymaga systematyczności i konsekwencji. Oprócz zabiegów, zadbaj o skórę także w domu, codziennie. Odżywiaj ją z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Zbilansuj swoją dietę by nie brakowało Ci niezbędnych witamin (A-E, PP) i mikroelementów (cynk, krzem). Wzbogać ją także o kwasy tłuszczowe omega. Prowadź regularną aktywność fizyczną.  

Likwidacja rozstępów w Warszawie

Projekt Skóra – profesjonalna klinika medycyny estetycznej w Warszawie – powstała po to aby pomóc kobietom, które nie są zadowolone z kondycji swojej skóry. Każdy z zabiegów, które znalazły się w naszej ofercie, został starannie opracowany przez specjalistów z dziedziny dermatologii oraz medycyny estetycznej. Klinika Projekt Skóra odpowiada na potrzeby Klientek w różnym wieku, dbając o to, aby zagwarantować jakość usług na najwyższym poziomie.

Laserowe usuwanie rozstępów w Warszawie

Nasza klinika zapewnia kompleksową ofertę zabiegów, które dobieramy w zależności od tego, jak bardzo zaawansowane są rozstępy oraz na jakim obszarze skóry występują. W wielu przypadkach skuteczność wykazuje usuwanie rozstępów za pomocą peelingów medycznych. Jeśli problem jest zaawansowany, metodą leczenia może być np. laserowe usuwanie rozstępów lub mikronakłuwanie.

Dbałość o piękną i zdrową skórę powinna być domeną każdej z nas. Niestety, w praktyce często okazuje się to niezwykle trudnym wyzwaniem. Nasza klinika dermatologiczna w Warszawie charakteryzuje się holistycznym podejściem do każdego Pacjenta. Wykwalifikowany zespół lekarzy dermatologów gwarantuje kompleksową opiekę, począwszy od diagnostyki, poprzez dobranie najlepszej metody leczenia, aż do skutecznego wyleczenia dolegliwości. W razie potrzeby, klinika dermatologiczna Projekt Skóra zapewnia również profesjonalną pomoc psychologiczną. Troszczymy się o to, aby otoczyć najlepszą, fachową opieką każdego z naszych Pacjentów.

CENA ZABIEGU

Laser frakcyjny CO2 – cena uzależniona od wielkości obszaru

od 600 zł

Radiofrekwencja mikroigłowa – cena uzależniona od wielkości obszaru

od 800 zł