Dermatolog

Holistyczne leczenie chorób skóry
Kompleksowe zabiegi dermatologiczne

Zespół dermatologów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym

dziewczyna z tyłu

CHOROBY WŁOSÓW

leczenie trądziku

TRĄDZIK

tradzik różowaty

TRĄDZIK RÓŻOWATY

kontrola znamion skórnych

KONTROLA ZNAMION SKÓRNYCH

wideodermoskopia

WIDEODERMATOSKOPIA

Usuniecia zmian

USUWANIE ZNAMION SKÓRNYCH

Tricho warszawa

TRICHOSKOPIA I TRICHOOGIA

atopowe zapalenie skóry warszawa

AZS

lysienie warszawa

LECZENIE ŁYSIENIA

luszczyca

ŁUSZCZYCA

pacha kobieta

NADPOTLIWOŚĆ

grzybica

GRZYBICA STÓP I PAZNOKCI

problemy skórne warszawa

INNE CHOROBY SKÓRY

para

CHOROBY PRZENOSZONE DROGĄ PŁCIOWĄ

Dermatolog w Warszawie

Klinika Projekt Skóra powstała z inicjatywy dr n. med. Małgorzaty Marcinkiewicz - dermatologa i lekarza medycyny estetycznej. To miejsce, gdzie wiedza medyczna łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Zapewniamy holistyczne podejście do leczenia skóry, kompleksowe zabiegi dermatologiczne i przyjazną atmosferę. Jeśli szukasz dobrego dermatologa w Warszawie, serdecznie zapraszamy! W Klinice Projekt Skóra to właśnie skóra jest w centrum uwagi, chociaż pod lupę bierzemy również kondycję włosów i paznokci. Oferujemy szeroki zakres zabiegów dermatologicznych pozwalających przywrócić zdrowie, atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie. Zajmujemy się leczeniem trądziku, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, grzybicy i wielu innych dermatoz. Badamy znamiona nowoczesnym wideodermatoskopem, a gdy pojawi się taka potrzeba, usuwamy podejrzane lub nieakceptowalne zmiany skórne. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny i holistyczny. Dlatego nasz zespół medyczny składa się z dermatologów-wenerologów, lekarzy medycyny estetycznej, chirurgów, kosmetologów i specjalistów psychodermatologii. To doświadczeni, godni zaufania specjaliści.

Zespół dermatologów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym

Jeśli chcesz umówić się na konsultację dermatologiczną, zapraszamy do Kliniki Projekt Skóra! Poznaj nasz zespół i umów się na wizytę w dogodnym terminie.

dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz - pomysłodawczyni Projektu Skóra, specjalista dermatolog-wenerolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka i wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stypendystka Otto-Braun-Falco Stipendium. Członkini polskich i zagranicznych towarzystw dermatologicznych.
lek. Anna Wasilewska-Byra - specjalista dermatolog-wenerolog i lekarz medycyny estetycznej. Zaangażowana w badania dermatoskopowe i trychologiczne. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o kierunku Medycyna Estetyczna. Członkini International Trichoscopy Society.
dr n. med. Anna Waśkiel-Brunat - specjalistka dermatologii klinicznej, w swojej pracy ze szczególnym zaangażowaniem podchodzi do leczenia chorób skóry, włosów i owłosionej skóry głowy. Absolwentka i wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zawodowo związana z Kliniką Dermatologii WUM. Uczestniczka wielu sympozjów i kursów z zakresu dermatologii.
dr n. med Agnieszka Terlikowska-Brzósko - specjalista dermatolog-wenerolog, ekspert w zakresie leczenia biologicznego łuszczycy. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, związana z Kliniką Dermatologii Wojskowego Instytutu Medycznego.
lek. Marta Makowska-Dudek - specjalista dermatolog-wenerolog. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale poszerza wiedzę na kursach i konferencjach, aby leczyć choroby skóry zgodnie z najnowszymi standardami.
dr n. med. Leszek Blicharz - dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, ekspert w zakresie chorób alergicznych skóry, w tym AZS. Zawodowo i naukowo związany z Kliniką Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Laureat Nagrody Ministra Zdrowia (2018), stale poszerza wiedzę na kongresach dermatologicznych, alergologicznych i medycyny estetycznej.
lek. Agata Szcześniak - dermatolog-wenerolog, specjalistka w zakresie zabiegów anti-aging oraz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, związana z Kliniką Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szeroki zakres zabiegów dermatologicznych

W Klinice Projekt Skóra korzystamy z nowoczesnych rozwiązań o sprawdzonym działaniu. Wyposażyliśmy gabinety dermatologiczne w wysokiej jakości urządzenia medyczne, które pomagają nam diagnozować i leczyć. To m.in.
wideodermatoskop tworzący mozaikę znamion i wyposażony w sztuczną inteligencję – FotoFinder ATBM Master,
laser frakcyjny Co2 Fraxis o wszechstronnym zastosowaniu,
laser QuadroStar Pro Yellow do leczenia rozszerzonych naczynek, rumienia i wspomagająco teleangiektazji,
Secret RF® 2.0 system medyczny do zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej, pomagający zregenerować skórę, zniwelować blizny i rozstępy, a także leczyć nadpotliwość.
Oferujemy konsultacje i zabiegi dermatologiczne. Stosujemy metody laserowe, korzystamy z certyfikowanych preparatów medycznych - peelingów chemicznych, peptydów biomimetycznych, leków z toksyną botulinową. Zajmujemy się:
trądzikiem,
wypadaniem włosów,
łysieniem,
⚬ badaniem i usuwaniem znamion skórnych,
⚬ terapią AZS i ŁZS,
⚬ nadpotliwością,
⚬ grzybicą stóp i paznokci,
⚬ chorobami przenoszonymi drogą płciową,
⚬ i inne.

Czym zajmuję się dermatolog?

Kim jest dermatolog? Najprościej mówiąc to lekarz od skóry, ale też włosów i paznokci. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem takich problemów, jak trądzik, atopia, łuszczyca, bielactwo, przebarwienia, poparzenia, świeżb, nadpotliwość, łysienie.

Dermatolog - specjalizacje

Dermatologia łączy się z wenerologią, czyli dziedziną medycyny skupiającą się na chorobach przenoszonych drogą płciową (wenerycznych). Dlatego lekarza tych specjalności określa się „dermatolog-wenerolog”. Inną specjalizacją dermatologiczną jest dermatochirurgia, w ramach której wykonuje się usuwanie zmian skórnych - włókniaków, tłuszczaków, pieprzyków. Dermatochirurg wycina zmiany chorobowe przy pomocy skalpela bądź urządzeń laserowych. Zabiegi dermatochirurgiczne najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym. Oddzielną specjalizacją jest również dermatologia dziecięca. Skóra człowieka od pierwszych chwil życia narażona jest na różnego rodzaju choroby i zaburzenia, przez które może wymagać leczenia. Wśród najczęstszych przyczyn wizyt małych pacjentów u dermatologa dziecięcego jest pieluszkowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry i alergiczny wyprysk kontaktowy. Częsty problem stanowi też trądzik młodzieńczy.

Kiedy należy umówić się na konsultację dermatologiczną?

Istnieje szereg wskazań do tego, aby umówić się na wizytę do dermatologa. To przede wszystkim pogorszenie kondycji skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz wszelkie objawy różnego rodzaju dermatoz. Wypryski, krostki, rumień, łojotok, suchość skóry, nadmierne złuszczanie naskórka, pajączki, czyli teleangiektazje, świąd, pieczenie, zaczerwienienie to tylko kilka symptomów schorzeń dermatologicznych, które warto zdiagnozować u specjalisty. Oprócz leczenia chorób skóry dermatolog również poprawia jej wygląd i kondycję. Pomaga rozjaśnić różnego typu zaburzenia pigmentacji (przebarwienia i odbarwienia). Leczy blizn wszelkiego rodzaju. Wykonuje zabiegi przeciwzmarszczkowe. Dobiera odpowiednią pielęgnację domową. Dba o skórę w sposób kompleksowy, aby móc utrzymać ją w jak najlepszej formie. Jeszcze jednym częstym wskazaniem do wizyty u dermatologa-wenerologa są problemy intymne. Choroby przenoszone drogą płciową mogą mieć podłoże bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Wśród najczęściej występujących zalicza się chlamydię, kiłę, rzeżączkę, a także zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), którego objawem są kurzajki na skórze, a na narządach płciowych kłykciny kończyste.

Dermatolog czy kosmetolog - do kogo udać się najpierw?

Dermatolog i kosmetolog często ze sobą współpracują, jednak kiedy pojawiają się problemy skórne, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z dermatologiem. Dermatolog jest lekarzem, który posiada wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej oraz kwalifikacje do rozpoznawania i leczenia chorób skóry i jej przydatków.

Czy do dermatologa potrzebne jest skierowanie?

To zależy. Każdy, kto chce skorzystać z wizyty dermatologicznej w ramach NFZ musi mieć skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W przypadku konsultacji komercyjnych skierowanie nie jest potrzebne. Do dermatologa prywatnie można umówić się od ręki. A terminy wizyt nie są odległe, co jest ważne zwłaszcza w pilnych przypadkach.

Pierwsza wizyta u dermatologa - co warto wiedzieć?

Powody, dla których umawiamy się do dermatologa, są bardzo różne. Czasem to błahostka, innym razem krępujący problem. Warto jednak pamiętać, że dermatolog, to lekarz od skóry, który chce nieść pomoc. To specjalista, który potrafi zdiagnozować i leczyć choroby skóry. W takich przypadkach odwlekanie wizyty tylko działa na naszą niekorzyść. Z biegiem czasu zmiany skórne, zwłaszcza o podłożu zapalnym, mogą się zaostrzać. Wówczas potrzebna jest pilna konsultacja dermatologiczna. Wizyta u dermatologa składa się z trzech części.

⚬ Pierwsza część to rozmowa. Lekarz pyta o powód wizyty i przeprowadza wywiad medyczny.
⚬ Druga część to badanie skóry. Dermatolog może ocenić skórę wizualnie bądź z zastosowaniem odpowiednich narzędzi, np. dermatoskopu, lampy Wooda.
⚬ Trzecia część to porada lekarska. Na koniec lekarz omawia rozpoznaną chorobę lub rozszerza diagnostykę o dodatkowe badania. Przedstawia możliwości leczenia oraz zaleca domową pielęgnację.

Jak przygotować się do wizyty u dermatologa?

Do wizyty u dermatologa nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy przynieść aktualną dokumentację medyczną oraz spisać na kartce nazwy przyjmowanych na stałe leków. Wiele kobiet zastanawia się, czy do dermatologa trzeba iść bez makijażu. Wszystko zależy od celu wizyty. W przypadku trądziku czy przebarwień rzeczywiście najlepiej być saute. Jeśli to kłopotliwe, zawsze można wykonać szybki demakijaż na miejscu, chwilę przed wejściem do gabinetu dermatologicznego. Natomiast jeśli celem wizyty jest badanie znamion, make’up nie ma aż takiego znaczenia. Ważniejsze jest wygodne ubranie. Badanie dermatoskopowe wykonuje się w obrębie całego ciała.

Jakie są możliwości w zakresie leczenia chorób skóry?

Istnieją różne metody leczenia chorób skóry. Terapię dobiera się w zależności od rodzaju i przyczyny schorzenia, nasilenia objawów i innych ważnych czynników. W przypadku zakażeń grzybiczych stosuje się leki przeciwgrzybicze, natomiast choroby o podłożu bakteryjnym wymagają wdrożenia antybiotyków. Antybiotykoterapię stosuje się np. u pacjentów z trądzikiem. Ponadto pomocne są również środki z retinoidami. Dermatolog może zaproponować monoterapię bądź łączyć różne metody - farmakologiczne z zabiegowymi. I tak w leczeniu trądziku wspomagająco sprawdzają się peelingi chemiczne i laseroterapia. Przy atopowym zapaleniu skóry jednocześnie stosuje się środki miejscowe np. z glikokortykosteroidami oraz fototerapię. Łysienie również wymaga wielostronnego działania, w którym łączy się farmakoterapię (np. leki przeciwgrzybicze) z terapią peptydową Dr. Cyj czy innymi metodami. Współcześnie dermatologia i medycyna estetyczna prężnie się rozwijają, oferując coraz to nowsze metody leczenia. Warto przy tym pamiętać, że terapia jest skuteczna tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio dobrana. Dlatego zawsze podstawą leczenia jest konsultacja ze specjalistą.

Szukasz dobrego dermatologa w Warszawie? Zostań pacjentem Kliniki Projekt Skóra!

Jeśli chcesz umówić się na wizytę komercyjną do dermatologa w Warszawie, skorzystaj z oferty naszego centrum medycznego. W Klinice Projekt Skóra czekają na Ciebie doświadczeni specjaliści dermatologii, wenerologii, trychologii, kosmetologii. Możesz skorzystać z nowoczesnych zabiegów dermatologicznych i kompleksowo o siebie zadbać. Klinika Projekt Skóra mieści się w Śródmieściu, przy ul. Św. Barbary 4/U2 i jest czynna:

⚬ od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00,
⚬ w soboty w godzinach 10:00-14:00.

Czy można umówić się na wizytę do dermatologa on-line?

Tak! Na konsultację dermatologiczną w Klinice Projekt Skóra umówisz się za pośrednictwem strony: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z rejestracji:

⚬ telefonicznie +48 508 777 988
⚬ e-mailowej zapisy@projektskora.pl

Ile kosztuje konsultacja dermatologiczna prywatnie w Projekt Skóra w Warszawie?

Ceny konsultacji u dermatologa prywatnie zaczynają się od 200 zł.